Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak anyukámnak, miért...

Mit mondjak anyukámnak, miért nem megyek szívesen haza a barátommal?

Figyelt kérdés

Anyukám sérelmezi, hogy ritkán járunk haza hozzájuk és akkor is csak nagyon ritkán alszunk ott. Általában reggel 9-10 fele érkezünk és 6-7 vele, este indulunk vissza, haza. Ha viszont a barátom szüleihez megyünk, akkor ott vagyunk csütörtöktől/péntektől vasárnapig.

Viszont anyáék a tesómmal egy másfél szobás panelban laknak. Ha mi ott alszunk, tesóm az ő szobájukba van átpakolva. Amíg kisebb volt, ez még elment, de gimisként már neki sem kényelmes ez. Nekünk sem, hogy ott vagyunk egymás szájában. Párom szüleinél van egy külön lakrész nekünk, hálószobával, külön fürdőszobával, egy kisebb nappalival/játszószobával. A ház nagy alapból, a szülők a másik végében. Nem zavarjuk egymást, nem halljuk este, ha alvás előtt beszélgetnek, vagy valaki még késő este megy tusolni, mosdóba. Napközben is elvonulhatunk.

A másik dolog, hogyha több napra megyünk hozzánk, a párom munkára van fogva. Menjen, segítsen a nagyszülőknél, segítsen anyukám férjének, nyírjon füvet, gallyazzon, hordjon törmeléket stb. Ő meg inkább itthon is fizet azért, hogy a kert rendben legyen, utálja ezeket… Nem mondja ott, én szoktam, hogy basszus, nekünk is hétvége van, ne az legyen már a szombati program, hogy tegye rendbe másnak a kertjét, vagy vigye a mamákat 3 óra hosszás bevásárlásokra, mert a Lidl-ből ez kell, az Aldiból amaz, a Sparban meg valami harmadik dolog akciós. Ha meg az ő szüleihez megyünk, akkor a program pihenés, családozás, nem az, hogy reggel 7-kor már ébresztve vagyunk, mert munka van.

Anyukám ma mondta, hogy neki mennyire rosszul esik ez, hogy pl. most karácsony első napján elmentünk ebédre hozzájuk, utána meg mentünk a párom szüleihez és ma jöttünk haza tőlük. De mit mondjak? Hogy otthon feszült a légkör, kínszenvedés azt az 1-1,5 napot is eltölteni ott? Mert ez az igazság, általában úgy jövünk el, hogy megfogadom, 2 hónapig tuti nem megyünk megint. Nem akarom megbántani, mert próbálkozik ő valamennyire, de nem túl jó a helyzet.


2023. jan. 1. 13:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos, ebből mindenképpen sértődés lesz! Mivel, egyszerűen nem fogja megérteni anyukád, hogy mi a probléma...
2023. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
18%

Az, hogy nincs hely, és munkára vagytok fogva, azért mást jelent, mint az "otthon feszült a légkör, kínszenvedés azt az 1-1,5 napot is eltölteni ott". Nem is értem, a végére miért ezt írtad lehetséges mondandónak. Az előbbiek teljesen reális érvek, az utóbbiban nincs is benne a konkrét ok, viszont jó fájdalmas. Azt inkább ne mondd. Mert ha csak ezzel jössz, az olyan, mintha azt mondanád: "az ő szülei jó fejek, őket szeretjük, ti meg kibírhatatlan szarok vagytok." És így olyan, mintha akkor is utálnátok odamenni, ha 2 négyzetkilométer állna rendelkezésetekre és személyzet hordaná elétek a koktélokat. Mivel egy szóval sem mondtad, hogy a kevés hellyel és a dolgoztatással lenne a problémád, csak azt, hogy velük.


Értem, hogy tényleg kevésbé érzitek ott jól magatokat, de ez is csak egy okozat. Anyádnak az okokat mondd. Kényelmetlen a helyszűke, és nem dolgozni szeretnétek. Ennyi elég.

2023. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Feszült is a légkör bőven, de ezt már akartam külön fejtegetni, mert hosszú lett volna úgy a kérdés maga... De pl. a férje ilyeneket csinál, hogy ha a fürdőben felejtem a neszeszeremet, átnézi, mik vannak benne, aztán jön a szobába, hogy ez milyen márka, mennyibe került ez???? Mondom, ajándék volt, nem tudom. Hát ő majd akkor megnézi az interneten, mert biztos drága volt és honnan veszek én ilyeneket, minek egyáltalán?! Mondom, hogy az egy hajolaj, hogy ne legyen száraz a hajam, na akkor 20 percig hallgattam, hogy én mekkora egy hülye vagyok, amiért ilyenekre pénzt adok és elhiszem, hogy ezek működnek... De ugyanezt csinálja minden alkalommal, mikor odaérünk, hogy miért nem vonattal mentünk, ő fiatal korában azzal járt haza!!! Hiába mondom, hogy azért, mert vonattal alsóhangon 4 óra háztól házig, és akkor még 1 percet sem késett semmi, mindenhol elértük, amit kellett. Autóval pedig 1,5 óra és nem kell cipekedni, nem fagyunk meg/sülünk meg, nem ül mellénk büdös ember, nem állunk félórákat a semmi miatt. Válasz: "hát de akkor is, lehet jönni vonattal is".

Anyukámmal nincsenek meg jól, napi 2-3 ordítozás jut akkor is, ha ott vagyunk. De úgy, hogy zeng az egész társasház...


A másik, hogy anyukám semmilyen programra nem hajlandó, mert hogy ő fáradt és pihenni akar. A barátom már többször mondta, hogy ő inkább nem jön, mert nem akar zavarni ott, úgyis mondja mindig anyukám, mennyire el van fáradva. De anyám születésem óta ezt mondogatja, így nőttem fel, hogy ő folyton hulla fáradt volt és hagyjuk már békén, pihenni akar. Nem szeret kimozdulni, nem szeret programozni. Hozzánk sem jön/jönnek soha, mert hogy messze van és mennyi ember van itt, ő megőrülne ebben a tömegben, zajban, sok autó között.

2023. jan. 1. 15:45
 14/26 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben egyáltalán ne menjetek! Soha! Karácsonyra se! Hidd el: a legkevésbé se fogtok hiányozni nekik, púp vagytok a hátukra. Nektek is ők. Akkor? Nem mindegyik család jó, sőt! A tietek pont rossz. Hátat kell nekik fordítani. Nemhogy nem vesztetek, hanem kifejezetten nyertek vele. Mindenki.
2023. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%
Kerüljétek őket, kapcsolat minimalisra szorítva.
2023. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%

Dehát ha a párod nem akar menni, akkor miért megy? Én se mennék a helyében, meg a te helyedben sem.

Mondd meg röviden az igazat, sértődés lesz, de legalább felfogja.

2023. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Együtt mozgunk általában, nagyon ritkán vagyunk külön.
2023. jan. 1. 16:21
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nem örökérvényű törvény, meg lehet szakítani. De neked se kell menned, mert kifejezetten rossz neked. Akkor mért kéne? Magadról gondoskodj, mert senki más nem fog!
2023. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor panelben laktok, vagy amúgy hol kell gallyazni? Szerintem le kell nyelni a békát, amíg nem lesz sajátotok ott aztán azt csináltok amit akartok.
2023. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19-es, elolvastad te egyáltalán a kérdést? :)

Van sajátunk, de néhanapján hazalátogatunk.

A fűnyírás, kert rendbetartása pedig nagyszülőknél, hobbikertnél van.

2023. jan. 1. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!