Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet megértetni a...

Hogy lehet megértetni a családdal, leginkább szülőkkel, hogy nem azért étkezem és élek úgy, ahogy, mert flancolni akarok, vagy mert a párom befolyásolt?

Figyelt kérdés

Alapból ott kezdődik a konfliktus, hogy én laktózérzékeny vagyok. Kiskoromban meglett a pontos orvosi diagnózis, a helyzet azóta is fennáll nyilvánvalóan. A család nem akart bajlódni azzal, hogy mindenki laktózmentes étrenden legyen miattam, egyszemélyre meg macerás úgy főzni, na meg kis faluban, ahol akkoriban volt néhány kisbolt, meg öt kocsma, nem is feltétlenül lehetett anno olyan könnyen beszerezni minden tejtermék laktózmentes változatát. Szóval én enzimeket szedtem. Igenám, de az elmúlt években azt vettem észre, hogy ez sok esetben nem segít a problémámon úgy igazán, tehát nincs a hasmenést megelőzően előtte órákig gyomorgörcs meg puffadás, mintha nem szedném, hanem így egyszercsak random nyilaló fájdalom, meg a mindjárt összefhosom magam érzés jön. Tehát az például totál esélytelen, hogy én a kis reggeli gabonapelyhemet bármiféle nem laktózmentes tejjel egyem, mert nincs jó vége.

És hát a szüleim nem igazán akarják ezt elfogadni, mondván, hogy "hát kiskorodban bezzeg megtudtad enni a gyógyszerrel, ez így egy nagy kamu, csak a luxusról szól". Konkrétan odáig fajult, hogy ha hazalátogatáskor viszek valami kaját nekik, ami tartalmazhat tejterméket, akkor közlik velem, hogy "nem kiváncsak a gusztustalan okádék kotyvalékomra". Holott ha nem tudják, hogy én főztem, ergo nem tudják, hogy mondjuk normál tej helyett laktózmentes van benne, akkor nagyon finom, nagyon jó...

De igazából ezt még át lehetett hidalni, keveset járok haza, meg ilyenek.

Nekik másik probléma az, hogy több dologban figyelek a környezetvédelemre. Ez akkor tűnt szembe nekik, amikor meglátogattak. Ha a húgom, vagy bárki szívószállal akar inni bármit is nálam, akkor nincs műanyag, csak fém. Vagy amikor tök random a tesómnak megjött, amikor éppen engem látogattak meg(12 körül volt, nyilván nem volt annyira beállva a ciklus), én nem tudtam betétet adni, mert kelyhet használok, akkor azon ment a kiakadás. Vagy azon, hogy a zöldségeket/gyümölcsöket nem zacskóba tartom, hanem többször használatos textiltasakban. Hogy ezek, a fémszívószál, a kehely, a textilzsákok csak flancos, drága hülyeségek. Holott azon kívül, hogy kevesebb hulladékot termel, hosszútávon sokkal olcsóbb, mindet használhatod évekig, és nem kell minden alkalommal újat venni.

A másik pedig az, hogy kevés húst fogyasztok. Nem vagyok vegán, sem vegetáriánus, szimplán nem igazán kívánom a húsos ételeket, pláne nem nagyobb mennyiségben. Ha mégis fogyasztok húst, akkor egyrészt kis mennyiségben, másrészt a másik indok mellékes. Ők ezt az álláspontomat évek óta ignorálják, ami nem okozott gondot, mert, mint mondtam ritkán járok haza. Viszont ez vágta ki a biztosítékot a szüleimnél legutóbb, és leginkább a mennyiség része. Meg lettem hívva a párommal együtt a családi disznóvágásra. Ez egy másfél napos program tág családi körben. Tök jó, hazamegyek, bemutatom a páromat mindenkinek, fasza lesz, legalábbis ez az elképzelésük. Viszont én azt mondtam, hogy nem feltétlenül ez a legjobb alkalom a bemutatkozásra, meg nagyon elfoglalt leszek, akkorra van kitűzve egy csomó feladat a tanulmányaimmal kapcsolatban, szóval valószínűleg kihagynám.

