Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg el kéne mindent...

Tényleg el kéne mindent mondanom anyukámnak?

Figyelt kérdés

Az anyám egy nagyon törődő ember. Nagyon sokat foglalkozik velem és a testvéremmel, mindig figyel arra hogy legyen kajánk, jól legyünk stb. Ami szerintem egy pontig rendben vsn, de csomószor túlzásba esik az aggódással, és mindent el akar intézni nekünk, hogy semmi gondunk ne legyen. Ami kicsit fojtogató érzés, de alapvetően hálás vagyok érte.

Ez a fojtogató érzés elő szokott jönni akkor is, amikor a bizalomról van szó. Anyám nagyon szeretné, ha legjobb barátok lennénk, és mindent elmondanék neki, viszont ez nekem nem fér bele. Ha épp úgy érzem nyilván szívesen elmondok dolgokat, de ő azt szeretné, hogy minden egyes lelki rezdülésemet tudja. Szabályosan megbántódik, hogyha kitudódik, hogy valamelyik lelki ügyemről egy barátommal beszéltem először, és nem vele. Nem mondja konkrétan, csak ilyen passzív agresszív módon elkeseredik, meg régen fejmosásokat is kaptam apámtól, hogy anyámnak rosszul esik, ha nem mondok el neki mindent, ezért ne nagyon titkolózzak.

Szerintetek is ez nagyon belemászik a privát szférámba? Nem akarom, hogy tudjon a szexuális életemről, és minden kis dolgomról. Eleve nincs sok közös bennünk, de nagyon forszírozza a barátság témát. Mondjuk nincsenek is barátai, csak egy két ismerőse, de még hobbija sem. Csak mi.

Mit gondoltok?

18 lány


2022. máj. 10. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Azt gondolom, hogy sokan örülnének ha törődő anyjuk lenne aki szereti őket.
2022. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

#1: Nekem nagyon kedves, törődő, odaadó anyukám van, én azt mondom, hogy a legjobb anyuka a világon, de ehhez az is hozzá tartozik, hogy tudja, hogy az embernek kell a magánszféra.

Ne haragudj meg, de én nálatok nem törődést, hanem kisajátítást érzek.

2022. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Az anyukád az anyukád, nem a legjobb barátod/ barátnőd! Ha barátkozni akar küld el , keressen magának! És kérdezd meg tőle miért nen akar az anyád lenni ?!
2022. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Legalább érdeklődik utánad és törödik veled.
2022. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként ritka fura lesz amikor elmondja neked , hogy apáddal mit csinálnak éjjel... mert ti barinők vagytok! Nah az lesz csak életre szóló trauma!
2022. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell. Ha bizalmas kapcsolatotok lenne, akkor akkor magadtól elmondanád, de ezt neki kellett volna kialakítani. Felnőtt vagy, már a földhöz is verheti magát, a magánélethez jogod van, kár ezen hisztiznie.
2022. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám is ilyen volt sokáig, legalábbis a legjobb barátnőzés témában. MINDENT is tudni akart. Mikor tízenpárévesen már zuhanyoztam egyedül is, de ritkán még bejött hozzám, akkor egyszer észrevette, hogy már szőrösödik lent... Na akkor szinte bőgött, hogy miért nem szóltam egyből neki erről. A menstruációs vérzésemet is megnézte a bugyin először, mert látni akarta és majdnem lecseszett, hogy miért nem hívtam fel, miközben melózott, hogy nekem megjött (nyári szünet volt, egyedül voltam otthon, de megoldottam nélküle és ez is rosszul esett neki).

Arról ne is beszéljünk, mikor elkezdtem randizgatni... De ő mindent elmondott nekem részletekbe menőleg az intim dolgairól és a pasiairól (elváltak szüleim)... Kiráz a hideg is, de hiába mondtam, hogy nem érdekel, nem akarom hallani, akkor csak megsértődött.

Még mindig próbálkozik, még mindig túlzás amit elmesél, meg olyanokat kérdez, amik szerintem nem rá tartozik, de a távolság, és az hogy már felnőtt vagyok (26 éves és párommal élek együtt) kicsit segített. De bátyám életébe is túlzottan beleszól - nekik a baba sajnos nem jön össze és mégis mindig firtatja anyu, hiába látszik rajtuk, hogy fáj erről beszélni és nem is akarnak beszélni erről. Ha meg odaszólok, hogy hagyja már rájuk, az ő dolguk, na akkor nagy hiszti, nagy megsértődés, bőgés stb...

Szóval sajnálom, de ezen nem lehet vltoztatni, el kell engedni,hogy ő mindig meg fog sértődni mindenen. Ez már az ő dolga,nem tartozol neki mindent elmondani. Sokáig nekem is bűntudatom volt, de pár éve már azt is látom, hogy az elválásban nem csak apám játszott szerepet, ahogy anyu szerette volna mindig beállítani az egészet. Ayámnak is rengeteg hibája van, nehéz vele nagyon, de ezt fiatalként nem sokszor láttam be.

Szóval tudom, hogy azért ilyen, mert nem elégedett semmivel, semmi nem elég neki, mindenbe beleköt és mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja, mert ha nem akkor megsértődik. Boldogtalan, mert neki tetszik ez a szerep. Unokákat akar már, mert unatkozik. Ez van, én nem tudom megváltoztatni, amíg ő nem látja be a saját hibáit.

2022. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmondanod neki. Nem tartozol neki ezzel, meg semmi ilyesmi. "Anya, megértem, hogy tudni szeretnél minden részletet, de én nem szeretném elmondani."
2022. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, dehogyis! Semmi nem "kell" így 18 évesen. Képzeld el, ha mindenkinek meg szeretnél felelni aki megsértődik valamin veled kapcsolatban, de olyanon, ami nem valódi sértése, bántása az illetőnek részedről. Anyád azért sértődik meg, zsarol érzelmileg, mert a határaidat meghúznád. Amilyen cukker, meg kedves meg túlcsordul a szeretet annyira kártékony. Anyukáddal óriási gáz van. Nálatok nem leválásnak hívják a felnőttéválás természetes folyamatát, hanem amputációnak. Lehet érezni a két ige közötti különbséget: leválik, kiszakad. Annyi a szerencséd kedves kérdező, hogy úgy tűnik eléggé észen vagy, talán van esélyed, hogy ne rántson be az örvény.
2022. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
A hetesen nagyot nevettem! De beteg anyád van!😂😂😂
2022. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!