Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha megkéritek valami...

Szülők! Ha megkéritek valami rendszeresre a gyereketeket (pl minden héten vigye ki a szemetet) de néha elfelejti, akkor szóltok neki, hogy csinálja meg, vagy bedurcizva leviszitek ti és leszidjátok amiért elfelejtette?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 14:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%
Én a szülő helyében elfelejtenék kimosni, főzni stb rád.. . Majd megnézném a reakciódat.
2022. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%

Ez annyira a minimum kerdezo, hogy az nem igaz. Minden egyes tetves heten ez a feladatod van, de nyilvan elfelejted, mert szarsz bele. Pedig szerintem nem vagy fogyatekos, hogy ezt az egy dolgot ne tudnad megjegyezni. Vagy lehet megis? 🤣


Anyad valoban szarul csinalja azt, hogy megcsinalja helyetted, en se ezt tennem. De tennek rola, hogy emlekezz ra, hogy van feladatod, abban biztos lehetsz.

2022. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
19%

Úgy látom megjött a sok tini lepontozni a válaszokat....

Pedig én is tennék arról hogy ne feledkezz meg a feladatodról

Biztos hogy nem csinálnám meg helyetted, de még csak nem is emlékeztetnélek rá!

Annyival több pénzem marad. Elfelejtenék zsebpénzt adni, elvenném a telód (amibe állíthatsz emlékeztetőt ugye) stb. Nagyon kreatívan kezelném a helyzetet, ahogy fentebb említették is (elfelejtenék mosni rád stb)

2022. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#11/#13 Képzeljétek, én főzök mosok és takarítok magamnak :D Konkrétan majdnem mindent én csinálok, csak a szüleim házában élek, mert 16 vagyok, nem költözhetek el és nincs rá pénzem :D

Zsebpénzt nem kapok, csak az ösztöndíjam van, meg a diákmunka nyáron. A telómat is én vettem :D


Az elfelejtenit meg nem úgy kell érteni, hogy nem takarítanék ki, kitakarítanék, csak éppen vasárnap, miután az akváriumokat is kitakarítottam. És igen, azt nem felejtem el, mert az én felelősségem a halaim élete, de abba, hogy egyszer az életben nem lesz kitakarítva fürdő, vagy egy nappal később lesz kitakarítva senki nem hal bele. Nem tudom ez miért fáj nektek annyira :D


Ezt ugyan nem írtam, de év végén lesz 6 záróvizsgám (4 szakmai 2 nyelvi), plusz mostanában lesz egy elsősegély is, szóval minden ébresztőt csak kinyomok, meg se nézem mi az, hogy mindennel időben végezzek és legyen időm tanulni. 5 órákat alszok naponta, hétvégén lenne időm kipihenni magam, de ha 10-re készen kéne állnia a fürdőnek és az akváriumokat is ki akarom takarítani előtte, akkor hatkor kéne kelnem, pénteken pedig este fél kilenckor érek haza, és akkor nincsenek megetetve se a halak, se a macskák, se a nyulak, se a kutya. Vasárnap meg mindig el kell mennem misére reggel fél kilenckor, de persze anyum nem jár, mert hogy minek. De mindegy, nem számít. Az a lényeg, hogy egyedül szombaton lenne időm pihenni. Tavaly kétszer is voltam annyira kimerült, hogy belázasodtam és egy-egy hétig nem mentem suliba.


Mindennek tudatában is olyan rohadt nagy dolog lenne beszólni a szobámba, hogy takarítsam ki a fürdőt? :D


Amúgy ő mindenért nekem szól, pl. keltsem fel x perc múlva stb, és mikor mondom neki, hogy állítson ébresztőt azt mondja nem állít, ezért nem állítok én se.

2022. okt. 2. 20:23
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Én addig emlékeztetem újra és újra és újra a szintén 16 éves gyerekemet a dolgára míg el nem végzi. Ha 4-5 "emlékeztetésre" sem reagál, akkor sem durcáskodom, csak kihúzom a routert :D
2022. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Nyomorult emberek azok, akik nem képesek szólni a másiknak ilyen esetben. A világ legtermészetesebb dolga, hogy elfelejti az ember. Még a feltételezés is nevetséges, hogy egy hétig azon járjon az esze egy 16 éves fiatalnak, hogy szombat délelőtt ki kell takarítania a kádat. Akinek valóban vannak feladatai (pl. tanulás, munka), van élete, társas kapcsolatai, hobbija, az ezerszer elfelejti ezt egy hét alatt.

