Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért a gonosz emberért...

Ezért a gonosz emberért kellett elveszítenem anyukámat?

Figyelt kérdés

Hosszú lenne a történet, de röviden írom, nagyvonalakban.


Nagyon jó anya-lánya viszony volt köztünk. Nincs testvérem, anyu elvált volt, párja sem volt azóta. Szimbiózisban éltünk 30 éves koromig, persze én közben, 17 éves koromtól kezdve kerestem a párom. Akkor kezdtek először érdekelni a fiúk. Anyunak valahogy soha senki nem tetszett, de utólag látva őket tényleg egyikkel se tudtam volna élni hosszútávon. Tehát ezekben igaza volt.


Egyszer csak, huszonéveim második felében jött egy diplomás, jól szituált, tőlem idősebb férfi. Megnyerő modora volt. Mindketten éreztük anyuval, hogy ő más, mint a többi. Én beleestem, mint vakló a gödörbe. Anyu boldog volt, végre férjhez megyek.


Tévedtem vele kapcsolatban. 4 évig voltunk együtt, abból 2 év menny volt, de az utolsó 2 év pokol. Kimutatta a foga fehérjét. Elkezdett velem fölényesen beszélni, soha semmihez nem volt közöm, 3 diplomás létemre ócsárolt, hogy semmitérő diplomák, csak elvettem a helyet más, rendes ember elől, mert buta vagyok, sok hasznot nem hajtok, és persze úgy is kezelt, mint egy szellemi fogyatékost. Pl. megmutatta, hogy kell bepakolni a kocsiba, mert én csak úgyis elrontanám, aztán amikor legközelebb én pakoltam egyedül, akkor átpakolt 2 szatyrot, mert az úgy nem jó, és még sok ilyen apróság. Csak hogy hülyének érezhessem magam, aki semmihez nem ért. Főzésnél nem engedett alapanyagot felhasználni, mert ne pazaroljam, persze anélkül meg nem lett jó az étel, és tüntetőleg vajas kenyeret evett, stb. Emellett ivott is, de nem látszott rajta, és ez csak lassan derült ki, mert zugivó volt végig, de persze ehhez sem volt semmi közöm.

Elvenni nem akart, mindig halogatta valami miatt.


Az tette be a kaput, hogy egy vitánál megfenyegetett, hogy meg fog ütni, s ezek után ő akart elhagyni, de nem tette. Igaz, nem ütött meg, de nem vártam meg, elhagytam én. Piszkosul elegem volt már.


Anyu sírt, hogy szétmegyünk, könyörgött, hogy maradjak vele, mert ő a hozzámvaló. Soha semmit nem hitt el vele kapcsolatban, amit meséltem. Anyu előtt teljesen más volt, szerepet játszott. Sőt amikor már nyíltan borítottam a lapokat, és mindkettőjük előtt kereken kimondtam, hogy XY, elég a hazudozásból, mindketten tudjuk, hogy miket művelsz, akkor XY mosolyogva pszichiátriát javasolt nekem, mert hallucinálok, ő ilyeneket soha nem tett, anyu meg sírva csitított, hogy ne cirkuszoljak már XY-nal, menjünk haza és béküljünk ki.


Nem békültem, elhagytam. Felraktam magam társkeresőre, egy délután csendes magányomban ordítva sírtam egy sort, hogy miért kell nekem így élni, aztán pár nap múlva megismertem a későbbi férjemet.


XY szívhez szóló levelet írt az esküvőnk előtt, amit persze két példányban írt meg, egyet anyunak továbbított. Nem hatott meg, ettől én még férjhez mentem.

Anyu sírt, és onnantól kezdve mindig sírt. A férjemet soha nem fogadta el. Nem mehettünk hozzá úgy, hogy ne cirkuszolt volna vele. Mindennek elmondta, a férjem tűrte. Aztán csak akkor mentünk hozzá, amikor nagyon muszáj volt.


Anyu onnantól kezdve meg akart halni. Azt mondta, nincs értelme az életének, mert nem ezért nevelt fel engem, hogy ne ehhez a jólszituált XY-hoz menjek, aki mellett életem végéig megbecsült társadalmi rangban és anyagi biztonságban élhettem volna. Igen, az én férjem gyári munkás.


