Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha az egyetemis...

Mit reagálnál, ha az egyetemista gyereked bejelentené a második vizsgaidőszaka után, hogy feltett szándéka egy évre passziválni?

Figyelt kérdés

Anyagilag végig támogattad. Az első féléves eredményei nem sikerültek túl fényesen, sőt, épp ellenkezőleg. A második pedig egészen jó lett egy-egy tárgyat leszámítva.

Az az indoka, hogy idő kell neki átgondolni bizonyos dolgokat, önállóbb akar lenni (ezalatt melóra és költözésre gondol), lehet újra akar érettségizni, és inkább átmenni egy másik szakra, de minimum várni, hogy változik-e a jelenlegi tanulmányaival kapcsolatos kilátása a képzés utánra.


2023. máj. 1. 00:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Hasonlón mentem keresztül, 2 és fél óráig szidott összevissza apám. El is ment a kedvem attól hogy bármilyen egyetemet elvégezzek.
2023. máj. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Hajrá. Munkát keressen, mert azt nem fogom nézni, hogy egy évig tököt vakar.
2023. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy kevés szülő érti meg ilyenkor, hogy mi a probléma, pedig a kiégés, a csalódás, motiválatlanság súlyos dolog.


Egyébként lehet elég lesz a nyár is erre, de ha mégsem, mint szülő nehéz erre befolyással lenni. A Neptunon azt jelölsz be szeptemberben, amit akarsz.


Ha a szak otthagyása mellett döntesz, akkor viszont lehet (lehet!) visszakérném a tandíj árát, vagy annak egy részét - de ez sok körülménytől függene. Viszont ha én lennék ebben a helyzetben, megérteném.

2023. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%
Semmit, az ő dolga. Viszont onnantól tényleg költözzön és tartsa el magát, meg majd ha visszaül az iskolapadba akkor is.(levelező képzés maximum)
2023. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Tiszteletben kell tartani a döntését.
2023. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem tetszik neki, amit tanul vagy bizonytalan szerintem jól teszi.
2023. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
Hagynám, persze, az ő élete, de arra figyeljen, ha kicsúszik az ÁT félévekből, akkor saját magának finanszírozza az önköltségest, ugyanis nekem nincs fölös 5-600 ezrem minimum/félév
2023. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is volt ilyen.Annyit kötöttek ki nálam,hogy mennyek dolgozni,hogy legyen pénzem.Simán elmehet ő is.Nekem,amikor az 5. raktárba mentem már dolgozni,és volt hogy balhéztak velem,eléggé megjött a motiváció a tanulmányaim befejezéséhez
2023. máj. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
63%
Egyenes út ahhoz, hogy szépen 2 passzív után vissza se menjen az egyetemre. Láttam már ilyet. Lemarad a gólyakori csoporttársaitól, nem lesz kitől segítséget kérni és kihullik. Ez lesz.
2023. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

Az ő élete, az ő döntése, ha valamit zsigerből nem szeretne csinálni, azt nem erőltetném rá.

Azt viszont előre kikötném, hogy nem fogom eltartani, mihamarabb munkát kell találnia.

A gondolkodásomnak ahhoz is nagyban köze van, hogy félárvaként egy forintnyi szülői támogatást nem kapok, ezért ez igencsak megkeseríti az egyetemi éveimet. Ellenben van egy barátom, aki 2 éve otthagyta az egyetemet, azóta csak tengődik, a szülei tartják el, fizetik az albérletét is. Elismerem kicsit irigy vagyok rá, mert ha nekem fizetnék a kiadasaimat, összetenném a két kezem, ha a szüleim pénzén tanulhatnék.

Ha lesz gyerekem és abba a korba lép, hogy továbbtanuljon, mindenben támogatni fogom, hogy elérje a céljait, és ezáltal egy jó életszínvonalat tudjon kiépíteni magának. Viszont azt, hogy ne tanuljon, vagy dolgozzon és az én pénzemen tengődjön, sosem engedném meg.

2023. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!