Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért a gonosz emberért...

Ezért a gonosz emberért kellett elveszítenem anyukámat?

Figyelt kérdés

Hosszú lenne a történet, de röviden írom, nagyvonalakban.


Nagyon jó anya-lánya viszony volt köztünk. Nincs testvérem, anyu elvált volt, párja sem volt azóta. Szimbiózisban éltünk 30 éves koromig, persze én közben, 17 éves koromtól kezdve kerestem a párom. Akkor kezdtek először érdekelni a fiúk. Anyunak valahogy soha senki nem tetszett, de utólag látva őket tényleg egyikkel se tudtam volna élni hosszútávon. Tehát ezekben igaza volt.


Egyszer csak, huszonéveim második felében jött egy diplomás, jól szituált, tőlem idősebb férfi. Megnyerő modora volt. Mindketten éreztük anyuval, hogy ő más, mint a többi. Én beleestem, mint vakló a gödörbe. Anyu boldog volt, végre férjhez megyek.


Tévedtem vele kapcsolatban. 4 évig voltunk együtt, abból 2 év menny volt, de az utolsó 2 év pokol. Kimutatta a foga fehérjét. Elkezdett velem fölényesen beszélni, soha semmihez nem volt közöm, 3 diplomás létemre ócsárolt, hogy semmitérő diplomák, csak elvettem a helyet más, rendes ember elől, mert buta vagyok, sok hasznot nem hajtok, és persze úgy is kezelt, mint egy szellemi fogyatékost. Pl. megmutatta, hogy kell bepakolni a kocsiba, mert én csak úgyis elrontanám, aztán amikor legközelebb én pakoltam egyedül, akkor átpakolt 2 szatyrot, mert az úgy nem jó, és még sok ilyen apróság. Csak hogy hülyének érezhessem magam, aki semmihez nem ért. Főzésnél nem engedett alapanyagot felhasználni, mert ne pazaroljam, persze anélkül meg nem lett jó az étel, és tüntetőleg vajas kenyeret evett, stb. Emellett ivott is, de nem látszott rajta, és ez csak lassan derült ki, mert zugivó volt végig, de persze ehhez sem volt semmi közöm.

Elvenni nem akart, mindig halogatta valami miatt.


Az tette be a kaput, hogy egy vitánál megfenyegetett, hogy meg fog ütni, s ezek után ő akart elhagyni, de nem tette. Igaz, nem ütött meg, de nem vártam meg, elhagytam én. Piszkosul elegem volt már.


Anyu sírt, hogy szétmegyünk, könyörgött, hogy maradjak vele, mert ő a hozzámvaló. Soha semmit nem hitt el vele kapcsolatban, amit meséltem. Anyu előtt teljesen más volt, szerepet játszott. Sőt amikor már nyíltan borítottam a lapokat, és mindkettőjük előtt kereken kimondtam, hogy XY, elég a hazudozásból, mindketten tudjuk, hogy miket művelsz, akkor XY mosolyogva pszichiátriát javasolt nekem, mert hallucinálok, ő ilyeneket soha nem tett, anyu meg sírva csitított, hogy ne cirkuszoljak már XY-nal, menjünk haza és béküljünk ki.


Nem békültem, elhagytam. Felraktam magam társkeresőre, egy délután csendes magányomban ordítva sírtam egy sort, hogy miért kell nekem így élni, aztán pár nap múlva megismertem a későbbi férjemet.


XY szívhez szóló levelet írt az esküvőnk előtt, amit persze két példányban írt meg, egyet anyunak továbbított. Nem hatott meg, ettől én még férjhez mentem.

Anyu sírt, és onnantól kezdve mindig sírt. A férjemet soha nem fogadta el. Nem mehettünk hozzá úgy, hogy ne cirkuszolt volna vele. Mindennek elmondta, a férjem tűrte. Aztán csak akkor mentünk hozzá, amikor nagyon muszáj volt.


Anyu onnantól kezdve meg akart halni. Azt mondta, nincs értelme az életének, mert nem ezért nevelt fel engem, hogy ne ehhez a jólszituált XY-hoz menjek, aki mellett életem végéig megbecsült társadalmi rangban és anyagi biztonságban élhettem volna. Igen, az én férjem gyári munkás.


