Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon mért olyan...

Magyarországon mért olyan szigorúak a szülők az alkoholal?

Figyelt kérdés
Mostanába az az új hobbym ha unatkozok, hogy beírom gyakorin a keresőbe jogy "kamaszok alkohol" is a kérdéseken röhögök mert olyanok vannak köztük hogy szülők azt kérdezik hogy "a 17 éves fiam megiszik minde nap egy doboz sört, mit tegyek?". A legjobb meg, hogy utána jönnek a kicsit "engedékenyebb" hogy egy fél poháral megihat. Én meg gondolom magamba, hogy baszus 17 évesen fél pohárral? Az én apám német is sokat voltam vele Münchenbe is ott már 15 évesen megittunk egy korsó sört a Biergartenbe, nem hogy egy fél poháral. Franciaországban is már csecsemő kortól kezdve kapják a gyerekek a vörösbort. A lengyeleknél ugyanez csak pálinkával, a németeknél meg a sörrel. Ilyen kor mit gondolnak a szűlő, amikor megtiltják a kamasz gyerektől az alkoholt?

2022. szept. 11. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
95%
Szar alkesz vagy a családoddal együtt.
2022. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 A kérdező kommentje:
#17 Ezek sztereotípiák. Rólam nem is vennéd észre, hogy sört iszok. Lányokat se zavarja, legalább is a német lányokat nem.
2022. szept. 11. 13:40
 23/86 anonim ***** válasza:
91%

"Halottál már arrol, hogy sörkultúra?"

. Még 17 éves vagy, ezért nem biztosan érted - kivéve ha a szülők mondják -, hogy attól még nem lesz valami magasztos, mert sokan annak tartják. Felnőttként az ember megtanul kritikusan gondolkodni, és rájön, hogy a tömeg által fenntartott konvenciók még nem lesznek se jók, se igazak.

Bármi mögé bebiggyeszhetem a "-kultúra" utótagot, semmit nem jelent.

2022. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 A kérdező kommentje:
Hát ez a sok túlféltős anyuka.
2022. szept. 11. 13:41
 25/86 A kérdező kommentje:
#23 16 vagyok.
2022. szept. 11. 13:42
 26/86 anonim ***** válasza:
91%
Alkesz vagy te is és a családod is. Szép jövőd van...
2022. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
96%

Most itt teszed az agyad, hogy ki keres 1,2 milliót? Megnyugtatlak Németországban ez nem egy nagy szám, a férjem 4200 Eurót keres informatikusként, de én sima szociális munkás is megkeresek 2700 Eurót, közférában.. Szóval inkább ez legyen az alap, nem pedig a magyar fizetés.

Egyébként meg fiatalokkal dolgozom, 18-25 évesekkel, akik kiskorúként gyámvédelem alatt voltak. Mondanom sem kell a legtöbbnek komoly alkohol gondjaik vannak. Hidd el elég szomorú, amikor valakinek a szülei sz..nak rá, hogy iszik, drogozik, bagózik a gyerek, fiatalként meg semmi nem érdekli őket csak, hogy pénzt kunyeráljanak a szociális irodától..

2022. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 A kérdező kommentje:
Az a "4200 euró" gondolom bruttó. Netto egy orvos keres anyit, nem egy informatikus.
2022. szept. 11. 13:50
 29/86 anonim ***** válasza:
93%

"Hát ez a sok túlféltős anyuka."

. Ezt kikérem magamnak.


Magyarország Alaptörvénye: "Az anya nő, az apa férfi."

Szóval nem lehetek sosem anyuka.


Egyébként címkézés helyett érvelhetnél amellett, hogy pl. miért létszükséglet az alkohol, illetve miért nagyobb szükséglet az alkohol, mint amekkora kockázatott jelent közvetlenül a szervezetre, illetve hosszabb távon (beleértve a függőség kialakításának kockázata, illetve annak a kockázata, hogy a gyerek a lelki problémákkal való érett szembenézés helyett hozzászokik ahhoz, hogy az alkoholhoz nyúljon).


Te 16 évesen biztosan jobban átlátod ezt, mint a túlféltős anyukák, érdemes lenne meggyőzni őket.

2022. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az alkoholisták égetet szeszt isznak. Vodkát, pálinkát ilyesmi. Aki 4-5% söröket iszik az minden, csak biztos nem alkoholista. Akik ezt írák ezek mind ilyen túlféltős szülők akik látják a hajléktalanokat sört inni is akkor náluk rögtön sör=csöves. Ez olyan, mint ha látnék egy hajléktalant kiflit enni, is akkor majd én megtiltanám majd a gyarekeimnek a kiflit, mert a hajléktalanok is azt eszik.
2022. szept. 11. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!