Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elképzelhető, hogy egy dolgozó...

Elképzelhető, hogy egy dolgozó, önálló felnőtt gyerek jelenléte teher a szülőnek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 11:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Mégha belead a háztartási költségekbe, főz, mos magára és a házimunkából is kiveszi a részét, akkor is. A szülők és a felnőtt gyerek életritmusa más. esetleg a gyerek randipartnereket is hazavisz néha, és igen, ez kellemetlen, sőt zavaró lehet a szülők számára.
2022. jan. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
37%
Persze. A felnőtt gyerek húzzon a picsbe. De azért járjon vissza ápolni, ha a szülők már lerobbannak... :-)
2022. jan. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
77%
PErsze, mert valljuk be, nem teljesen oké az, hogy a 23-24 - 27? éves gyerekedet kerülgeted a lakásban, mert derogál neki elköltözni (létezik társbérlet, stb, én sem egyedül mentem el, hanem barátokkal laktunk aztán).
2022. jan. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
81%
Az onallo felnott nem anyuci-apuci lakasaban el, hanem onalloan…
2022. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Juliusz48 ***** válasza:
71%
Az egyedül élésnek, meg a nagy családnak is meg van az előnye, és a hátránya. Mivel Európában létezik a nyugdíjrendszer kevésbé kell az idős szülőknek a gyermekei közül a velük élőre támaszkodni. Viszont tud esetleg vigyázni az unokára, vagy a család egyéb tevékenységében segíteni, ha akar és képes is rá. Nem vagyunk egyformák.
2022. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Senior Séf ***** válasza:
100%
A gyereknevelés egy több évtizedes projekt. Amíg tart, a szülő háttérbe húzódik, nem a saját életét éli. Minden energiája, minden törődése, félelme, aggodalma, öröme a csemetéire irányul. Ez pedig csak akkor ér véget, amikor a gyereke saját egzisztenciát, önálló családot alapít. És elhiheted, a szülő is ember. Ugyanúgy szeretne végre magával is törődni, ahogy neked az két évtizede alanyi jogon megjárt.
2022. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Ha külön háztartásban élnek, akkor nem biztos. Mi két generációs családi házban lakunk. Naponta rájuk kell néznem, én vásárolok be, segítek a ház körül, a takarításkor arrébb vinni ezt-azt, kivinni a kukát, stb. De jó, hogy nem 100km-ről kell meló után még eljárkálnom hozzájuk! Faternak volt 2 infarktusa meg egy sztrókja, anyámnak meg daganata. Ha megint baj van, mit csinálhatok olyan messziről?
2022. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
80%

27 a ti helyzetetek érthető

A legfontosabb két generációs családi ház

Végül is külön éltek nem kerülhettek egymást mindenki a maga kasszájába a maga életritmusában nyugottan él!

2022. jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"jan. 4. 06:48"


Ha lennének barátaim én is inkább költöztem volna össze velük... de hát az élet nem kívánság műsor XD

2022. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 sziuhu válasza:
84%
Europába a magyar családoknál a legmagasabb a mamahotel gyakorisága .
2022. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!