Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi az esélye annak hogy a...

Mennyi az esélye annak hogy a saját gyerekem jobban szeresse később a nagyszülőket mint minket a saját szüleit?

Figyelt kérdés

Nehéz gyerekkorom volt. A páromnak nem. Ő családban nőtt fel. Engem eldobtak a szüleim. És így egyértelmű hogy vágyok egy családra. Évek óta együtt vagyunk a párommal. És született egy gyerekünk is. Imádjuk mind a ketten. Ahogy mindenki. Viszont úgy veszem észre hogy a párom szülei (leginkább az apja) mindenben előnyben akarna részesülni. Érthető hogy szeretik. De nekem egy kicsit sok. Pl, jönnek babalátogatóba és még megsem hagyja hogy fogjam a gyerekem, ő ölbe veszi és mutogatja. Mintha nem is az én gyerekem lenne hanem az övé

Megyünk családi rendezvényre. Ki kell szedni a gyereket a kezemből nekem már nem kell vissza adni és ez így normális... kb beleszólási jogom sincsen.. vannak kedvenc mondatok is "kisunokám ha nagyobbacska leszel nagyihoz költözöl" vagy "majd elszöksz anYádéktól hozzám " vagy "legyen itt a kiságy a szobánkba majd én foglalkozom vele este" (náluk lakunk) "anyad menjen dolgozni, q nagyanyja itthon marad vele gyesen" ... újabb régebbi mondatok ezek.. arról nem is beszélve hogy állandóan azt kell hallgatnom hogy a gyereknek az első a nagyapja. "anyádra meg apádra sz.rjál rá kisunokám" ... kb mint aki ellenünk beszél . Meg pici a babám fél éves. De mi lesz később?

Remélhetőleg jövőre költözünk. Csináljuk a házunk. De ha mégsem, akkor mennyi rá az esélye hogy a későbbiekben ellenünk nevelje a gyerekem ha már nagyobb lesz és érteni fogja miket beszél? Alakulhat így ki jó kapcsolat a kislányommal? Vagy belé nevelheti hogy én senki legyek számára? Meg a párom is ?


2021. dec. 18. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Te ismered öket,, így tölünk esélyeket kérdetzni, meg ez nem olyan dolog amit lehet számszerüsíteni hogy pontosan x százalék az esélye.
2021. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem fogja őket jobba szeretni, csak másképp. Te pedig kezdjed el meghúzni a határaidat a nagyszülőkkel szemben, kérd meg a párodat - ha magától nem vette volna még észre..-, hogy ezeket a beszólásokat állítsa le, és igen. határozottan jót fog tenni az, ha elköltöztök.

Minél messzebb.

2021. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nincs ezzel semmi baj. Nem fogja őket jobban szeretni.
2021. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem fogja őket jobban szeretni. Megértem az aggodalmad, de nyugodtan tudsz szólni, hogy ne vegyék ki a kezedből. És még ha ki is veszik a kezedből, nem minden nap vagy ott, vagy ők nálatok, szóval csak kibírod.
2021. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Ebben a családban mindenki sérült (legalábbis akikről írtál). Te nyilván, ez a történetedből adódik, és tudatos munkával kell a múltba bedobozolni, de az apósod is: betegesen vágyik a szeretetre, önigazolásra van szüksége a saját fontossága aláhúzására. Nyilván neki is megvan a maga története. Az a mondatod ijesztő, hogy "kb beleszólási jogom sincsen". De van! És erről tudjál! Nem kell anyatigrisként mindenkire rávetni magadat, aki kézbeveszi a gyerekedet, nyilván magadat is toleranciára, szemléletmódosításra kell tanítani, de ne engedj meg olyat, ami már nagyon zavarja a tűréshatárodat. Ha a férjed ebben az apja pártján áll, az komoly baj! A megoldás mindenképp a költözés, nem 1-2 éven múlik, de elengedhetetlen. Amúgy a gyerek nem fogja attól jobban szeretni, hogy ő erőszakosabb (ez mézesmázba csavarva is az!), sőt, ez valószínűleg inkább taszítani fogja.
2021. dec. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2021. dec. 18. 13:04
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Már most,amíg kicsi a gyerek,húzd meg a határokat. Ami szerinted nem jó,abból ne engedj! Ha most a félelem van benned, ezt meg érzi apósod,és ahol lehet manipulálja majd a férjedet,és a fiadat is. Náluk laktok,így a háztartásba segítsetek,de mondjátok meg,hog a gyereknevelés a ti dolgotok. Ha a gyereknek meg ilyeneket mond,szólj rá határozottan,hogy ezneked rosszul esik. Állj ki magadért,és a gyerekért,különben el leszel nyomva.
2021. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

Normális vagy te, hogy eltűröd ezeket???? Nyilván nem!

Pénz beszél, ugye!

2021. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A párom már szólt sokmindenért egyébként de mintha a falnak mondaná.. semmit sem ér. Igazság szerint a páromat az apja semmibe veszi . Olyan nagy különbséget tesz a parom és a testvére között hogy el nem mondhatom szavakkal mennyire fájdalmas nekem végig nézni hogy bántja. És tudom tudom.ode se kellett volna költözni és ostoba voltam. De a legelején minden más volt. Jobb volt . A párom tehet bármit jót rosszat .. mindig rossz lesz. A tesója tehet jót rosszat .. mindig jó lesz. Az apját sokan nem szeretik. De ez bennem nem rég tudatosult. Eléggé egy nagyképű lekezelo ember. Furcsa felfogással. CsőlÁtással.

Anyós családcentrikus. És egyértelmű hogy a férje mellett fog kiállni. De azért durva hogy ő sem veszi észre ezeket.. a páromról lepereg "te b.zi g.ci" "ostoba" sorolhatnám. De szerintem nem normális hogy egy apa ilyet mondjon a fiára

2021. dec. 18. 13:53
 10/16 A kérdező kommentje:
8as pénz beszél? Meg is honnan veszed ezt ? Nem tudsz már te se belekötni semmibe
2021. dec. 18. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!