Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek adtok igazat? Anyukámnál...

Kinek adtok igazat? Anyukámnál lakom, már 28 vagyok, az egyik lábost megtisztítottam kb 5 liter és abban szoktam pl rizst főzni, vagy tésztát főzni. Mindig abban főzök, mindig alaposan elmosogatom. Ő főzött magának serpenyőben valami gombás ételt.

Figyelt kérdés
A gombás ételt persze, hogy miután kihült, ami (pörkölt, még csak a tésztát nem is keverte hozzá) volt kb 1 liter az egész, persze, hogy az én lábasomba öntötte bele ami 5 literes. Rá is szóltam, hogy miért abba teszi amikor van ezer műanyag doboza meg vannak egészen apró 1 literes lábasok is amiket soha senki nem használ, miért pont abba kell amit én elmosogattam magamnak. Erre persze kiakadt. Most kinek van igaza?
2023. aug. 11. 16:58
1 2 3 4
 31/37 LuckyLevi ***** válasza:
16%
#30 Tipikus fogyasztói társadalom: megoldás a vásárlás.
2023. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

#31

Nem muszáj ám mindenre válaszolnod, különösen ha csak hülyeségekre futja!

Igen, ha 2 felé főznek és csak 1 db 5 literes edény van, akkor kell venni egy fogyasztásnak megfelelőt! Nem pedig 5 literesben főzni 20 dkg rizst (energiapazarlás!) vagy 5 literesbe áttenni a 30 dkg pörköltmaradékot és azt betuszkolni a hűtőbe!(ismét csak energiapazarlás!)

De gondolom neked is csak egy edényed van, lehetőleg egy 20 literes mosófazék, az mindenre jó, aztán hadd szóljon!

2023. aug. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 LuckyLevi ***** válasza:
16%

#32 Úgy gondolom, hogy káros az a fajta gondolkodás, hogy mindent vásárlással akarnak megoldani. Szerinted ez hülyeség.


Miért kell két 5 literes edény? Itt azért, mert anyuka nem funkciónak megfelelően használja. Nem az volt a probléma, hogy pont mindketten ebben akartak főzni.


Érvek helyett nem muszáj személyeskedni. ;)

2023. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

#33

Huhhh 33-as, mi vaaan?

Hol írtam, hogy vegyen még egy 5 literest?

Azt írtam, hogy egy kettős háztartásban NE 1 db 5 literes edény legyen MINDENRE(!) - amit ráadásul használat előtt kell kihúzkodni a mosatlanból és elmosni - hanem 28 évesen vegyen már valaki magának néhány, funkciójának megfelelő méretű edényt!

De én kiszálltam ebből a meddő vitából és ebből a röhejes kérdésből, mert eddig szórakoztatott, de most már untat!

2023. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 LuckyLevi ***** válasza:
16%

#34 Egyéb kisebb edényük van sok. Szóval kisebbet végképp fölösleges lenne venni.

Van elég edényük. De a probléma még mindig az, hogy anyuka főzés helyett tárol az edényben.


Kösz az infót!

2023. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
73%

Miért, nálatok egy rothadó kupacban állnak a szennyes edények, és ha akrsz valamit hazsnálni, előbb el kell mosni? Te meg elmostál egyet, pakoltad volna bele a 2 kg rizsedet és amíg kiugrottál a mosdóra anyád benyúltad h neki ne kelljen elmosogatnia egyet?

Nekem ez nagyon abszurd. Én is anyémmal élek, nem sokkal fiatalabb vagyok nálad, így gazdaságosabb. De nélunk alap álapot, hogy midnen edény tiszta. Benyúlsz a szekrénybe és van tiszta. Voszont amit használtál, azt illik is mielőbb rendesen elmosnod magad után - lehetőleg mielőtt beleszáradna/romlana a kajamaradék. Szerintem ez így működik. Sose volt még hiszti azon, ki mit és mikor hogyan használhat. Alapvetően alkalmazkodom, és örülök, hogy anyám megtűr, így kicsit többet tudok félre rakni, mintha albiban lennék.

2023. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező egy az egybe beteg vagy,kezeltesd magad!!
2023. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!