Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok egy...

Mennyi pénzt adnátok egy gimnazista gyereknek zsebpénznek?

Figyelt kérdés

Januártól egy másik gimnáziumba fog járni, és mivel meszebb van, albérletben fog lakni, másik két fiúval.

Az albérletet és a rezsit mi fizetjük majd.


De ezen felül nyilván kell neki pénz ennivalóra, öltözködésre, pipere holmikra, írószerekre, költőpénznek.


Mivel csak két hetenként kár majd haza, havi 4 napot lesz itthon, akkor együtt szeretnénk lenni vele, ne akkor hurcoljuk vásárolni, vagy akkor küldjük hogy vegyen magának dolgokat.



Mennyit volna reális adni neki, most tölti a 18.évét, havi 30ezer forint ösztöndíjat kap, más családtag nem támogatja anyagilag.

A gimibe gyalog fog járni, mivel közel lesz.


Nem szeretnénk elkényeztetni, de azèrt ne szenvedjen hiányt semmiben.


2021. dec. 25. 13:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
90%
14-es. Nem lennék annyira büszke arra, hogy úgy vállaltam gyereket, hogy középiskolásan dolgozni kelljen. A legtöbb szülő azért úgy képzeli el, hogy a gyereknek külön szoba, aztán megy kozepsuliba, addig szocializalodik vagy tinis dolgokat csinál, pl gitarozni tanul vagy csinal vm hobbit, adunk a kezebe egy diplomas szakmat aminek az utolso eveben mar gyakoltatoskodhat, aztan egy kis önerőt lakasra hogy munkaberbol fitetni tudja. Igy lenne a legkielegitobb. Persze ez nem mindenkinek sikerul, hat el kell fogadni es kihozni a helyzetbol a legjobbat, de ne allitsuk mar kovetendo peldanak hogy kozepsulis gyerek dolgozzon.
2021. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%
4. Egy középiskolásnak elsősorban tanulnia kell. Amúgy kap ösztöndíjat. Szerencsétlenek le vannak terhelve. Van aki este 5- re ér haza. Mellesleg még közmunkára is kell menniük...mégis mikor kellene dolgoznia, amikor tanulni és pihenni sincs idejük? Vagy iskola helyett menjen? Takaródjatok már néhányan ezzel a hogy 18 a gyerek húzzon dolgozni meg költözzön el. Csak remélem, hogy ilyen felfogással nincs és soha nem is lesz gyereketek...
2021. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez támpont, akkor megmondom, hogy én most 19 éves, végzős gimnazistaként úgy, hogy kolis vagyok mennyit kapok heti hazajárással.(ami havi 8 nap otthon) Koli nem fizetős, ez lenne ami a ti esetetekben a lakbér+rezsi, ez adott, hogy mennyi. A menzás kaja, ha kedvezmény nélküli az 20-28 ezer körül van, ennyit azért a kajára minimum szánj rá. Én heti négyezres zsebpénzt kapok+útiköltség. A heti pénzemből veszek mindent, ami kellhet, tisztálkodási cucc, ha hétköznap fogy el, kaja, ha ehetetlen a menzás, stb, de ha otthonról megyek, akkor bármikor vihetek kaját, ha pont otthorról jövök és tudom, hogy koliba elfogyott valami, akkor vihetek, és akkor azt nem kell a zsebpénzemből állni. Szóval ha ezt összeadjuk akkor ha négy hetes hónappal számolunk, akkor max 48 ezer plusz útiköltség. Ennyi a minimum, ami mindenképp kell, én speciel ennyi mellett tudok félre is tenni. Most az, hogy az ösztöndíját hova akarod venni, az rajtatok és az anyagi helyzeteteken múlik. Azt mindenképp beszéljétek meg, hogy mit tudom én, az ösztöndíját egészíted ki 48 ezerre, vagy meghagyod neki fullba és azon felül adsz neki, vagy adsz valamennyit, a többit pótolja ki. Nekem speciel nincs ösztöndíj, de rendszeresen vérplazma donor vagyok, én azzal jövök ki havi 30-ra(ha nem jön közbe semmi), de ezt nekem teljesen rám hagyták a szülők, meg ez nem is ol,an fix, mint egy ösztöndíj.


