Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavar téged, ha a párod előző...

Zavar téged, ha a párod előző kapcsolatából lévő gyerekről tudod, hogy nem örül annak, ha te is ottvagy a láthatáskor? Ha esetleg a gyerek ki is mondaná, hogy most szeretne csak az apukájával közös programot, úgy, hogy te ne legyél ott.

Figyelt kérdés
2023. márc. 26. 15:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk annyibol mas a helyzet, hogy az en hazamban elunk, tehat furcsa lenne, ha nem akarna itt latni a gyerek a lathatasok idejen..de egyebkent en sem igenylem, hogy mindig egyutt legyunk. El szoktam kuldeni a paromat, hogy vigye a fiat a nagyszulokhoz mert ritkan latjak, vagy van amikor en megyek el itthonrol, szervezek magamnak programot a barataimmal. Nem vagyunk egyutt sulve-fove, igy legalabb a gyerek is tud az apjaval kettesben idot tolteni.
2023. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es, szerintem az teljesen rendben van, ha mondjuk a gyerek odaérkezésekor találkoztok, köszöntök egymásnak, aztán párod a gyerekével az egyik szobában mondjuk játszik, te meg a másik szobában olvasol, tévézel vagy a konyhában teszel-veszel. Nem kell emiatt elmenned otthonról és nem kell kínosan vigyázni, nehogy meglássátok egymást. Nyilván nem az a baja a gyereknek, hogy az előszobában összetalálkozik egy pillanatra az apja párjával, hanem csupán arra vágyik, hogy a konkrét cselekvés (együtt játszás, mesélés, elmenős program) az kettesben töltött élmény legyen az apjával.

És ha jól értem a nyitókérdést, még azt sem mindig:

"...a gyerek ki is mondaná, hogy most (tehát nem mindig!!!) szeretne csak az apukájával közös programot..."


Persze a kérdező most sem jelentkezik, így sosem tudjuk meg, mi a konkrét helyzet, ő kicsoda ebben a történetben és pontosan mi zavarja, ha zavarja egyáltalán.

2023. márc. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Házasként élünk egy lakásban, az én fiammal és a férjem lányával, a kisfia pedig csak láthatásokra jön.

Szoktunk néha mindketten csak a saját gyerekünkkel négyszemközt ellenni egy szobában, beszélgetni, tévézni, bármi. Attól, hogy egy család lettünk, még nem kötelező mindig mindenben mindenkinek kötelezően részt venni. Sőt, múltkor ketten elmentünk a fiammal moziba, csak anya-fia programra. Megmondom őszintén, nagyon klassz volt és úgy látom, néha a gyerekek igénylik ezt. A férjem picikéje még eleinte, mikor összeköltöztünk, volt, hogy megkérdezte mikor hazaértem, hogy a Kriszti minek van itt?? Nem kell ezeken megsértődni.

2023. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Kell a gyerekeknek a külön, személyes foglalkozás, amikor nem "csoportos". Mi is akarunk külön időt a férjünkkel, mikor csak ketten vagyunk, vagy az apánkal/anyánkal egy bensőséges beszélgetés, egy közös program...Nem értem miért kérdés hogy erre a gyereknek miért van igénye. Persze hogy van.
2023. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyereket nem zavarta a jelenlétem, sőt, több alkalommal kérdezte is az apját, hogy hol vagyok, addig, amíg a "kedves" édesanyja nem kezdte el hazugságokkal tömni a fejét. Nem, nem miattam vannak külön apa és anya, mielőtt nekem esnének páran. Ez az agymosás odáig fajult, hogy tiszteletlen lett az apjával szemben, se az apját, sem engem nem szeret már és nem jár láthatásra sem. Pszichológus megállapította, hogy az "édesanyja" miatt ilyen a gyerek. Egyébként engem sem zavart, amikor kettesben voltak, szükség van a szülő-gyereknek a kettesben eltöltött időre is.
2023. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok: a férjem nagylánya se járt egy darabig az apjához a láthatásokra, anyuka addig csűrte-csavarta a fejét, hogy pont mindig vagy fellépése volt, vagy beteg, vagy bármi... itt mi mondjuk még nem éltünk együtt, csak kezdődő kapcsolatunk volt, ezt neszelte meg édesanya, onnantól már alakította is az akkor 13 éves lányt - látod, apádnak máris milyen gyorsan lett valakije!! Mondta édesanya, akinél - a gyerekek mellett - apuka különköltözésétől számított kettő héten belül ott lakott az új élettárs. Mi kb 4 hónapra rá ismerkedtünk meg.
2023. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!