Korrekt, ha a nagykorú, de még eltartott egyetemista gyerek költekezését havi szinten ellenőrizni akarja a szülő?
Gimis volt szobatársamról (barátok vagyunk) van szó, szóval nem nekem esni, mintha igazából e/3-ban beszélnék magamról. :D (Bár úgyis lesz ilyen is.)
Ő is hozzám hasonlóan kezdni az évet, az első félévben, amíg bele nem rázódik, addig nem dolgozik suli mellett, ergo a szülők tartják el. Ők utalják át neki a pénzt (kötelező dolgok+minimális zsebpénz) Az anyja közölte vele, hogy minden hónapban szeretné látni az összes kiadását a netbankon keresztül.
Nekem ez nagyon weird. Gimi alatt a készpénzről sosem kérték számon(akkor ő úgy kapott zsebpénzt+a kötelező befizetnivalókra, mert hát maradi szülők), most meg hirtelen 19-20 éves korában akarják ezt elkezdeni. Azt még megérteném, ha csak első hónap után akarnák megnézni, hogy mennyi a reális összeg neki, meg olyan esetekben, ha több kell neki, mint amennyit adtak. Egyébként meg minek? Eddig se szórta el a havi menza árát például.
Ráadásul nyaranta melózott, tehát a félretett pénze is ott van egyébként.
1 hónap pont azért nem elég, mert az a szeptember. Fűtési szezon még nincs, majd csak októberben, ha szerencsénk van teljesen csak novemberben kezdődik.
Aztán a bezinár stop is csak október 1-ig tart.
Aztán simán lesz még drasztikus áremelés, a mértéke kérdés, látva a szántóföldeket. A takarmányár kihat a húsárakra, gabonaárakra. Szóval sorolhatnám sajnos napestig.
És a kormány is hozhat simán hazavágó intézkedéseket, mert ha a nyár kellős közepén, ami máskor uborkaszezon, ilyen brutális hatású rendeleteket hozott, én még számítok mindenkit érintő változtatásokra.
#41 Nem gondolom, hogy releváns lehet a fűtési szezon, ha kollégistáról beszélünk. Van kollégiumi díj és ennyi, az nem változik a fűtési szezonra. Az különböző ételérzékenységekkel kompatibilis ételek mindenhogy, mindenhol drágák. De ezt nyilván látja a szülő is, születés óta szükséges volt ezt figyelni, nyilván ezután is kell a hétvégi hazalátogatások alkalmából figyelni erre, szóval simán naprakésznek lehet maradni így is.
Továbbra sem látom annak a létjogosultságát, hogy ha nem kér extra pénzt, akkor miért kell azt nézni, hogy hozzányúlt-e a saját megtakarításához. Ha szülőként nincs pénzem(ami egyébként nem baj), akkor nem ajánlom fel a gyerekemnek, hogy amíg bele nem rázódsz, addig eltartalak, cserébe bizalmatlanabb leszek, mint 14-19 éves korod közt és még azt is megfigyelem, hogy a munkából spórolt pénzedet költöd-e, hanem azt mondom, hogy ennyit tudok rád szánni, a többit teremtsd elő magadnak.
Nekem amíg egyetemista voltam volt hozzáférésük a netbankomhoz (meghatalmazott volt apa és így ő is látta a számlám a saját felhasználóján keresztül), de soha rá se néztek.
Minden hónapban elutalták a koli díjat az egyetemi gyűjtőszánlára, azon kívül kaptam a számlámra pénzt bérletekre (haza es BKV), eszközökre havi kB 20.000 Ft-ot, meg heti 5000 Ft kp-t kajára. (2010-es évek közepe, minden vasárnap 2 napra pakolt anya kaját)
Én ezt úgy be tudtam osztani, hogy heti egyszer a sárga földig le tudtam részegedni. Cserébe mondjuk ahelyett hogy menzán ettem volna főztem valamit magamnak, hogy olcsóbban jöjjek ki.
Ehhez a szüleimnek a világon semmi köze nem volt, ennyi önállóságot egy 20 évesnek már kell adni hogy eldönthesse, hogy a bolognait a menzán eszi vagy megfőzi és amit megspórolt eldönti mire költi (akkor is ha az a szülőknek nem tetszik). A szüleim meghatározták mennyből kell megélnem, amíg ők az én finnanszírozóim, az az én feladatom volt, hogy annyiból meg is éljek, úgy ahogy nekem tetszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!