Egyébként itt írjatok a diákmunkát, de gimi mellé lehetetlen úgy találni, hogy az ne menjen az egészséges határok rovására. Gimibe van napi 7-8 óra plusz tanulás. A tanulás ha a kollégiumi tanszoba idejével számolok, akkor az három óra, és van, hogy az kevés. És így jön ki az ember meló nélkül napi 10-12 óra tanulásra alsó hangon, és mellette dolgozni+házimunkát csinálni necces. Vagy a szabadidő, vagy a szociális élet vagy az alvás rovására menne. Szerintem ha valaki megteheti, akkor nem kívánja ezt a gyerekének, és a kérdező megteheti, hogy ne legyen ez. Persze, becsülendő, ha valaki dolgozik suli mellett, ha kell ha nem, de szerintem nem akkora tragédia, hogy ha valakinek van lehetősége arra, hogy ne, akkor ne dolgozzon. Nekem van olyan, osztálytársam, aki dolgozik suli mellett, és vagy rámegy a full hétvége és nem piheni ki magát, vagy éjszakás úgy, hogy másnap meg suli.

Ráadásul ha a kérdező gyereke átlag alapján kao ösztöndíjat, és a munka meglátszik az átlagán, akkor az ösztöndíj is kevesebb, és lehet ugyanannyira jön nki, mint ami itt adott neki egészséges időbeosztással, csak annyira elcseszi az átlagát, hogy csökken a továbbtanulási esélye. Szóval lehet meg se érné neki.

2021. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

14es vagyok


Szoval sem irtam h kellene nekik dolgozni. A sajat dontesuk volt h nem csak nyarra mennenek el, hanem iskolaidoben is. Tudjak h ha romlik az atlag akkor annyi a melonak.

Heti 18-24 orat dolgoznak delutan es hetvegen amire rajon a potlek igy kapnakeg 100-120e havi szinten.

Teny h ennyit nem tudnek nekik adni de az is h alapban max 20e koltenek havi szinten. Ezt az osszeget gond nelkul fedeznem nekik. Emellett termeszetesen a ruhat piperet stb allom.

2021. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%
24: Minden bizonnyal nem gimnáziumba járnak a gyerekek, hanem más, egyszerűbben teljesíthető középiskolába. Gimnázium mellett örül, ha alhat egyet.
2021. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Egy ezres, abból kijön ha valamit venne enni, ha meg akarja félreteszi.
2021. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
24%

25os

Petrik kettannyelvu szakgimnazium.

Spec ez a suli nehezebb mint egy gimi ott megtanulod az eretsegi targyakat plusz ezt azt es annyi

De a lanyomnal ezek mellet a szaktantargyakat is kell tanulni, laborgyakorlat es a targyak 70% angolul. Technikusi vegzetseg c1 nyelvvizsga angol nyelvu eretsegi...kotelezo emelt szint 2 targybol plusz szakmai targy


Az eretsegi kerdesek ugyan azok a gimiseknek mint a szakgimnaziumok tanuloinak, mitol lenne egy gimi tobb vagy jobb???


Tenyleg egy sima egyszeru kis suliba jar ... 🤣

2021. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
43%
Hat napi kajara 3ezer siman elmegy az mar 30 meg mondjuk plusz heti 5. Min 50ezer. En biztos meloznek is melle mert en megtobbet koltok
2021. dec. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Tud főzni a gyereked? Szerintem fontos lenne, hogy megtanítsd amíg még van rá lehetőség. Nem kell túlzásba vinni, azon a hétvégén mikor otthon van, szombaton és vasárnap is főz 2-2 adag ételt, akkor van hétfőre és keddre, szerdán mondjuk menza, csütörtök-péntek mirelit sajt/hús/pizza, és aztán irány haza.

Vagy ami még jó ötlet, hogy aszalógéppel lehet készíteni szárított ételt. Nem néz ki túl jól kiszárítva, de csak pár percig fel kell főzni vízzel és kész az egytálétel. És a kész főétel egy zacskó zabkásányi helyet foglal.

Szóval, ha főz magára, akkor is havi 45 ezer a kaja alaphangon, emellé bérlet, közlekedés, szórakozás, tusfürdő, borotva stb. Simán 80 ezer Ft elmegy. Aztán eldöntöd, hogy az ösztöndíjat egészíted ki ennyire, vagy amúgy.

De miért nem kolisok a srácok? Középsuliban nem szokás egyedül albérletezni.

2022. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!