Erre teljesen kiborultak, hogy csak a párom miatt nem akarok jönni, mert neki "az idióta vallása" tiltja a sertéshús fogyasztását, pedig ők "olyan elfogadóak a párommal kapcsolatban már látatlanban is"(értsd: örülnek, hogy legalább nem nő), aki egy "görény, és tele beszéli a fejemet a hülye vallásával". Egyrészt leszögezném, hogy ez egy fél éves kapcsolat sincs még, nekem meg már lassan két éve ilyen az életmódom, csak ők ignoráljak, hogy én nem igazán fogyasztom húst, ezért most azt, hogy nem feltétlenül akarok teljesen részt venni egy családi rendezvényen, ahol az egésznapos húsfogyasztás a téma, ahol étkezésenként mindent rádtukmálnak, azt annak tudják be, hogy igazából csak a párom miatt nem akarok disznót fogyasztani. Holott szimplán arról van szó, hogy nincs kedvem a távolabbi családom minden tagjához, és ezt azzal megdobva, hogy az legyen rámtukmálva, ami nekem abban a mennyiségben nem esik jól. Másrészt, igen, a párom pakisztáni, de ő nem hívő. Bizonyos szokásokat tart, például azt, hogy nem fogyaszt disznóhúst, de ez inkább nála egy régi berögződés, kb olyan, mint amikor a falusi öreg nénik viszolyognak a tengeri ételektől, tehát nem ilyen elvi alapú dolog. És igen, nem akarom úgy bemutatni otthon, hogy 1) a fő program az olyan ételek elfogyasztása, amit ő nem szeret, és ezeknek az étkezésenként több fogáson keresztüli tukmalása, 2) ő még nem igazán beszél jól magyarul, így pont a fontosabb családtagjaimmal nem tudna a közvetítésem nélkül kommunikálni, az meg akkor már sokkal egyszerűbb, ha az irritálóbb, mindenbe beledumaló része a tágabb családomnak, akiket évi maximum kétszer látok, nincs ott.


Szerintetek hogy lehet megértetni a szülőkkel, hogy amit csinálok, azt azért csinálom úgy, ahogy, mert nekem az úgy jó, nem pedig valami külső befolyás hatására?


2023. febr. 18. 21:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer próbáld ki, hogy a rendes tejbe bekevered az enzimet. Ha úgy nem műxik, akkor lehet hogy a tabletta nem jó (pl. nem annyi benne a hatóanyag, táplálékkiegészítőként árult terméknél előfordulhat).


A szüleid fafejűek. Ezt eltűrni tudod, más opció nincs sajnos.

2023. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, arra akartunk utalni, hogy ha sima tejet innál plusz megfelelő dózisban szednéd az enzimet, akkor sem kéne, hogy tüneted legyen, de látom, nem jött át neked. Persze ha nem akarsz enzimet szedni, akkor jó választás a laktózmentes, de ha amúgy is szeded, akkor felesleges. A leírásodból az jött le, hogy büszke vagy a hiper-szuper bio-környezettudatos életmódodra, és elismerést vársz, meg a családod fikázását. De szerintem egyikőtök sem jobb a másiknál. Ők kötözködnek, te meg lenézed őket, felsőbb rendűnek érzed magad náluk, ez süt az írásodból. Szedd össze magad, intézd el velük, ne itt panaszkodj!
2023. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%
Mi a fszért foglalkozol velük, ha tudod eleve milyenek? Vagy szeretsz te is szenvedni?
2023. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#12 Leírtam, hogy én mit csinálok, ami miatt veszekedés van, meg leírtam, hogy a probléma csúcsát jelentő családi esemény hogy zajlik általában. Ez nem lenézés, hanem a körülmények ismertetése. Hol látsz te itt lenézést? Idézz olyan részletet, ahol én lenéző voltam.

Családi körben speciel igen, beszedem az enzimeket, akkor is, ha azt mondják, hogy mentes volt a tejtermék. Egyszerűen lutri, hogy tényleg az-e, vagy csak valaki bizonygatni akarja az igazát. Nagyon nem mindegy, hogy, mennyit szenvedek egy ilyen húzás miatt. Egyébként meg ha biztos lehetek benne, hogy tényleg mentes(például a saját konyhámban, a saját főztömnél), akkor nem szedem be, mert biztosan semmi baj nem lehet. A legtöbb tejterméknél direkt a mentes verziót eszem, elenyésző az, aminél nem, olyankor szedek enzimet, ilyenkor kis mennyiségről beszélünk, olyankor nem is szokott gondom lenni.

Azt meg had ne a gyakori népe döntse már el, hogy én jól szedem-e azt a qva enzimet. Többet is végig próbáltam, követtem az orvos utasításait, jelenleg az a legmegfelelőbb megoldás, amit csinálok.

2023. febr. 18. 23:22
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

#10 Nem azzal van a baja a kérdezőnek, hogy mit csinál a párja miatt, meg mit nem. Nem kell ehhez elvetni a gondolatot, hogy a párja miatt igenis változik az ember, mert változni akar, hogy jobban tetszen neki, mert nyitni akar a párja eltérő szokásai felé, és ezeket megszereti, vagy csak mert simán ahogy összeszoknak, mind a ketten változnak. Itt az a probléma, hogy a kérdezőnek van egy életmódja évek óta, amit a szülők ignorálnak, majd amikor képbe jön egy pasi, akkor rögtön annak tudják be, hogy a csávó szektást csinált belőle, átmosta az agyát, és azért csinálja azt, amit már valójában a csávó előtt évekkel is csinált.


