Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amennyiben a kedves főnököm...

Amennyiben a kedves főnököm rendszeresen "elfelejti" odaadni a fizetésemet, valamint kiadni a szabadnapomat, akkor jogos, hogy én meg "elfelejtek" bemenni dolgozni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 20. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Jogos, de jobban jársz ha többet nyúlsz. Illetve én úgy vagyok vele, hogy kellenek mindig ilyen apróságok, amikkel kiidegel, így gátlástalanabbul nyelem a bevételt és a raktárkészletet, továbbá több ügyfelet csaklizok el, akiknek maszekban dolgozom.
2022. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért az nem "apróság", hogy szándékosan elsunnyogja a fizetést és a szabadnapot.. Sajnos nem olyan helyen vagyok, ahol túl sokat tudnék "lenyúlni", legfeljebb apróságokat. Az viszont igaz, hogy egyre gátlástalanabbul nézek keresztül rajta és hőbörgök.
2022. aug. 20. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy idő után eleged lesz.. szólj neki mindig a fizu napkor.. magyar a főnök?

A magyar főnökök még jobban nem szeretnek fizetni sóherek…

Albánoknál dolgoztam, volt hogy már pár nappal hamarabb is ideadta szólni se kellett soha

2022. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Magyar. Szólni szoktam. Meg már kétszer megtettem, hogy nem mentem be, amikor "elfelejtette" a szabadnapomat. Nem mert számonkérni...

Amúgy már rég elegem van, csak még nem találtam jobbat, de rajta vagyok az ügyön.

2022. aug. 21. 00:04
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem jogos.

Be kell menned de munkavégzést megtagadhatod amig nem fizet.


Érdemes megfenyegetni egy munkaügyivel és máris nem lesz olyan feledékeny.

2022. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Alapítványi iskola?
2022. aug. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jelenleg a főnököd szerződést szeg - amennyiben szerződéssel rögzítve van a fizetési határidő. Te szintén szerződést szegsz, ha nem mész be dolgozni, ezért inkább értesítsd a HRt avagy menj be és tagadd meg a munkavégzést. A helyedben valószínűleg váltanék, nem akarok pereskedni a fizetésemért, mert csak bosszúságot okoz.
2022. aug. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van szerzodes akkor jelentsd fel.
2022. aug. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

"Amennyiben a kedves főnököm rendszeresen "elfelejti" odaadni a fizetésemet, valamint kiadni a szabadnapomat, akkor jogos, hogy én meg "elfelejtek" bemenni dolgozni?"


Nem tagadhatod meg a munkavégzést. Tévedés, hogy igen. Az, hogy a munkáltató a jogszabállyal szembe megy, nem hatalmaz fel arra, hogy Te is úgy tégy! Ugyanis támadható leszel ez által, és ilyenkor pont ezt nem szabad! Éppen hogy most kell minden szabályt betartanod!


Amihez jogod van akkor, amikor a fizetésed nem biztosítja határidőben: A legutóbbi elmaradást követő 15 napon belül a munkaviszonyodat azonnali hatállyal felmondani.

Ez akkor állja meg a helyét, ha a munkáltató a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi.


A munkaviszonyból származó lényeges kötelezettség teljesül: Bért nem fizet időben.

A másik kettőnek is egyszerre teljesülnie kell -> Szándékosság, vagy súlyos gondatlanság, valamint a jelentős mérték. Az első kettőt - gondolom - nem kell magyarázni. A jelentős mérték is egyénileg eltérő lehet. Nekem már az is gond, ha csak a felét nem adja oda. De az nem jelentős, ha pár napot késik vele, főleg ha még késedelmi kamatot is felszámol utána.

Akkor még a szándékosság sem bizonyítható.


Mekkora összegről beszélünk? Hányszor nem kaptad meg időben, és mennyit késett vele, amikor mégis kifizette? Többször jelezted neki? Ennek tanúja is volt valaki? Másokkal is ezt teszi vagy csak Veled? Amikor jelezted, mit válaszolt rá?

Ezek fontos részletkérdések, mert a továbbiakat is jelentősen meghatározza.


"nem akarok pereskedni a fizetésemért, mert csak bosszúságot okoz."

Milyen bosszúságot okoz az, hogy harcolsz a jogos béredért?


Nekem 6 hónapon keresztül késve, nem teljesen, vagy egyáltalán nem fizette ki a bérem a munkáltató. Direkt, hogy kiéheztessen, és magamtól mondjak fel. Persze ezt nem tudtam bizonyítani. A legutolsó fizetésemből 25 ezerrel még lógott, amikor is azonnali hatállyal felmondtam a munkaviszonyomat ezekre az esetekre hivatkozva. Majd benyújtottam a keresetem a bíróságra. Végkielégítést, felmondási időre jár bért követeltem tőle, és ennek az összegnek a még egyszeri kifizetését sérelmi díjként. Az ügyvédem költségét előlegeztem csak meg, ami 60 ezer forint volt és a két tárgyalásra + 10 ezret kapott tárgyalásonként. 9 hónap alatt lecsengett az egész. Cserébe cca. 1,5 milliót kaptam. A perköltséget és az ügyvédem további költségét a vesztes fél állta. Az ügyvédnek kifizetett addigi összegeket is átterhelhettem volna, de tettem egy "szép gesztust" a mocsok felé és nem tartottam rá igényt.


A többi, hasonló cipőben járó kollégám nem harcolt...

2022. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ennyire nem vészes a helyzet, és maga a munkahely is túl komolytalan ahhoz (sajnos a fizetés is..), hogy pereskedésre érdemes lenne.
2022. aug. 21. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!