Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt adnátok egy...

Mennyi pénzt adnátok egy gimnazista gyereknek zsebpénznek?

Figyelt kérdés

Januártól egy másik gimnáziumba fog járni, és mivel meszebb van, albérletben fog lakni, másik két fiúval.

Az albérletet és a rezsit mi fizetjük majd.


De ezen felül nyilván kell neki pénz ennivalóra, öltözködésre, pipere holmikra, írószerekre, költőpénznek.


Mivel csak két hetenként kár majd haza, havi 4 napot lesz itthon, akkor együtt szeretnénk lenni vele, ne akkor hurcoljuk vásárolni, vagy akkor küldjük hogy vegyen magának dolgokat.



Mennyit volna reális adni neki, most tölti a 18.évét, havi 30ezer forint ösztöndíjat kap, más családtag nem támogatja anyagilag.

A gimibe gyalog fog járni, mivel közel lesz.


Nem szeretnénk elkényeztetni, de azèrt ne szenvedjen hiányt semmiben.


2021. dec. 25. 13:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Akik a diákmunkát emlegetik nem tudom hogy gondolják, hogy egy középiskolás diák - aki minden hétköznap reggel 8-tól délutánig iskolában van - dolgozzon… Ha 18 éves akkor gondolom végzős lehet vagy már biztosan a vége fele jár, szóval ott már sanszos, hogy van fakultáció, érettségire is kell készülni, van rendszeres felelés, témazárók stb., amikre szintén tanulni kell. Ez nem egyetem, hogy nem kötelező minden órára bejárni, van a vizsgaidőszak meg a zh hét stb., bár sok szak szintén nem felel meg ennek és egyetemistaként sem feltétlenül megoldható a diákmunka.
2021. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne felejtsük el, hogy egy gimnazistáról beszélünk. Könnyű itt dobálózni a diákmunkával, de azért ez nem olyan, mint az egyetem, ahol nagyjából te döntesz az óráidról. Maximum hétvégén tudna dolgozni, de szülőként nekem nem lenne szívem elvárni tőle, hogy azt a két pihis napját is végig dolgozza. Arról meg ne is beszéljünk, hogy évközben olyan diakmelót találni, ahol hajlandóak csak hétvégén vagy késő délután, még le sem érettségizett gyereket alkalmazni, hát majdnem egyenlő a nullával.
2021. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
18 éves, az oké, de nem főiskolára, hanem gimnáziumba jár.
2021. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
12%

Diakmunka

A lanyom es a fiam is dolgozik kozepiskola mellett

Havi 100-120e keresnek a Mekiben...

Emellett kituno tanulok

2021. dec. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Semennyit
2021. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

14-es

Ha rá van kényszerülve a család, akkor nyilván másként állunk hozzá a témához. Itt viszont szerintem egyértelmű, hogy nem erről van szó.

Ha viszont a szülők tudnák biztosítani a gyereknek azt a pénzt, amit megkeres, akkor szerintem szemétség munkára kényszeríteni évközben(nyári munka megint más). Gratulálok a gyerekeidnek, biztosan nagyon ügyesek, de száz százalék, hogy ki vannak durván merülve. Annyira, amennyire egy tizenévesnek nem kéne.

2021. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljátok meg lebontva kiszámolni, hogy mennyit eszik egy hónapban és annyi összeget hozzáadni, plusz minimálisan többet. Ha eddig adtatok neki zsebpénzt azt hozzáadhatjátok ahhoz ami kijött, de az annyira nem fontos szerintem, mivel kap ösztöndíjat.
2021. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
8%
Aki albérletben élni felnőtt az legyen dolgozni is az. Gondolom a giminek van kollégiuma, az más hogy a kishercegnek/hercegnőnek az nem felel meg.
2021. dec. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
13%

Én gimiben már 15-16 éves koromtól fogva dolgoztam szünetekben, hétvégente. :D

17 éves koromtól meg már délutáni műszakban is. Mi sem voltunk rászorulva, de nem akartam anyámék nyakán lógni. És tényleg, nincs a közelben egy kollégium? Az sokkal előnyösebb lenne..

2021. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nem akar és nem is szeretnénk ha dolgozna! Csak tanuljon jól.
2021. dec. 25. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!