Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a gyereketeket a...

Elengednétek a gyereketeket a gólyatáborba náthából kilábalóban?

Figyelt kérdés

Átfutott a családon egy ilyen influenza-szerűség. Mindenkit leteszteltettünk és a fiamnak is két negatív covid-tesztje van. Influenza, de leginkább náthaszerű tünetei vannak. Holnap gólyatábor és még mindig folyik az orra kicsit és bár a torka nem fáj, azért köhög még és rekedt a hangja is.


Meleg teát itatom vele, toroldájásra, orrfolyásra adom a sprayt de nem vagyok benne biztos, hogy örülnének neki, ha így küldeném el. Ti elküldenétek?


2022. aug. 21. 10:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha meggyógyult, csak akkor mennék, én se örülnék, ha valaki még bármilyen tünettel ott lenne a közelemben, tök mindegy, influenza, vagy covid, vagy más a baja. Aki egy kicsit is beteg, maradjon otthon, kész, nem értem, miért nem lehet ezt felfogni, másokat is megfertőz akkor!
2022. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%

Én elengedném. A gólyatábor elég meghatározó része a gimis éveknek. Egyrészről, ott ismered meg a leendő osztály - és évfolyamtársaidat.

Másrészt rohadt nagy buli. Legalábbis, a miénk az volt, tavaly.

Van egy osztálytársam, már elsőtől osztálytársak vagyunk, és, úgy alakult, hogy gimibe is azok lettünk.

Nos, ő nem tudott jönni a gólyatáborba, mivel a fiadhoz hasonlóan beteg volt. Azóta sem nagyon ismer az osztályunkon kívül senkit a suliban, max. már látta egyszer - kétszer. Plusz, a legelső osztálybéli élményekről, poénokról is jócskán lemaradt szegény :(.

2022. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
12-es, hagyjad már magad. Ezeket a dolgokat be lehet pótolni, ismerkedni év közben is lehet, a gólyatábor kihagyása miatt kiközösíteni valakit meg egyenesen szánalmas. Nálunk sem volt gólyatábor, érdekes módon mégis ismertük egymást, tudtuk, ki kicsoda, és barátaink is lettek. Bár a mai fiatalok talán másképp működnek, mint 10 évvel ezelőtt.
2022. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%

Senkit nem kozositettunk ki, 13-mas.

O maga mondta, hogy sajnalja, hogy kihagyta. Az lehet, hogy ti evkozben is siman megismertetek egymast, mert nalatok nem volt tabor.

Nalunk meg volt, es az evkozbeni baratsagok ott alakultak ki. Ha nalunk sem lett volna, nyilvan mi is evkozben ismerkedtunk volna. De igy, hogy volt, ev elejere mar mindenki tudta, hogy kb. kikkel akar baratkozni, es kikkel nem.

2022. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%
13-as, miért kötekszel? A "mai fiatalok" dumával te hagyjad már magad.:) Amúgy 15 éve is így volt, csak megsúgom. Én is kimaradtam a gólyatáborból, szalagavatómra se tudtam menni vírus miatt, lettek barátaim, barátnőim, alapvetoen jól teltek a gimis évek. De ezek igenis meghatározó élmények, ha tud menni, nem érdemes kimaradnia.
2022. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen mindegy hogy meghatározó-e vagy sem, ne engedje el a kérdező a gyereket, ha épp most jön ki a betegségből! Nekem például volt gólyatáborom, de semmi meghatározó nem történt ott.
2022. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Csakis akkor engedném el ha teljesen felgyógyult. Inkább mézes teát adj neki, ha holnap reggel teljesen jól lesz és szeretne menni akkor engedd el nyugodtan!
2022. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%
12 maradj már.. 4 év alatt ne ismerne meg senkit? Lesznek ott osztálykirándulások meg sulis programok még.
2022. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

#16, attól, hogy neked nem történt ott semmi, nem kell általánosítani.

#18, mi az, hogy maradjak már? Mi ez a duma? Ez egy olyan oldal, ahol mindenkinek a saját véleményét, és tapasztalatait kell(ene) leírnia.

Miért ne mondhatnám el, hogy én mit tapasztaltam? Persze, barátkozhat, csak sok dolog előtt évközben is értetlenül állt, mivel nem volt ott, nem hallott róla, sok évfolyamtársunknak fogalma sem volt, hogy ki ő, hanyadikos, tőlünk kérdezgették. Most mi azzal a baj, amit leírtam? Minden igaz belőle.

Egy szóval nem mondtam, hogy 4 év alatt ne ismerne meg senkit, csak azt írtam le, hogy lemarad élményekről, és, amíg a többiek szeptemberben már egy kb. olyan társaságba mennek be, akiket, ha más nem látásból ismernek, beszéltek már velük pár szót, addig annak, aki nem volt a gólyatábroban mindenki idegen lesz. És ez egy elég sz.r érzés lehet. Nem azt mondom, ha beteg a gyerek, ne menjen. Csak szerintem megéri menni.

2022. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég jól érzi amgát hozzá akkor hadd menjen.
2022. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!