Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tanácsoljak a barátnőmnek?...

Mit tanácsoljak a barátnőmnek?Félek bele betegszik a fiával kapcsolatos helyzetbe.Többi lent.

Figyelt kérdés
Barátnőm(58 éves) egyedül nevelte fel a fiát(38 éves)rossz családi helyzete miatt menekült egy olyan házasságba,ahol az alkohol és a verés miatt inkább egyedül szegényen,de nagy szeretetben nevelte a fiát fél éves kora óta.3 műszakban dolgozott,hogy egy kis lakást tudjon venni.A lényeg,ahogy cseperedett a fiú,amikor kapcsolatai voltak,annak ellenére hogy anyja nem tiltotta egy lánytól sem,sőt próbálta barátnőként tekinteni a "mennynek valót",mindig csúnyán mondva lecsinálta az anyját.Amikor szakítás lett a vége,újra visszaváltozott rendes gyerekké.Ezt már eljátszotta az anyjával komoly kapcsolatban kétszer.Sőt a második lányt úgy vette el feleségül(3 hónapig tartott az a házasság)hogy meg sem hívta az esküvőjére.Külföldre mentek,ő kint maradt,elvált a feleségétől,és újból kedves lett az anyjához.Annyira kedves lett,hogy a vonatjegyet is megvette az anyjának,és kiment hozzá külföldre látogatóba.Közben kint az albérletében egy másik (magyar)lány várt.Pár nap alatt minden szép,jó volt,majd örömmel közölte velem,hogy nagymama lesz minden hapy.Ahogy telt az idő,meglett az unoka,ismét kezdődött minden előről.Alapból nem hívhatta telefonon egy gratulációs mondatra sem,messengeren írt,hogy fáradt,ha hazaér két nap múlva beszélhet vele.Szóval időpontot kapott,hogy gratuláljon unokája anyjának.A fia persze hogy nem védte ki az anyját legalább kompromisszum kötésre sem. A lány is elfordult,ő is.Amikor elment unoka látogatóba,igaz a fia küldött pénzt a vonatra(sajnos anyagilag nem tehette meg,hogy ajándékot vigyen nem úgy mint a másik nagy szülők(1millió Ft-ot kapott az unoka)mégcsak meg sem puszilhatta,mert nem volt beoltva,átnézett rajta a lány,akkor válaszolt ha kérdezte.Egyszer tette szóvá a fiának,hogy miért fekete szinte minden,nem előnyös főleg ahol újszülött van ez a fekete mánia,de azzal lezárta a fia,hogy jól van ez így.Szóval szomorúan kullogott haza.Egész nyáron itthon voltak,a Balatonon nyaraltak a másik nagyszülőkkel,egyszer nem hívták meg,csak a fia küldte a képeket az unokáról.Legalább ennyi öröme volt.Karácsonyra nagyon készült,utolsó pénzéből szolid ajándékkal lepte meg őket,kedvenc ételeiket sütötte,főzte.Neki még egy csokit sem hoztak.Kedveskedett a menynek valónak is még ebben a helyzetben is.Két órát voltak amíg megebédeltek,és elmentek.Kérdésre miért nem aludnak ott,kicsi a lakás,a gyereknek nem jó,még a tv-t is ki kellett kapcsolni mert nem jó a gyereknek,nem sokáig foghatta ölében stb.Inkább egy ismerőse még kisebb lakásába mentek aludni,hogy másnap eljönnek megint.De másnap már nem jöttek el,azt akarta a "nyúl"fia,hogy menjen ő el,és ott majd sétálnak.Magyarul a kis otthonos lakásából menjen egy idegen helyre ha látni akarja az unokáját.Ez már sok lett a barátnőmnek is,és mondta,hogy épp most halt meg a barátjának az anyukája,és neki panaszkodott,hogy bár több időt tölthetett volna vele,erre a szép fia leordította,hogy ne keverje össze mással,adott ő már épp eleget neki.És hiába várta őket másnap,azóta egy sort nem írtak,nem jelentkeztek,csak néha láthatja unokáját amikor a facéra felteszik. Röviden ennyi.Én is tanácstalan vagyok,látom nagyon bántja a dolog,mindig kérdezi hol ronthatta el,magát hibáztatja.Félek belebetegszik.Mit szóltok hozzá?Mit tanácsolnátok neki?Aggódom érte.
