Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha meghallanád,...

Mit tennél, ha meghallanád, hogy a gyereked nem mond igazat az apjának ilyen esetben? hosszú történet, köszönöm aki elolvassa...

Figyelt kérdés

Elváltunk a gyerekem apjával. Az apuka, bár nem foglalkozik túl sokat a kislányával (havonta 2-3-szor pár órára viszi el, viszont hetente 1-2-szer beszélnek videóhívásban kb. 5 percet), engem mégis mindig betalál valamivel, amibe beleköthet. Rendszeres probléma például, hogy mit eszik a gyerek.

Tegnap úgy volt, hogy elviszi egész napra, de már délután 2-kor hazahozta, éhesen, nem vett neki semmi ennivalót. Én nem tudtam jobbat hirtelen, kisütöttem egy mirelit pizzát. Vacsira a maradék reggelit, palacsintát evett, uzsira gyümölcsöt. Este felhívta az apja, kérdezte, hogy mit evett, és hallom, hogy a lányom mondja, hogy borsófőzeléket, vacsira pedig szendvicset.

Nem szóltam utána semmit a lányomnak. Már többször hallotta, hogy az apukája kötekszik, hogy miért eszik ilyen "gagyi szemetet a lánya", és ilyenkor megy a vita az apukával, és valószínűleg ezért nem mondta meg az igazat.

Ti leülnétek beszélni a gyereketekkel, hogy mindig igazat kell mondani? Vagy 9 évesen már úgymond ráhagyható a kegyes hazugság. Egyébként nem szoktam hazugságon kapni, nem egy olyat típusú kisgyerek, akinek egy szavát se lehet elhinni.


2022. dec. 18. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szegény kislány, gondolom unja a basztatást.
2022. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Én apukával beszélnék, hogy le lehet szállni a lányom étkezési szokásairól, főleg, miután ő kvázi nagy ívben szrik a gyerekére.


Nekem mondjuk alap lenne, hogy nem engedem el olyanhoz, aki inkább éhesen hazadobja a gyereket - aztán még b...tat is érte -, minthogy vegyen neki valami ételt.

Az sem érdekel, hogyha a gyerekem apja, menjen bíróságra, leszarom, de gyakorlatilag elhanyagolja a gyerekét.


És most lehet jönni azzal, hogy kilenc éves, főzzön magára - hát, nem! Apukának kötelessége lenne biztosítani a megfelelő étkezést a számára.

2022. dec. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk én már kiskamaszként is őszinte voltam, szóval lazán apám szemébe vágtam volna, hogy befoghatja, mert anya legalább ad enni, te meg erre sem vagy képes.
2022. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Hehe, az én apám is ilyen idióta volt. Imádtam a száraz kenyér héját paprikával. Anyám mindig kis vászon zsákban gyűjtötte zsemlemorzsanak, én meg onnan nassoltam. Na, egyszer apám mit ettél ma kérdésére elmondtam, kenyér héját paprikával. Azt a balhét amit levágott...Onnantól hordta a téliszalamit, gepsonkat meg a banánt. A probléma csak az volt, nem szerettem ezeket, sőt... Ennyit a gyerekük etkezeseert aggódó apukakrol....


Hagyd rá, kérdező. Okos a lányod.

2022. dec. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Én mindkettővel beszélgetnek
2022. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Okos a lányod! Téged véd . Apukát meg elkéne küldebi a francba. Látod , hogy a cirkuszolása hatással van a gyerekre.
2022. dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a kislány egyszerűen értelmes, és felmérte, hogy butaság belemenni egy parttalan vitába. Ettől nem lesz sem erkölcstelen, sem felelősséget hárító természet, mindössze megtanulta, hogy a szabályok az életben relatívak. Objektíven szemlélve ezzel a hazugsággal nem ártott senkinek, megelőzött egy értelmetlen veszekedést, és nem csinált olyan időzített bombát sem a jövőre nézve, ami általában a hazudozás egyik nemkívánatos velejárója szokott lenni. Ha aggódsz, természetesen leülhetsz vele beszélgetni ezekről a dolgokról.
2022. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

7

Egyáltalán nem. Csak azt tanulja meg a gyerek, hogy hazudjon, kerülje el, hogy kiálljon magáért, legyen sunyi. Mint az ország nagyrésze.

Ez nem a kegyes hazugság kategória. Apukát kéne helyre tenni, nem a gyereket hazudozásra nevelni.

2022. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

8!


Mondjuk totál egyértelmű, hogy apuka egyáltalán nem partner a beszélgetésben. Az enyém se volt az anno, szerinte én azért ettem kenyér héját, mert anyám nem tartott otthon ételt... Nem érdekelte az igazság. 4. voltam.

2022. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A gyerek csak azért hazudik, hogy téged védjen. Érthető, főleg ha te csak lapítasz vagy megalázkodsz ezeknél a vitáknál. Hasznosabb lenne arra megtanítani, hogy álljon ki magáért és az igazságért. Mondjuk némi példamutatással. Gondolok arra, hogy ha apuka ezek után egy kóbor gondolatot is mer arról szólni, hogy mit adsz enni a gyereknek elküldöd a francba és közlöd, hogy te legalább adsz enni neki, nem éhezteted.
2022. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!