Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell folyamatosan...

Miért kell folyamatosan cseszegetni a tanulással, csak mert vizsgaidőszak van?

Figyelt kérdés

Amióta haza kellett költözni a koliból folyamatosan azt hallgatom anyámtól, hogy itt sápítozok nekem, mint valami szerencsétlen, hogy miért nem tanulok, miért nem lát tanulni, és ezt így napi többször. Rohadtul elegem van belőle. Itthon alapból nem tudok normálisan tanulni, anyámmal lakok egy szobában, csak mert apám van külön szobában (hosszú sztori), szóval ha neki akarok kezdeni, akkor az az alku, hogy ha tanulok, anyu kimegy a konyhába (nincs nappali) és lefoglalja magát addig. (Chatel a barátnőkkel, olvas, bármi) De hogy olyankor mindig megy a pofavágás, hogy miért zavar az ő jelenléte a szobában. Egyszerűen azért mert folyamatosan lesegeti, hogy mit csinálok, ha tartok öt perc szünetet, akkor beledumál, stb. De jó, oké kiment a szobából. Ha valakive együtt tanulok hívásba, akkor hallgatózik. Ha ez nem áll fennt, akkor valahányszor kimegyek a szobából mosdóba, vagy inni, pofákat vágva kérdez, hogy végeztem-e, majd fintorog, ha mondom, hogy nem(akár akkor is, ha fél órája kezdtem el bármit is). Néha tök random rámnyit ellenőrizni, hogy tényleg tanulok -e, nem pedig csak egyedül akarok lenni a tanulásra hivatkozva. Egyszerűen irritáló a viselkedése, így én nem tanulokk napközben. Este kilenc felé kiülök a konyhába maximum hajnal kettőig, tök jó, mindenki alszik, de legalábbis nem igen járkál, nem átjáróház az egész konyha, nyugi van, anyám sem bsztat a hülyeségeivel. Amúgy se tudok túl sűrűn hét óránál többet aludni, tehát még azt selejet mondani, hogy későn kelek rendszeresen.

Erre most azzal cseszeget, hogy ő engem nem lát tanulni, én meg fogok bukni, stb. És megmondtam neki, hogy miért nem nappal tanulok. Tényleg, mondtam szépen, viccesen, bántóan, erre csak annyi jött át neki belőle, hogy hát én mindig őt hibáztatom. Bmeg, mégis ki a faxt hibáztassak, ha ő járkál a nyakamra a hülyeségeivel, akármit is teszek? Nem én nyitogatok rá magamra, meg ilyenek. Most még rosszabb, mert nincs az, hogy amikor rákezd lelépek otthonról. Nincsenek a faluban barátaim, megbízható rokonaim, koliba nem mehetek január közepéig, mindenki más meg az ország túlvégében.


Miért kell ilyen abnormálisan viselkednie?


2022. dec. 29. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Most erre milyen választ vársz?
2022. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Könyvtár vagy bármi nyilvános, fűtött és nyugodt hely sincs esetleg elérhető távolságban?
2022. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Ez az egész így nem anyád hibája, hanem az a baj, hogy túl szűkösen vagytok. Én sem örülnék, ha a konyhában kellene töltenem a napot, csak mert te nem vagy hajlandó egy levegőt szívni vele. Értem, hogy idegesít, de te is őt. Ki kell bírni és kész.
2022. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy a kettes írta.

Könyvtár, közösségi ház, kávézó, meki stb.

2022. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
De ha éjszaka tudsz a konyhában tanulni, akkor napközben miért nem oda ülsz ki? Máris nem fog pofákat vágni anyud, amiért kizavarod a saját szobájából.
2022. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Valszeg hogy tanulj azért.
2022. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: akkor azért fog pofákat vágni, mert a konyhából van kizárva.
2022. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#2 Helyben nincs semmi, ez egy falu, a közlekedés meg ótvar rossz. Amilyen remek a tömegközlekedés, mire átbuszozok bárhová is, jöhetek is haza... :D


#3 Nem arról van szó, hogy nem bírok egy levegőt szívni vele, amikor tanulok. Arról van szó, hogy irritálóan viselkedik. Random kihangosítva elkezd videót nézni, kiabálva telefonálni. Felcsukja a tévét, de ki-be járkál, vagy alszik, de semmiképpen nem nézi, de lecsukni nem lehet, mondván, hogy nézi. Ha a laptopomat használom random bejárkál mögém nézni, hogy mit csinálok, ha pont akkor váltok két lap között, mert mondjuk beadandót írok, egyik ablak a szövegszerkesztő, a másik szakirodalom, akkor kiabál, hogy csak miatta váltottam, igazából nem is tanulok/titkolózom.


#5 Mert ott ráadásnak apám is mászkál, anyám meg ugyanúgy járkálna mögém leskelődni, meg a szokásos, meg akkor arra vágná a pofákat, hogy a konyhába vagyok. (Az meg remek, hogy van két szoba itthon, gyerekkorom óta ez van, az egyik apámé, a másik anyámé, én meg bsszam meg, ha hazakényszerülök, és nyugodtan szeretnék tanulni.)

2022. dec. 29. 13:31
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

"felcsukja?" "lecsukja?" a tévét???? Ez milyen nyelven van?


Miért nem maradsz ilyenkor inkább a kollégiumban?

2022. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
#9 Vannak olyan területek az országban a felcsukni és lecsukni kifejezéseket használnak olyanokra, hogy tv, lámpa, meg ilyenek. Én ezzel a jelenséggel egyetemen kolis szobatársaim által találkoztam. Szóval nem gondolom, hogy emiatt degradálnod kéne másokat. Pláne, hogy a kérdés első mondatát nem sikerült értelmezned. Azzal kezdni a kérdező, hogy haza kellett költöznie. A szövegértés csúcsa meg az lenne, ha eljutnál a végére, ahol meg írja, hogy január végéig nem mehet vissza. (Gondolom valami rezsi csökkentő intézkedés az egyetem részéről. Elég gyakori ez manapság.)
2022. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!