Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell folyamatosan...

Miért kell folyamatosan cseszegetni a tanulással, csak mert vizsgaidőszak van?

Figyelt kérdés

Amióta haza kellett költözni a koliból folyamatosan azt hallgatom anyámtól, hogy itt sápítozok nekem, mint valami szerencsétlen, hogy miért nem tanulok, miért nem lát tanulni, és ezt így napi többször. Rohadtul elegem van belőle. Itthon alapból nem tudok normálisan tanulni, anyámmal lakok egy szobában, csak mert apám van külön szobában (hosszú sztori), szóval ha neki akarok kezdeni, akkor az az alku, hogy ha tanulok, anyu kimegy a konyhába (nincs nappali) és lefoglalja magát addig. (Chatel a barátnőkkel, olvas, bármi) De hogy olyankor mindig megy a pofavágás, hogy miért zavar az ő jelenléte a szobában. Egyszerűen azért mert folyamatosan lesegeti, hogy mit csinálok, ha tartok öt perc szünetet, akkor beledumál, stb. De jó, oké kiment a szobából. Ha valakive együtt tanulok hívásba, akkor hallgatózik. Ha ez nem áll fennt, akkor valahányszor kimegyek a szobából mosdóba, vagy inni, pofákat vágva kérdez, hogy végeztem-e, majd fintorog, ha mondom, hogy nem(akár akkor is, ha fél órája kezdtem el bármit is). Néha tök random rámnyit ellenőrizni, hogy tényleg tanulok -e, nem pedig csak egyedül akarok lenni a tanulásra hivatkozva. Egyszerűen irritáló a viselkedése, így én nem tanulokk napközben. Este kilenc felé kiülök a konyhába maximum hajnal kettőig, tök jó, mindenki alszik, de legalábbis nem igen járkál, nem átjáróház az egész konyha, nyugi van, anyám sem bsztat a hülyeségeivel. Amúgy se tudok túl sűrűn hét óránál többet aludni, tehát még azt selejet mondani, hogy későn kelek rendszeresen.

Erre most azzal cseszeget, hogy ő engem nem lát tanulni, én meg fogok bukni, stb. És megmondtam neki, hogy miért nem nappal tanulok. Tényleg, mondtam szépen, viccesen, bántóan, erre csak annyi jött át neki belőle, hogy hát én mindig őt hibáztatom. Bmeg, mégis ki a faxt hibáztassak, ha ő járkál a nyakamra a hülyeségeivel, akármit is teszek? Nem én nyitogatok rá magamra, meg ilyenek. Most még rosszabb, mert nincs az, hogy amikor rákezd lelépek otthonról. Nincsenek a faluban barátaim, megbízható rokonaim, koliba nem mehetek január közepéig, mindenki más meg az ország túlvégében.


Miért kell ilyen abnormálisan viselkednie?


2022. dec. 29. 11:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem maradsz a koleszban?
2022. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Anyád cseszegetni fog, vagy ezért, vagy azért. Mindegy miért, de folytatja, mert azt hiszi, mulasztást követ el, ha nem noszogat. Valószínűleg jó szándékkal teszi. Te a lehető legjobb megoldást választottad, amivel minimalizálhattad a cseszegetést. Most már csak ki kell tartanod a vizsgaidőszak végéig. Örökké nem tart, a tavaszi meg remélhetőleg másképp alakul. Sok sikert!
2022. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Két szobátok van, mert a szülők külön alszanak, ok. De gondolom megoldható, hogy a nappali tevékenységeket egy szobában végezzék. Ha anyud a kekec, akkor menj apud szobájába tanulni, tévézni-olvasni-gépezni gondolom tud a másik szobában ő is.

Ráadásul nem dolgozik egyikük se, hogy napközben nyugi legyen..?

2022. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#11 Le van írva a fő kérdésben.


#13 Apu is tvt néz egész nap. De nem ugyanazt nézik. Kb elvannak egymás mellett mont két félidegen, de nem maradnak meg egy szobába.

Mind a ketten dolgoznak, de hétvégén, ünnepekkor, most a két ünnep között egyikük sem.

2022. dec. 29. 17:11
 15/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha apukád tévét néz egész nap, akkor nem nyaggat téged. Tanulj akkor mellette a szobában, dugsz egy fülest és kész.
2022. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!