2023. febr. 16. 11:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
84%
"Soha nem zsarolta lelkileg" 🤣🤣🤣 hát ezen hangosan felnevettem, kérdező. A "barátnőd" kb mást se csinál. Te magad írod le, csak há ugye az neeeeem erzelmi zsarolás, ő csak szeretetből és csak jót akar.... de ő BELEBETEGSZIK... de nem zsarol érzelmileg... áhh. Legyen már életetek.
2023. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
86%
Tudod, mi a legrosszabb az ilyen barátnőd féle mártíranyukban? Hogy a saját korosztályuknak is fárasztóak. Ők azok, akik már a pici gyerekekről is egész fényképalbummal érkeznek az osztálytalálkozókra, ha véletlenül nem veszed észre, hogy szembe jön, hallgathatod másfél óráig a szivárványszín babakak.it, most a foga jön, a világ pedig megállt. Egyszerűen nincs más az életükben és igényük sincs másra. Ha én (meg a hasonlóak) évi néhányszor is kínszenvedésnek érzem a vele való találkozást, mit érezhet a saját gyereke? Megmondom. Örül ha megszabadul tőle. Anyuka pedig légüres térbe kerül. De ezeknek még egy ilyen jellegzetes hanghordozásuk is lesz, de komolyan. Olyan kioktató, vagy nem is tudom. Miközben mi meg azon sopánkodunk, hogy úgy elmennénk egyet az éjszakába rázni egy jót, de olyan hely meg nincs a mi korosztályunknak. De megoldjuk házilag. :) Mondd meg a barátnődnek, kapja össze magát, ne punnyadjon bele a szerepébe, sosem játszotta jól. Mit csinál 20 év múlva?
2023. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
78%
20 év múlva valszeg az unokát bsztatja majd.
2023. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
31%
Ha rossz volt anyuka, akkor miért nyal neki a fiacskája, ha épp nincsen aktuális csaj? Tipikus érzelmi manipulátor az ilyen, és még hány van belőle!
2023. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják is, nehéz kívülállóként bármi véleményt mondani, vagy bármelyik felet hibáztatni. Én nagyrészt egyedül neveltem a gyerekemet, tehát hasonló szemszögből láthatnám a történetet. Mégsem tudom. Nekem furcsa, bár kedves gesztusnak tűnik,hogy az anya megpróbált barátnő lenni a fia barátnőivel. Ne legyen az. Nekem is jó a kapcsolatom a barátnővel, de nem vagyunk bizalmas barátnői kapcsolatban, annak ellenére,hogy kedveljük egymást, és viszonylag sokat beszélünk.

A szülőnek meg kell tanulni elengedni a gyerekét, bár azzal se értek egyet aki azt mondja hogy ezt totálisan tegye. Én is elengedtem a gyerekem, külön lakik régebb óta. De tudunk egymásról, beszélünk napi szinten, hiszen érdekli mindkettőnket mi van a másikkal. Ha kell segítenük egymásnak, látogatjuk egymást, és ez sosem okozott vitát, feszültséget köztünk, tudomásul vesszük ha a másiknak épp" másfelé vezet az útja.

Én konzervatív vagyok a család fogalmát tekintve, sosem lesz azonos szinten a legjobb barátom a gyerekemmel kötelék szempontjából.De azt is tudomásul veszem és vallom,hogy külön életet kell élni mindkét részről.

2023. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, elgondolkodott azon, hogy Önnek hogy esne, ha az anyja minden tyúklépésébe belekötne? Hogy pl. miért kékre lett festve a lakása sárga helyett, vagy hogy konkrétan meglett felnőttként is úgy kezeli Önt, mint egy óvodást, tök mindegy, mit csinál? Na, a kedves barátnője ezt csinálja anyuka szerepben...
2023. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!