Meg akart halni és ezt komolyan gondolta. Nem lett ugyan öngyilkos, de nem kezeltette többé a betegségét. Idejekorán, 67 évesen halt meg. Ha továbbra is foglalkozik a betegségével, még ma is élne.


Amikor meghalt, összeroppantam. A sors úgy hozta, hogy nemrég rámírt XY, hogy perbe fogták, gyakorlatilag elveszítette mindenét. Csak az van meg, amit anyutól örökölt. Igen, anyu úgy rendelkezett, hogy ő is örököljön, ne csak én.


Próbáltam erre kedvesen, udvariasan reagálni, hiszen nem köt hozzá semmi, és végső soron visszakapott mindent a sorstól. Azóta is egyedül van.


Azonban ismét kijött a valódi énje, és már olyan sértéseket vág a fejemhez, amiket még anno a legvadabb időszakunkban sem. Hülye liba, jó, hogy nem vettelek el, sose akartalak, egy féreg vagy, stb. Már az anyázásnál tartunk. Közben meg az anyám gyakorlatilag ezért az emberért halt meg. Ha nem a neten írta volna, hanem személyesen, én akkor is nekimegyek, ha kétszer akkorát kapok vissza.


S most elgondolkoztam: nekem ezért az emberért kellett elveszítenem az anyámat?


2022. nov. 12. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
94%
Kedves Kérdező, amit te érzel anyád iránt az nem normális és nem is egy normális szeretet. Az alapján amiket írsz anyád kialakított benned egy igen erős köteléket és ebben a kapcsolatban te soha meg sem kérdőjelezhetted, hogy ő sem mindig jó, hogy igenis vannak hibái, sőt kifejezetten gonosz veled. Számodra ő egy bálvány, Istenként imádod, akit nem lehet megríkatni, meg egyéb baromságok. Közben nem vagy hajlandó olyan tényeket figyelembe venni, hogy normális anya a gyereke pártjára állt volna, ha az egy bántalmazó kapcsolatból menekül. Egy ilyen egészségtelen kötődést fel lehet építeni egy gyerekben és pont ezért kéne egy normális terápia, hogy ez megszűnjön, mert esetleg tovább fogod vinni a saját gyerekedre. Egyébként a 30 évesen szimbiózisban éléstől engem is kirázott a hideg. Szimbiózisban max. egy csecsemő él az anyjával, egy normális személyiségfejlődés esetnén a leválás megkezdődik a dackorszakban és a kamasz- majd ifjúkorban véglegesen befejeződik.
2022. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, a válaszaidat olvasva teljesen az jut eszembe, amit a szektás dokumentumfilmekben lát az ember, hogy bálványozzák a vezetőt, annak ellenére, hogy egy rossz ember. Képzelem milyen gyerekkorod lehetett, ha még most is bálványozod.

Csak addig ne szülj, amíg ezt fel nem dolgozod egy szakember segítségével, mert így nagyon nagyon rossza anya lesz belőled is.

2022. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
94%
Anyád nem semmi egy kontrollmániás elmebeteg volt, nem érdekelte a te boldogságod, csak az számított, hogy szerinte ki legyen veled.
2022. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom behelyettesíteni a saját anyámat, mert ő sose hisztériázna, mint egy Zs kategóriás brazil szappanaoperahős, hogy maradjak egy alkoholista, idegbajos emberrel, aki lehülyéz. Nem, még a pénzért sem. Ő lenne az első, aki megmondaná, hogy ennél többet érek. Leszarná, hogy ki mit gondol, meg hogy milyen presztizs. Mert ő tényleg szeret.

Az egészségével meg főleg nem zsarolna, mert egészségügyben dolgozott és ennél értelmesebb.

