Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a gyereketeket a...

Elengednétek a gyereketeket a gólyatáborba náthából kilábalóban?

Figyelt kérdés

Átfutott a családon egy ilyen influenza-szerűség. Mindenkit leteszteltettünk és a fiamnak is két negatív covid-tesztje van. Influenza, de leginkább náthaszerű tünetei vannak. Holnap gólyatábor és még mindig folyik az orra kicsit és bár a torka nem fáj, azért köhög még és rekedt a hangja is.


Meleg teát itatom vele, toroldájásra, orrfolyásra adom a sprayt de nem vagyok benne biztos, hogy örülnének neki, ha így küldeném el. Ti elküldenétek?


2022. aug. 21. 10:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Ha gólyatáborba megy, valószínűleg már elmúlt 18. Magyarul nem kell "elengedni", azt csinál és oda megy, ahova akar. Felnőtt ember.
2022. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Gimnáziumi gólyatáborról van szó.
2022. aug. 21. 10:43
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha akar menni, én hagynám.
2022. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
gimnáziumi? az fecsketábor esetleg..
2022. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Ismerősöm sulijában külön kérte az iskola, hogy a legcsekélyebb tünettel se menjenek a gyerekek gólyatáborba, gondolom a covidon kívül egyéb taknyos-orrfolyós betegséget sem akarnak rázúdítani az évfolyamra. Én nem engedném. Ha több napos, esetleg egyhetes a tábor, akkor az utolsó napokra igen, ha volt már legalább egy teljesen tünetmentes napja.
2022. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha ő bírja, elengedném.


#4: több mint 20 éve voltam, és akkor is gólyatábornak hívták az ilyet. Életemben nem hallottam a "fecsketábor" kifejezést.

2022. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%
azért mert az emberek tájéozatlanok még hívjuk helyesen.. a "szível"-t is keverik a "szívlel"-lel, a az antiszociálist az aszociálissal stb
2022. aug. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%
Én rábíznám a döntést, milyen a közérzete, mennyire energikus, van-e hőemelkedése, ha tényleg kilábalóban van, nem tűnik betegnek jobb lenne, ha mehetne.:) Amikor ennyi idős voltam, kisebb megfázás miatt kimaradtam belőle, utólag bánom, évnyitón egy összeszokott csapat várt, közös poénokkal, élményekkel, amik nem koptak meg az évek során. Beilleszkedtem, de jobb lett volna menni, mint otthon orrot fújni. Amúgy van egy nagyon jó orrkenőcs,(Unguentum nasale) a kivörösödést egy éjjel alatt elmulasztja nekem, akkor is segít, ha az orrspray csődöt mond, esetleg kipróbálhatnátok, hátha:)
2022. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%

#7: az emberek így használják ezt a szót. Lehet, hogy régen volt külön szó, ma már ez a megkülönböztetés kikopott, ahogyan az elbeszélő múlt vagy az 'ly'/'j' eltérő kiejtése.

Vagy Te mondanád meg minden anyanyelvi beszélőnek, mit jelent egy szó?


Nem keveset gondolsz magadról... :D

2022. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
15%
9# hata fideszes agymosás látom.. mersz buta lenni.
2022. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!