Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi az esélye annak hogy a...

Mennyi az esélye annak hogy a saját gyerekem jobban szeresse később a nagyszülőket mint minket a saját szüleit?

Figyelt kérdés

Nehéz gyerekkorom volt. A páromnak nem. Ő családban nőtt fel. Engem eldobtak a szüleim. És így egyértelmű hogy vágyok egy családra. Évek óta együtt vagyunk a párommal. És született egy gyerekünk is. Imádjuk mind a ketten. Ahogy mindenki. Viszont úgy veszem észre hogy a párom szülei (leginkább az apja) mindenben előnyben akarna részesülni. Érthető hogy szeretik. De nekem egy kicsit sok. Pl, jönnek babalátogatóba és még megsem hagyja hogy fogjam a gyerekem, ő ölbe veszi és mutogatja. Mintha nem is az én gyerekem lenne hanem az övé

Megyünk családi rendezvényre. Ki kell szedni a gyereket a kezemből nekem már nem kell vissza adni és ez így normális... kb beleszólási jogom sincsen.. vannak kedvenc mondatok is "kisunokám ha nagyobbacska leszel nagyihoz költözöl" vagy "majd elszöksz anYádéktól hozzám " vagy "legyen itt a kiságy a szobánkba majd én foglalkozom vele este" (náluk lakunk) "anyad menjen dolgozni, q nagyanyja itthon marad vele gyesen" ... újabb régebbi mondatok ezek.. arról nem is beszélve hogy állandóan azt kell hallgatnom hogy a gyereknek az első a nagyapja. "anyádra meg apádra sz.rjál rá kisunokám" ... kb mint aki ellenünk beszél . Meg pici a babám fél éves. De mi lesz később?

Remélhetőleg jövőre költözünk. Csináljuk a házunk. De ha mégsem, akkor mennyi rá az esélye hogy a későbbiekben ellenünk nevelje a gyerekem ha már nagyobb lesz és érteni fogja miket beszél? Alakulhat így ki jó kapcsolat a kislányommal? Vagy belé nevelheti hogy én senki legyek számára? Meg a párom is ?


2021. dec. 18. 12:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Csak ebbe
2021. dec. 18. 13:56
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha ma már tudod, hogy nem kellett volna odaköltözni, akkor ezek szerint van más megoldás is. Nem jó az albérlet, mert viszi a pénzt, ami a házhoz kell, de ha mégis meg tudjátok csinálni, akkor menjetek albérletbe. Ha pedig az anyagiak miatt nem tudtok, mert ellehetetleníti a házépítést, akkor ne magadat ostorozd, hogy buta voltál, mert akkor nem volt más megoldás. De ennek hamarosan vége lesz, ha felépül a házatok. De ha megengedték, hogy náluk lakjatok, akkor mégse utálják annyira a férjedet.
2021. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Én és a testvérem 6 évig éltünk a nagyszüleinkkel egy fedél alatt, ennek ellenére az elején amikor a mamám valami rosszat mondott anyukámról fogtam magam felálltam majd hazamentem. Most már szólok neki, hogy ha ezt a beszélgetést így fogja folytatni, akkor én mentem. Persze ez csak fél évente ha egyszer fordul elő. Igazából ha a gyerekeddel olyan kapcsolatot alakítasz ki, akkor valószínűleg ő is hasonlóan fog reagálni, úgyhogy nem kell félni ettől.
2021. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
4%
Ezerféle helyen olvashattál (volna) róla, hogy NE költözz be anyósodék ill. esetedben a pasid szülei házába. Vagy ha már odaköltöztél, mert TÉNYLEG nem volt más megoldás, ki tartott pisztolyt a fejedhez, hogy oda vállalj gyereket? Mi lett volna akkor, ha vártok addig, ameddig megoldódik a lakhatásotok, és akkor jön a baba? Most már így jártál.
2021. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem átlépik a határaidat, amik ne vedd sértésnek, lehet nem léteznek.

Nehéz, ha az embert eldobták a szülei, mert mindennél jobban vágyik a szeretetre és mindennek alárendeli magát.

Ne értsd félre, nem mondom, hogy gonoszak, lehet ők ezt tanulták. De neked jogod van ahhoz, hogy legyenek határaid, attoól nem leszel nem szerethető! A te gyerekedet fogd te!

2021. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%
Na azért ne essünk túlzásokba, 15-ös, a nagyszülőnek is joga van kézbe venni az unokát, sőt! Nagyobb baj lenne, ha nem tenné. Csak tartsa meg a tiszteletet a szülő iránt. A többi stimmel.
2021. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!