Mondom ezt szülőként.

2022. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16%

Igen 16-os, mert itt csak a kerdezo 16 eves, senki nem volt tini es senki nem is szulo, biztosan 🤣


Az anyja valoban nem jol kommunikal, de a kerdezonek nem torik le a kezecskeje a sok tanulas mellett, ha heti egyszer 20 percet raszan erre a dologra.

Valahogyan meg kene beszelniuk ezt az egeszet, ki mit csinal, mikor, de ebben mi nem tudunk segiteni szerintem, en helyette nem beszelhetek az anyjaval.


Illetve nem csak o tanult ennyi idosen, en is csinaltam jogsit, nyelvvizsgaztam ketszer is, sportoltam, elorehozott erettsegi is volt es stb stb, ezek mar annyira alap dolgok, hogyha ebbe bele kell halni, akkor nem tudom mi lesz vele kesobb. Ongyilkos lesz majd ha egyetemre jar vagy mi?


Na a masik resze a sztorinak az, hogy van itt mar minden, mar az is kiderult, hogy az egesz haztartas meg a fozes is az o dolga, meg akkor meg templom is van :D

Na hat nem tudom mar hol az igazsag, ez nyilvan ha tenyleg igy van (bar akkor miert nem errol szolt a kerdes?), akkor az tenyleg sok,fel kene osztani nyilvan, normalis csaladokban igy szokas.

Bar ha allitolag este 9-re er haza, kerdes, mikor foz meg takarit a csaladra 🙈

2022. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17 azt hiszem félreértettél, nem az egész családra főzök és takarítok, csak magamra :D Ebédet nyilván anyum csinál, de azt az egész családra, viszont reggeli, vacsora, ami a környezetemben mindenkinek közös étkezés (barátok, ismerősök) azt én csinálom magamnak. És nem minden nap érek haza 9kor, csak kedden, pénteken és kéthetente csütörtökön, a többi napon 5 fele otthon vagyok. A kérdést meg csak azért tettem ki, mert érdekelt, hogy más szülők is úgy kezelik e ezt mint anyum :D Tanulni meg szeretek (már azt ami érdekel), szóval nem halok bele, csak a csodálatos oktatási rendszer miatt mind a 6 vizsgát ennek az évnek a végén kell letenni, nem lehet előrehozni vagy halasztani.


Próbáltam beszélni vele, de nem érdekelte :D

2022. okt. 2. 21:51
 19/24 anonim ***** válasza:
26%

Hat akkor rohadtul nem te csinalsz mindent, ez oriasi tulzas volt a reszedrol.

Te irtad igy,”konkretan majdnem mindent en csinalok...”, na akkor ez ki is derult, hogy ja nem.


Nem gondolom, hogy korbe kene ugralni es meg a reggelit meg a vacsit is a szadba kene tenni ennyi idosen, nalunk is mindenki maganak csinalta anno ezeket egyebkent, kozos etkezes csak hetvegen volt, illetve a szuleim felvaltva foztek vagy neha rendeltek ebedet hetkozben.


Es en is ezt fogom majd elvarni a gyerekemtol, probalom oket onallosagra nevelni.

Bar a lanyom mar 3 evesen tok jo kis szendvicset csinal maganak, de persze ki kell meg ele tennem a hozzavalokat, hiszen csak 3 eves...:)

Ha neki megy, neked is megy szerintem.

2022. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szólok neki, de az én szüleim dettó ugyanazt csinálták, mint édesanyád. Én az enyémtől nem várom el azt sem, hogy órára/percre pontosan csinálja, a napok vannak beosztva, és ha véletlenül elfelejti sem vagyok mérges, mert én is felejtek el dolgokat. :) A gyerekem, nem a szolgám, a #19-essel, előző válaszaival, és hozzá hasonló kommentekkel pedig ne törődj, ne magyarázkodj, minden kérdés alatt vannak kötözködők, akikkel senki nem ért egyet, ahogy a pontozásból is látszik.


Ha te vasárnap szeretnéd csinálni, a családodnak meg kellene értenie, az, hogy köteleznek a szombat tíz órára semmi más, csak szükségtelen kontroll és uralkodás az életed felett.

2022. okt. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!