2022. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
89%
Ha az édesanyám fúrta volna a szerelmeimet, aztán meg egy bántalmazót istenített volna engem odadobva neki, majd a szeretett férjemmel balhézott volna és az exemet kávéztatta volna az otthonában, akkor onnantól megszakítottam volna vele a kapcsolatot. Nekem erre nincs szükségem és főleg nem a saját anyámtól. De az én anyám soha nem tett vagy tenne ilyet. Nem szerette az első férjemet, de udvarias volt vele és szívesen látta, mert én szerettem. Amikor már nem és elváltunk, akkor mondta csak el, hogy nem volt neki szimpatikus. Na, pont ennyi köze van egy anyának a felnőtt gyereke párkapcsolatához.
2022. nov. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, te itt már csak hergelni akarod a jónépet. Közel hatvan a tiéddel ellentétes véleménytől már egy lóról is leesne a szemellenző.
2022. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, az erős emberek nem hárítanak izomból 60 egybehangzó hozzászólás után elgondolkodnak, hogy lehet, anyukád nem az volt, akinek gondolod. Leírták szépen, csúnyán, hogy amit anyukád tett, az több, mint beteges. Legalábbis nemigen kell megismerni a másikat, hogy levonjuk a konzekvenciát, hogy ott igen nagy baj van a toronyban, ha valakinek nem a gyereke boldogsága az első, hanem az ő saját presztizse és konkrétan nem hisz a gyerekének. Basszus, addig térj már észhez, amíg a férjed ott nem hagy a pitsába...
2022. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, neked csak annyi bajod van, hogy baromira fáj anyád halála, a legjobban az fáj neked, hogy inkább tragédiázott, mert szakítottál az exeddel, és egy cseppet sem volt hajlandó megérteni téged. A végén meg értetlenül állsz, nem érted, hogy miért nem volt hajlandó örülni a boldogságodnak, miért volt fontosabb neki az xy... lényeg, hogy számtalan kérdés felmerül benned, amik miatt erősebb a fájdalmad, ha végiggondolod az egészet így is úgy is arra a következtetésre jutsz, hogy anyád halálát egy elég értelmetlen és nevetséges dolog okozta. Számodra biztos értelmetlen, de te nem voltál ő, nem tudhattad, hogy számára mi racionális vagy mik járhattak a fejében. Lehet fiatalabb korában volt egy álma, amit sosem sikerült megvalósítania, majd ezt rajtad keresztül akarta megvalósítani, de te ezt megtagadtad tőle, ő pedig megőrült. Majd valahogy túlteszed magad rajta.
2022. nov. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit ferdén állsz ehhez a halál dologhoz is, kérdező.


Ez olyan dolog hogy pl ha valakit elhagy a szerelme és az illető ezt nem tudja feldolgozni és öngyilkos lesz, biztos hogy az az ember úgy látja hogy a másik az oka mert elhagyta. Holott tulajdonképpen senki más nem tehet róla mert csak az ő hibája, hiszen az ő döntése volt.


Ugyanez anyadnal is. Nem az exed döntött úgy hogy haljon meg, anyád akarta, végső soron az ő döntése volt. És az utolsó döntésével is ellened vétett, mert nem az érdekelte hogy neked mit okoz ezzel, hanem kizárólag saját maga.


Persze én már csak tudom hogy ilyenkor az ember agya beszűkül a depressziótól és nem így gondolkodik. Akkor kellett volna még anyadnak orvosi segítség a mentális betegsegere.

Sajnos nem így alakult.


De neked még alakulhat így. Ne söpörd a szőnyeg alá. Mert talán fel tudod ezt dolgozni, de az is lehet hogy anyád sorsára jutsz. Te még megelőzheted.

2022. nov. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
92%

60-as, nem anyámat, apámat helyettesítem be, mert anya relatív korai halála után ő nevelt.


Megbocsátottam neki, amiért felőle meg is halhattam volna, de soha! Soha nem lesz vele olyan a kapcsolatom, mint akár még kamaszként is.

Az apám, oké, és sok mindent tette értem amit köszönök, viszont egyáltalán nem tisztelni való ember.

Egy francokat, a másik nőért simán elhagyott - érzelmileg, majd kvázi mindenhogyan.

Vagy öt éven keresztül ha én nem kerestem, ő magától soha, stb. stb.


Most már jó a kapcsolatunk, de ebben benne volt egy hosszú, vitákkal teli beszélgetésem vele, mert tudni akartam, miért tette ezt.

Nem igazán tudta megmondani - vagy nem szerette volna.


Nem érdekel, lezártam, de borzalmasan csalódtam benne, és nemhogy nem mentegetem, hanem tudom és kimondom, milyen borzalmasan rossz emberként viselkedett.

2022. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!