Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kihasznál! Belepusztulok!?

Anyám kihasznál! Belepusztulok!?

Figyelt kérdés
Anyám egész életében irányította a család életét. Mindig övé volt az utolsó szó. Mindig, minden rajta múlt és nem tűrt ellentmondást. Nárcisztikus, kritikus, lealázó, rosszindulatú, gyanakvó volt. Soha nem merült fel, hogy pszichiátriai eset. Megszoktuk, hogy ilyen és úgy táncoltunk, ahogy... Ebben nőttem fel, már majdhogy nem vettem fel a mindennapos sértegetéseit, időnként még oda is tudott csapni mérgében. Senki sem volt jó neki, aki mellém került, mindenkit elüldözött. Nem hagyta, hogy saját életet élhessek. Végül 30 éves koromban elmenekültem tőle a gyermekemmel együtt. Elköltöztem. Persze akkor is folyamatosan uralta az életünket kicsit távolabbról, mindenbe beleszólt és becsmérelt. Ha valami rosszul alakult, az csak a én hibáimból eredhetett véleménye szerint. Sárba tiporta az énkepemet, közben magát állította piedesztálra. Több éve passziválta magát (ok nélkül) és elvárta, hogy súlyos beteg apám gondozza, aki belehalt. Ez sem zökkentette ki. Jelenleg már 3 éve rám hárult a feladat, hogy ellássam. Minden napom egy kínszenvedés. Gyerekemet egyedül nevelem (neki is köszönhetően), dolgozom és megyek hozzá, hogy lekezeljen, megalázzon, hiszen önmagát nem képes (nem akarja?) ellátni. Egész nap fekszik, nem csinál semmit. Most már a demencia tüneteit is masszívan kezdi mutatni, inkontinens, elhanyagolja magát,csak akkor eszik, ha elé teszik, gyógyszert nem hajlandó beszedni, természetesen az nekem kellene, mert én vagyok a hülye véleménye szerint, neki semmi baja. A házi segítségnyújtóval sem együttműködő, pedig úgy tűnik őt kedveli. Nem tudom magára hagyni, idősotthonba nem akar bemenni én pedig nem tudom meddig bírom még. Mit tegyek?
2021. szept. 19. 08:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Tudod mit? Szanalmas vagy es nem sajnallak!

Tudod nem feltetlenul az a szulo, aki kipottyant, hanem aki rendeseb el tudja latni azt a feladatot!

Ha mindenek utan te meg pekenkazod stb, ugy hogy tonkretette az eleted- hat mint mondjak? Hajra! A te szerencsetlen gyereked meg majd teged fog apolni nemsokara, mert veled sincs minden rendben. Gondolom ez a terv?


En ilyen szulo tajara sem mennek. Nem kelkene a lakasa sem, csak egy nyugodt elet!

Kosdon valakivel eltartasit a lakasert csereben.

Nekem nem erne meg!

2021. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Katona Dius ***** válasza:
62%
Sokan könnyen dobálóznak azzal, hogy tedd otthonba. Ha nem akaro, nem fogod tudni. Gyámság alá venni sem olyan egyszerű, bár ha azt sikerül elérned, akkor akkor is bent kell maradnia, ha nem akarja. Mivel ígyis úgyis te vagy érte 100%ban a felelős, én megpróbálnkoznék gyámság alá vétellel.
2021. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Gondnokság alá vétel a neve. Kezdd el a folyamatot, utána otthonba küldheted. Aki szerint neked kell ápolnod, az meg tartson el téged a családoddal együtt.
2021. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom, vétesd gondnokság alá, jelöljenek ki mellé ideiglenes gondokot és máris mehet intézetbe. Anyám ugyanezt csinálta; elveszítettem miatta a munkahelyemet. Hát őszintén? Nem érte meg..
2021. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
Vagy megprobalni fogandi mellé valakit rövid 9döre, aztán kiderül menynire válik be.
2021. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
7! Itt csak egy fogyatékkal élő van és az te vagy :)
2021. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%
15-ös, az megfizethetetlen. ismerős az édesanyja mellé fogadott félnapos éjszakás segítséget, 400 ezerbe került neki havonta.
2021. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos igazat mond az utolsó, már 3 évvel ezelőtt is 450 ezer volt a 24 órás szakellátás, és vidékről beszélek. És ebben semmi extra nem lett volna; katéter, sebkötözés, beteg forgatása, stb. Plusz a gondozó étkezése, a felmerülő plusz rezsiköltség, a gondozottnak pelenka, gyógyszer. Horror.
2021. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Cselekvőképtelenné nyilvánítás, otzhonba küldés.
2021. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!