#12 Te amúgy milyen tudatmódosító szereket szedsz? Ahogy látom hallucinációid vannak, ugyanis nincs semmi lenéző kérdésben. Leírta, hogy mi a családja hozzáállása egyes témákhoz. A fszom húzzam beléd, meg a többi hozzád hasonló, más kérdések alatt is megjelenő szerencsecsomagokba, akitől egyszerűen nem lehet úgy írni az embereknek a szüleivel kapcsolatos negatív dolgokról úgy, hogy ha leírod a körülményeket, akkor egy ilyen tévképzetes gyökér oda ne szrja a válaszok közé, hogy "lEnÉzÉzS, LENÍÍÍZEEED ŰŰKET, TE IZS ZSAR VATY!!!!!4444!!"

Azt meg nem bio-környezettudatos életmód, hogy ahelyett, hogy vásárlásonként 15 forintért vennéd a "lebomló" zacskókat, veszel egy évtizedekig használható textilt, meg ha már szereted a szívószálakat, akkor beszerzel egy számodra megfelelő számú készletet, ahelyett, hogy a műanyagot dobálod ki x naponta, meg veszed az újakat, ami többe távon sokba kerülne. Azt meg gondolom nem is kell említenem, hogy az egyszer használatos női menstruációs termkék ára kész horror, több ezer forintos kiadás HAVONTA, ehelyett sokkal olcsóbb beszerezni egyszer pár kelyhet, használhatod minimum tizenpár évet, közben meg egy annyiba kerül, mint egy hosszabb, erősebb menstruáció esetén egyszer egy hónapban a betét/tampon.

Ezzel is a tököm ki van. Valaki leírja, hogy használ valamit, ami neki kényelmes, meg egyébként olcsóbb, RÁADÁSUL KEVÉSBÉ KÖRNYEZETSZENNYEZŐ, akkor jön a sok selejtes hülye, aki beszól nagy flegmán, hogy na mi van, te szipi-szupi bio-környezettudatos, búúúta, róósz ember, a kőőrnyezetvédelem hűjesíg, csak mert a fejetekben felsejlik az, hogy há régen se vigyáztunk a bolygóra, csak hóbort, ha valaki egyébként költséghatékony, és mellékesen így kevesebb szemetet is termel, ami már környezettudatos, tehát RÓSZ.


#13 Mi a fszért írsz, ha nincs építőjellegű gondolatod..? Pusztulj már innen, te egybitesek másik típusába tartozó szerencsétlen. Vágod, hogy a világ nem annyi, hogy megszakítod a kapcsolatot és meg van óóóódvaa? Nem, mi?

Azért ha az embernek vannak kiskorú testvérei (a kérdező azt írta, hogy neki vannak), és velük tartani akarja a kapcsolatot, akkor nem tudja megkerülni a szülőket. Ez nem annyi, hogy ideokádod, hogy szakítsd meg a kapcsolatot, oszt kész.

2023. febr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%
13 vagyok, nagyon is 'építőjellegű' az, amit írtam. Ha nem foglalkozol velük, a probléma megszűnik létezni, de ez túl egyszerű lenne, ehelyett azt kell kibeszélni, hogy szarul használja a csaj az enzimeket, meg hát egy mocsok környezetvédő. A megoldás az, akár tetszik, akár nem, hogy nem foglalkozik velük. Nem tudom te ki a fsznak képzeled magad 15-ös, de van még mit javítani a 'nnna most jól megmondom mindenkinek' stíluson, mert a gusztustalan fröcsögéseden kívül te semmit sem adtál a témához.
2023. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%
#16 Az sosem megoldás, ha nem foglalkozik vele. Pont annyira haszontalan azt mondani egy kisgyereknek, hogy ne foglalkozzon a verbális bántalmazással, amit az osztálytársaitól kap, mint itt leírni, hogy ne foglalkozzon a szülei faxságával. Ez ilyen egyszerűen nem létezik, feltéve, hogy nem szakítja meg a kapcsolatot. Ha meg megszakítja a kapcsolatot a szülőkkel, akkor feltételezem nem lesz kivitelezhető a kiskorú testvérekkel kapcsolatot tartania, mert nyilván ezzel megbántja a szülőket annyira, hogy nem láthatja a testvéreit. Ezt felfogod amúgy? Mert erre az előző kommentemben sem reagáltál. :D Te "építőjellegű kommentelő" :D
2023. febr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Én is tej tojás allergiás vagyok. A tejtöl kipattogok megy a hasam de a tojást kése nyelemw már kijön belőlem. Az érdekes hogy csak a sima tej okoz bajt ha benne van valamiben az nem. A gyerekeim is örököltek. Ha van rá pénzem veszek laktózmentes tejet. Ha nincs akk nem iszünk.
2023. febr. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek semmi köze a táplálkozásodhoz. Ideje lenne magasról lesz mások véleményét.
2023. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező, arra akartunk utalni, hogy ha sima tejet innál plusz megfelelő dózisban szednéd az enzimet, akkor sem kéne, hogy tüneted legyen, - ez TERMÉSZETESEN NEM igaz.
2023. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!