Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha meghallanád,...

Mit tennél, ha meghallanád, hogy a gyereked nem mond igazat az apjának ilyen esetben? hosszú történet, köszönöm aki elolvassa...

Figyelt kérdés

Elváltunk a gyerekem apjával. Az apuka, bár nem foglalkozik túl sokat a kislányával (havonta 2-3-szor pár órára viszi el, viszont hetente 1-2-szer beszélnek videóhívásban kb. 5 percet), engem mégis mindig betalál valamivel, amibe beleköthet. Rendszeres probléma például, hogy mit eszik a gyerek.

Tegnap úgy volt, hogy elviszi egész napra, de már délután 2-kor hazahozta, éhesen, nem vett neki semmi ennivalót. Én nem tudtam jobbat hirtelen, kisütöttem egy mirelit pizzát. Vacsira a maradék reggelit, palacsintát evett, uzsira gyümölcsöt. Este felhívta az apja, kérdezte, hogy mit evett, és hallom, hogy a lányom mondja, hogy borsófőzeléket, vacsira pedig szendvicset.

Nem szóltam utána semmit a lányomnak. Már többször hallotta, hogy az apukája kötekszik, hogy miért eszik ilyen "gagyi szemetet a lánya", és ilyenkor megy a vita az apukával, és valószínűleg ezért nem mondta meg az igazat.

Ti leülnétek beszélni a gyereketekkel, hogy mindig igazat kell mondani? Vagy 9 évesen már úgymond ráhagyható a kegyes hazugság. Egyébként nem szoktam hazugságon kapni, nem egy olyat típusú kisgyerek, akinek egy szavát se lehet elhinni.


2022. dec. 18. 07:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy nez ki nem ok nélkül a gyerek szmeszögéböl.
2022. dec. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!