Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elképzelhető, hogy egy dolgozó...

Elképzelhető, hogy egy dolgozó, önálló felnőtt gyerek jelenléte teher a szülőnek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 11:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Én azt mondom, igen, zavaró.

De ez én vagyok, szeretek elkülönülni, az idegeim is elég megfáradtak, szeretem a nyugalmat, a csendet. Már egy hangosabb ajtó becsukás is zavar.

Velem ellentétben a munkatársnőm pl. azt imádná (és arra akarja rávenni a fiáékat), hogy költözzenek vissza a szülői házba, lakjanak ott együtt, oda szülessen az unoka is. De neki pl. fát lehet hasogatni a hátán, olyan nyugis, és el nem tudja képzelni, hogy a felnőtt gyereke tíz kilométernél távolabb lakjon tőle.

2022. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%
Megeshet
2022. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
Általánosságban igen, hiszen az a természetes, hogy a felnőtt gyerek leválik korábbi családjáról és a még aktív korú szülő folytatja saját korábbi életét. Persze, ha a szülő egyedül van és már messze nem aktív, netán mindennapi életében is szüksége van segítségre, sőt társaságra, a világ dolgairól való információkra, akkor lehet nem teher, sőt a tehermentes élet feltétele, de ehhez már olyan lakásfeltételek kellenek, aminél a szülő és a gyerek képes megfelelően szeparálódni és saját életét is zavartalanul folytatni.
2022. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelmű hogy elfáradt az élet nehéz kihívásaitól nyugalmat szeretne maga körül.Mielött lemegy a függöny magának és a párjának élni

Még akkor is ha ezt elítéli sok ember.Kiváncsi lennék rá legbelül mit érez aki ítél.

Megbocsás ezt egy bizonyos kor után a felnött embereknek maguktól kéne belátni.

Számos mondvacsinált okokat szoktak felsorolni

A legnagyobb ok az anyagiak és a kényelem.

Kérdezem a szülő mikor lessz soron?

Vagy úgy gondolják a fiatalok ez míg lélegzik kutya kötelesség

Én a magam környezetében ezt látom ha ezeknek a követelményeknek nem tesz eleget sz@r szülő és kitudja mi még csak nem rendes ember.Ami őszíntén felháborít!

2022. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk nem lenne teher, soha nem is volt és soha nem is lesz.

De minden család (és minden gyerek) más.

2022. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Mondok néhány indokot.


Kicsi a lakás, nehezen férnek el. Pláne, ha a fiatal otthonról dolgozik, a szülők meg nyugdíjasok, így szinte 0-24 órában mindenki otthon van. Vagy ha sok holmijuk van.


Az életvitelük nagyon eltér. Az idős szülők korán fekvők, korán kelők. A fiatal meg későn ér haza, este még tesz-vesz, viszont reggel legalább hétvégén sokáig akarna aludni. Este a fiatal zavarja a szüleit, reggel meg fordítva.

Másban is eltérhet az életvitelük. Mondjuk a fiatal rendszeresen felhívja a barátait. Nem buliznak, de nyüzsgés van. A szülőket meg mindez feszélyezi. De fordítva is lehet, hogy a nyugdíjas szülők minden rokont, szomszédot, ismerőst invitálnak magukhoz, hogy történjen valami érdekes az életükben. A fiatal meg szeretne a fárasztó munkanapja után csöndet és nyugalmat a lakásban.

2022. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2022. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az, hogy az együttélést mennyire fogja fel tehernek a szülő, függ a szülő személyiségétől (mennyire magának való / mennyire igényli a társaságot), a szülő és a gyerek életritmusától, a házimunka-felosztástól, hogy kell-e idegen pasi(ka)t / csaj(oka)t kerülgetnie a saját lakásában, a személyiségbeli esetleges különbségektől ill. összezörrenések gyakoriságától.. én nem tartom azt a szülőt rossz szülőnek, akinek teher az ott élő felnőtt gyerek annyi év után, akkor is, ha a gyerek nem egy héderelő, bunkó gyökér.
2022. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

Az önálló felnőtt dolgozó már nem gyerek, hanem önálló felnőtt. Nyilván ezért is lesz "terhére" a szülőnek is, hiszen már nem mint család nem mint szülő-gyermek laknak együtt, hanem mint felnőtt-felnőtt.


Felnőttként szülőkkel élni sokkal inkább egy lakótársi kapcsolat mint családi. És hát valljuk be, felnőtt ember nem lakótársakra vágyik.


Én már csak tudom, 10+ évet lehúztam szobatársakkal, lakótársakkal 30+ éves koromig. Soha többet nem akaro mással együtt élni lakótársi viszonyban. Örülök hogy saját lakásom van, meg is fogadtam, hogy ide aztán senki nem fog jönni aki nem a párom, maximum egy kávé erejéig.

2022. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy pont a saját lakásom vásárlása után jöttek az ötletek, hogy "majd néha ott alszok" meg "pár napot lehet ott lennék".


Kedvenc mondatom a "nem zavarnék, reggel megyek, este jövök".


Hát basszus ÉN IS.


És pont ezért zavarna. Mert nekem kell az, hogy este haza érek és nyugiban elvagyok annak tudtában, hogy a világ 0,000000000001%-a az enyém és senki másé.

2022. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!