Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnál, ha az egyetemis...

Mit reagálnál, ha az egyetemista gyereked bejelentené a második vizsgaidőszaka után, hogy feltett szándéka egy évre passziválni?

Figyelt kérdés

Anyagilag végig támogattad. Az első féléves eredményei nem sikerültek túl fényesen, sőt, épp ellenkezőleg. A második pedig egészen jó lett egy-egy tárgyat leszámítva.

Az az indoka, hogy idő kell neki átgondolni bizonyos dolgokat, önállóbb akar lenni (ezalatt melóra és költözésre gondol), lehet újra akar érettségizni, és inkább átmenni egy másik szakra, de minimum várni, hogy változik-e a jelenlegi tanulmányaival kapcsolatos kilátása a képzés utánra.


2023. máj. 1. 00:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
ezt ő fogja eldönteni.Nem tudom helyette elvégezni, bárhogyis akarom.
2023. máj. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Lelke rajta. Van olyan hogy az ember besokall. Ha valami cél van, és igen a munka, költözés és gondolkodás az, akkor támogatom.
2023. máj. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Én is atestem ezen. Igaz nem ilyen hamar, de a célhoz közel legszívesebben ott hagytam volna az egészet . De nem engedtek a szüleim. Annyit tettem ( egyébként végig dolgoztam gyakornokkent egyetem mellett ) , hogy az utolsó félévbol egy tárgyat, amit nagyon nehezen tettem le, meghagytam egy plusz félévre, és közben eladó voltam egy ruházati boltban , közben tettem le a záró vizsgát. Ott szembesültem , hogy az sem könnyű, az ember ott is mindenhogy ki van használva és minimális fizetést kap. És nehéz munka. De nem akartam ezt csinálni. Üzletvezető lettem fel év alatt, de akkor sem kerestem annyit és dolgoztam napi 10 órákat. Ha kis “pihenőt “ akar, szerintem engedd. Egyrészt megkönnyebbül, de közben dolgozni fog, és rájön, megéri végig csinálni. Utána sem lesz könnyebb, de többet fog keresni, és nálam is így lett :)

Csak ne eroltesd:) a legrosszabb mikor nem kapsz megértést és szenvedsz, de mindenki csak elvár. Onnantól a maradék akaratod se képes, vagy utalni fogod örökre amit csinálsz . Egy félév “pihenés” jót fog tenni, kap egy kis ízelítőt és látja, megéri tanulni :) És közben volt szabad akarata is, így már ő akarja és elhivatottabb lesz :)


Én legalábbis így gondolom a tapasztalatom alapján :)

2023. máj. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs ezzel. Inkább válasszon olyan szakmát vagy végzettséget amit utána szeretni is fog. De azt megmondanám neki, hogy nyugodtan legyen passzív, de nem tartom el. Menjen dolgozni.
2023. máj. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól teszi, addig dolgozik, félre tud tenni pénzt, és megtudja hozni a legjobb döntést a tanulmányaival kapcsolatban.
2023. máj. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Én annyit kérnék, hogy gondolja át alaposan, ne hirtelen döntés legyen.
2023. máj. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
13%
Azt jogy oké, de nem fogom megint pénzelni. Majd levelezőre kell járnia
2023. máj. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Ok. Tehát dolgozni fog egy évet. Hajrá.
2023. máj. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Semmi különöset. Nem vagyok az a fajta sz*r szülő, aki egy év csúszáson pattog.


Egyébként k*rvára unalmasak ezek az ilyen silányul megfogalmazott kérdések...

2023. máj. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
96%
A saját életét alakítja, és nem henyélni akar. Szerintem jól dont, érett. Én hagynám.
2023. máj. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!