Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem mehetünk el dolgozni...

Miért nem mehetünk el dolgozni a testvéremmel, ha attól anya szabadulhatna a házasságából? Miért nem jó neki semmi?

Figyelt kérdés

14 éve van a nevelőapámmal, a kezdeti boldogság és rózsaszín köd után egy katasztrófa lett az egész. A férje megcsalja, nem tiszteli, régen mondjuk volt heti 1 ordítozós vita, most jut minden reggelre, estére és délutánra.


Én idén érettségizem, az öcsém 16 éves. Az anyánknak óvónő végzettsége van, de talán fél évet, ha dolgozott benne, mióta házasok, háztartásbeliként él.

Ha kérdezem, miért nem válnak már el, ha tényleg ennyire borzasztó és annyira utálja a férjét, amennyire mondja, akkor az a válasza, hogy még ha lenne is munkája, 200-250 ezer forintból hogy élnénk meg hárman, mikor csak rám 4-500 ezer megy el egy hónapban és akkor még nem beszélt arról, hogy a testvéremmel alapítványi iskolába járunk, sportolunk, én idén érettségizem, a továbbtanulás sem olcsó.

Mondtam, hogy visszább tudnék venni a kiadásokból, mert tény és való, hogy nagy luxusban élünk és rengeteg olyan dolog van az életünkben, ami nem létszükséglet. Pl. az anyám is azzal jön, hogy nem élnénk meg, de neki sem létszükséglet az, hogy 2 naponta fodrászhoz járjon, heti kétszer masszíroztatni, ha főzne, azzal is spórolhatna nem keveset... Mondtam azt is, hogy akár elmehetnénk mi is dolgozni, én egyetem mellett jövőre tudnék akár egész évben, tesóm meg nyaranta, szünetekben. Erről hallani sem akar, mert hogy nem azért szült minket, hogy gyerekként dolgozni küldjön és ezzel megbukna anyaként, nem a mi dolgunk ez.

Mindig panaszkodik, hogy utál ebben élni, de bármilyen alternatívát mondok, arról hallani sem akar. Jó, ne menjen el akkor dolgozni, ne mondjon le a megszokott életéről, de pl. mást simán kereshetne. A legjobb barátnőm anyja nemrég ment férjhez egy francia üzletemberhez, ingáznak Budapest-Monte Carlo-Párizs között, nyáron kapott a nő egy nizzai nyaralót tőle. Mondta nekünk, hogy menjünk ki anyával pár hétre, jót tenne, meg hátha anya szemet vetne kint valakire (jóban vannak, tudja mi a helyzet itthon). Anya erről hallani sem akart, hogy ő nem hagyja itt a házat hetekre, a nevelőapámmal mi lenne annyi ideig... Szóval még arra sem hajlandó, hogy ismerkedjen.


Panaszkodik, de ha lenne lehetősége arra, hogy változtasson, nem él vele.



2021. nov. 17. 09:47
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy a férje megcsalja és nem tiszteli? Anyukád elmondásából tudod, vagy te is észrevetted? Amit leírtál abból nagyon is úgy tűnik hogy anyukád a parazita bántalmazó, akinek a kifele mutatott áldozatszerep nagyon is megfelel. Ha a nevelőapád veletek normális, akkor valószínűleg ilyen a jelleme. Ha anyukáddal veszekszik, az könnyen lehet csak a folyamatos provokáció hatására. És ha ebből a pokolból más nőhöz menekül, már ha ez igaz, az se lenne csoda. Valószínű csak miattatok tart ki ebben a házasságban, és ha kirepültök, lesz esze és kidobja anyádat.
2021. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
32%

#21-é a pont.


Nem tudjuk, hogy mi a helyzet.

Anyukádnak nem fodrász kell, hanem pszichiáter, vagy pszichológus, aztán lehet, hogy jót tenne nekik egy családterápia.


Anyukádnak semmi célja, azért így semmi önbecsülése sincs. Totál ki van szolgáltatva anyagilag, mert megszokta a luxust, és a többit, dolgozni meg képtelen, szóval fél, hogy ezt elveszíti, és valóban a legjobb úton van ebbe az irányba. Az én volt barátnőm is így "üldözött el" engem.


Anyagiak.

Amennyiben a nevelőapáddal jól kijöttök, és nincs saját gyerek, esetleg érdemes felvetni az örökbe fogadás kérdését, hogy ti is örököljetek, viszont ezzel az is jár, hogy idős korára nektek kell gondoskodni róla, vagy nektek kell hozzá ápolót, stb. fogadni, ha ő már képtelen erre.


Ha házasok maradnak, akkor az anyád örököl mindent, ha elválnak, akkor egyikőtöknek se lesz semmije.



Anyukádnak tényleg pszichológus, vagy pszichiáter kell, ez a vita nem rátok tartozik, és halkan beszélve is hallják egymást.

Annyit azért a pártatlanság kedvéért: Anyád mit adott ebbe a házasságba? Ha jól látom, két gyereket, és egy puncit. Anyukád parázik, mert tudja, hogy sok punci van a piacon, és ő öregszik, egyre kevésbé lesz vonzó, tehát vannak komplexusai, amit nem tud kezelni, szóval még ezt a komplexust is beleviszi.

Nevelőapád meg mérhetetlenül sok pénzt. Nos ha az anyukád eldönthetné, hogy mit akar, és tartson ki a döntése mellett, ne háborogjon.


Hogy ki mennyi hűséget, szeretetet, szerelmet, stb. rak bele, azt nem tudjuk.


Lehet, hogy az anyád válni akar, az is lehet, hogy vagyonmegosztás miatt szert tenne nem kis vagyonra, ami nem biztos, főleg, ha van házassági vagyonszerződés, de ahogy elnézem anyádat, pillanatok alatt elúszna a pénz, és ugye nem szokott ő a munkához, se kenyérkeresőhöz, se háztartásihoz, és valószínűleg már nem tudna ilyen jó partit találni.

Lehet, hogy csak a pénzért marad vele.


Akárhogy is, én nem pattognék: döntenék. De azért az anyád megértheté, hogy ez neknek mérgező légkör, és nem ellensúlyozza a legjobb iskola sem, hacsak nem bentlakásos.

2021. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!