Meg akart halni és ezt komolyan gondolta. Nem lett ugyan öngyilkos, de nem kezeltette többé a betegségét. Idejekorán, 67 évesen halt meg. Ha továbbra is foglalkozik a betegségével, még ma is élne.


Amikor meghalt, összeroppantam. A sors úgy hozta, hogy nemrég rámírt XY, hogy perbe fogták, gyakorlatilag elveszítette mindenét. Csak az van meg, amit anyutól örökölt. Igen, anyu úgy rendelkezett, hogy ő is örököljön, ne csak én.


Próbáltam erre kedvesen, udvariasan reagálni, hiszen nem köt hozzá semmi, és végső soron visszakapott mindent a sorstól. Azóta is egyedül van.


Azonban ismét kijött a valódi énje, és már olyan sértéseket vág a fejemhez, amiket még anno a legvadabb időszakunkban sem. Hülye liba, jó, hogy nem vettelek el, sose akartalak, egy féreg vagy, stb. Már az anyázásnál tartunk. Közben meg az anyám gyakorlatilag ezért az emberért halt meg. Ha nem a neten írta volna, hanem személyesen, én akkor is nekimegyek, ha kétszer akkorát kapok vissza.


S most elgondolkoztam: nekem ezért az emberért kellett elveszítenem az anyámat?


2022. nov. 12. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
95%
Ahhoz kepest, hogy allitolag milyen bizalmas viszonyban voltatok anyaddal, megsem a sajat lanyanak hitt amikor elmondtad, milyen felkegyelmu a parod. Zsarolt is, sirt, martirkodott. En annyira nem gondolom, hogy o szeretett teged.
2022. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:
11-es, igen, akkor változott meg anyu gyökeresen. Akkor már nem voltunk bizalmas viszonyban, csak addig.
2022. nov. 12. 21:45
 13/74 anonim ***** válasza:
93%
Anyádnak hozzá kellett volna mennie az exedhez.
2022. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:

Anyuval haláláig tartották a kapcsolatot. Mi nem mehettünk anyuhoz, mikor XY ott volt, mert akkor XY bemenekült a belső szobába, és anyu is mondta, hogy nem szép dolog tőlem XY-nak mutogatni a férjemet, mert nem illik, inkább ne menjünk, csak majd, ha elment.


S most azt írogatta nekem, hogy anyuval mindent meg lehetett beszélni, mennyivel értelmesebb volt, mint én, buta liba, de azért segítsek neki az anyutól kapott örökség eladásában, mert most kell neki a pénz.

Hát segítsen neki, akinek 6 anyja van. Nekem már nincs egy se.

2022. nov. 12. 21:54
 15/74 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolnám, hogy ő a hibás, anyádnak is komoly mentális gondjai lehettek.
2022. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted normális volt anyád, hogy az exedre hagyott valamit is? Nem tűnt fel neki, hogy menekültél a kapcsolatból? Ne kommunikálj az exeddel.
2022. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 A kérdező kommentje:
15-ös: nem tudom, azóta is keresem a válaszokat. Anyu borzasztóan hiányzik. Felfoghatatlan a hiánya. S felfoghatatlan az is, hogy mennyit mondta nekem az utolsó évében, hogy tudsz te nélkülem élni, nincs szükséged rám, én elmegyek -magyarul tudatosan készült a halálára.
2022. nov. 12. 22:07
 18/74 anonim ***** válasza:
87%
Mióta vagy férjnél és mikor halt meg anyukád? Szerintem nem miatta veszítetted el anyukádat. De érthető ha így érzel.
2022. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
93%

Légy realista. Anyád egy toxikus ember volt, akit egy fikarcnyit sem érdekelt, ha bántalmaznak, csak a kirakat jó legyen.

Te jól tetted, hogy kiléptel abból a kapcsolatból, sok erő kellett hozzá.

Az anyád haláláról egyedül ő maga tehet.

2022. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:

Tudom, én vagyok a hülye, mert nem kellene bántania, csak pl az is bánt, hogy engem úgy neveltek, hogy szülő sose sírjon miattad! Az én anyám meg egyebet se csinált az utolsó idejében.


S nekem ez az egész olyan értelmetlen halálnak tűnik! Még ma is élhetne, ha tudta volna, ha elhitte volna, hogy XY milyen velem! Remélem, mostmár tudja. Csak nekem maradt itt a helyrehozhatatlan fájdalom.

2022. nov. 12. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!