Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerek hibája, ha nem akar...

A gyerek hibája, ha nem akar minden este kötelezően telefonon beszélni az apukájával?

Figyelt kérdés

Az apuka személyesen alig találkozik vele (megtehetné, lenne rá módja is, ideje is), viszont minden este felhívja kb 5 percre. Mindig ugyanazokat a kérdéseket teszi fel, és mindig kb 5 percig tart a beszélgetés. Volt z is többször, hogy a gyerek szeretett volna elmesélni dolgokat, tovább beszélgetni, de az apuka megszakította a beszélgetést, hogy most már mennie kell (nem dolgozik ilyenkor, elméletileg nincs semmi, ami miatt ne tudna tovább beszélgetni. Max. olyasmi, hogy időközben elkészült a vacsora náluk).

Ez viszont a ritkább, mármint, hogy szívesen beszélget a gyerek, inkább kötelezőnek fogja fel, és többször volt már vita, hogy nem akarta felvenni a telefont, amikor hívta az apuka.


2022. nov. 4. 16:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kérdezi meg a gyerek! Attól, hogy a tiéd igen, nem azt jelenti, hogy minden gyerek is igen. Ne általánosíts.sok gyereket még mindig tekintélyelvűen nevelnek sajnos, ahol nem fejezheti ki a valódi érzelmeit, vagy megfogalmazni sem tudja.
2022. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőtt ember vagyok, de nem szeretek telefonálni az anyámmal. Nem vagyunk egymás életének részesei, így igazából pont annyira céltalanok ezek a beszélgetések mint a bolti eladóval leállni csevegni vásárlás közben.
2022. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok! Nem az volt a célom, hogy közösen szidjuk az apukát. Csak kíváncsi voltam, hogy én vagyok elfogult, mivel a gyerekemről van szó... Igen, én vagyok az anyuka a sztoriban, és már nem tudtam eldönteni, hogy kinek van igaza. A lányomnak, aki egyre inkább nyűgként éli meg a kötelező telefonokat, amikor is minden nap ugyanazokat a köröket futják (mit ettél ma? kivel játszottál? mi volt a suliban?). Sajnos nem olyan egyébként sem a kapcsolatuk, sem az apuka személyisége, hogy a lányom őszintén meg tudja vele beszélni, hogy mi a gond, mi zavarja. Már volt több próbálkozás ezzel kapcsolatban, megpróbáltunk leülni beszélni, reménytelen.

Viszont az apuka sajnos úgy áll hozzá, hogy "ha a gyerek nem akar velem beszélni, akkor én meg minek vigyem el különböző programokra, minek költsek rá." Az egyik probléma meg generálja a másikat (a gyerek nem akar beszélgetni-apuka egyre ritkábban látogatja személyesen-a gyerek meg egyre jobban elszakad tőle, egyre kevésbé akar kontaktot az apukájával.) És már nem is tudnám megmondani, hogy melyik probléma kezdődött előbb.

2022. nov. 4. 19:09
 24/31 A kérdező kommentje:
Írtátok egyébként, és nekem is van egy olyan érzésem, hogy az apuka ezekkel a telefonokkal elmondhatja magáról, hogy "de hiszen ő tartja a kapcsolatot, a gyerek meg elutasítja őt. Mit tud ő akkor tenni? A gyerek tehet róla, ő mindent megpróbált" Ezért is voltam kíváncsi objektív véleményekre ezzel az egésszel kapcsolatban, és ezért nem írtam le az elején a részleteket.
2022. nov. 4. 19:14
 25/31 anonim ***** válasza:
89%
A probléma ott kezdődött, hogy apuka nem is akar valójában apuka lenni, szeretné letudni a semmitmondó telefonokkal az egész apukásdit. És gyárt hozzá kifogást. Nincs gond, a kislány ezt tisztán látja, ne is erőltesd. Ha van kedve telózzon, ha nincs, hagyd rá. (A hibás így is-úgy is te leszel. Tudod, "a te nevelésed". Persze ez is csak kifogás.)
2022. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
23%

#5

Hogyhogy miért számít, ki vagy? Mert csak kiragadtál egy részletet úgy, hogy a teljes sztorit nem ismerjük. Ez is ilyen tipikus, szidjuk a volt pasit, hogy mekkora egy szemétláda kérdés.

2022. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%
26.: Magadból indulsz ki, a kérdezőnek semmi ilyen szándéka nem volt...
2022. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Okkal nem akar.
2022. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
33%
Érzek némi rosszindulatot amúgy, amit teljesen megértek. A gyerek igenis tud őszinte lenni, el tudja mondani a másik felnek az érzéseit. Ő is tud kérdezni az apjától. Amennyiben nem, akkor meg kell rá tanítani, buzdítani, hogy ő ezt megteheti. Ha nem akarná a kapcsolatot az apa, akkor nem hívná fel. Hogy rosszul csinálja azt látom. Szerintem megoldásra kell törekedni. Megkerdezheti azt is mikor találkozunk. Azt is mondhatja jobbanszeretne élőben beszélni vele. Ő is felhívhatja. A papa nem tökéletes. Ezt előadhatod úgy is hogy jajjj csak kötelezően hív fel, vagy úgy is hogy nem tökéletes próbáljatok meg csiszolni a kapcsolaton.
2022. nov. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%
29, én is érzek némi rosszindulatot. Részedről. Anyuka és a kislány nem személyiségfejlesztő szakember, ha apuka jobb apukává akar válni álljon neki fejleszteni magát. Nem kell ájtatoskodni, jaj, én csak azt nézem, hogyan lehetne jobbá tenni a kapcsolatukat. Azzal apukának van dolga.
2022. nov. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!