Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kihasznál! Belepusztulok!?

Anyám kihasznál! Belepusztulok!?

Figyelt kérdés
Anyám egész életében irányította a család életét. Mindig övé volt az utolsó szó. Mindig, minden rajta múlt és nem tűrt ellentmondást. Nárcisztikus, kritikus, lealázó, rosszindulatú, gyanakvó volt. Soha nem merült fel, hogy pszichiátriai eset. Megszoktuk, hogy ilyen és úgy táncoltunk, ahogy... Ebben nőttem fel, már majdhogy nem vettem fel a mindennapos sértegetéseit, időnként még oda is tudott csapni mérgében. Senki sem volt jó neki, aki mellém került, mindenkit elüldözött. Nem hagyta, hogy saját életet élhessek. Végül 30 éves koromban elmenekültem tőle a gyermekemmel együtt. Elköltöztem. Persze akkor is folyamatosan uralta az életünket kicsit távolabbról, mindenbe beleszólt és becsmérelt. Ha valami rosszul alakult, az csak a én hibáimból eredhetett véleménye szerint. Sárba tiporta az énkepemet, közben magát állította piedesztálra. Több éve passziválta magát (ok nélkül) és elvárta, hogy súlyos beteg apám gondozza, aki belehalt. Ez sem zökkentette ki. Jelenleg már 3 éve rám hárult a feladat, hogy ellássam. Minden napom egy kínszenvedés. Gyerekemet egyedül nevelem (neki is köszönhetően), dolgozom és megyek hozzá, hogy lekezeljen, megalázzon, hiszen önmagát nem képes (nem akarja?) ellátni. Egész nap fekszik, nem csinál semmit. Most már a demencia tüneteit is masszívan kezdi mutatni, inkontinens, elhanyagolja magát,csak akkor eszik, ha elé teszik, gyógyszert nem hajlandó beszedni, természetesen az nekem kellene, mert én vagyok a hülye véleménye szerint, neki semmi baja. A házi segítségnyújtóval sem együttműködő, pedig úgy tűnik őt kedveli. Nem tudom magára hagyni, idősotthonba nem akar bemenni én pedig nem tudom meddig bírom még. Mit tegyek?
2021. szept. 19. 08:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Miért hárulna rád az ellátása?


Mit tegyél? Szerinted? Siránkozz a gyakorin.

Vagy szépen beteszed az ajtót és soha többet rá sem nézel.

A döntés rajtad áll...

2021. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én vagyok az egyetlen hozzátartozó. Ő 5 éve egyedül nem megy ki a lakásból sem. Enyém a felelősség. Ha nem megyek, egy vizelettócsában fog éhenpusztulni. Szerintem ezt senki nem venné magára. Annyi pénz nincs, hogy valakit felfogadjunk mellé állandóra, de valószínüleg nem is működne sokáig.
2021. szept. 19. 08:45
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Akkor szenvedj és tedd tönkre a saját életedet is. Csak akkor nem értem a litániát az elején. Te ezt már eldöntötted, mégis milyen válaszokban reménykedsz?
2021. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem, ha nem akarja, akkor is az idősotthon a megoldás. Ha ennyire elhagyja magát, nem tudsz mást csinálni. Hogy tudsz mellette dolgozni és a saját családod ellátni?
2021. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Be kell rakni otthonba ahol ellátják. Miért kell a saját és a gyereked életét is tönkretenni egy ilyen emberért? Eddig nem volt elég?
2021. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Ne áldozd fel az életed miatta,mert nem érdemli meg ebben a formában.


Beszéld meg egy jó szándékú orvossal a problémát és készíttess egy jelentést,hogy otthonban 24 órás felügyelet alatt tartható kordában a betegsége.Otthoni ápolása mentális állapota miatt nem teszi lehetővé (agresszív,szedálni kell,ön- és közveszélyes).

2021. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5%
a gyakorisok lehet autisták, de más azért gondoskodik a szüleiről ha szükséges..
2021. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudjatok, de ez nem ilyen egyszerű, hogy csukd rá az ajtót. Látom a saját szememmel, a férjem ugyanebben van. Minden nap mennie kell, mert az ő anyja is kitalálta, hogy egyedül nem megy ki a lakásból. És tényleg nem. Neki még a férje is él, de az nem jó, vele nem megy ki, mert " nem tudja jól megtartani". Egyértelműen azt akarja, hogy a férjem legyen ott munka után és vigye ki. Próbálta, hogy nem viszi ki, de akkor annyira beállt mindene, hogy még vécére is alig tudott kivánszorogni, mert nem mozgott tényleg semmit. Egyéves a gyerekünk, talán nem kell mondanom, milyen hatással van ez a családi életünkre. Fürdetésre esik haza a férjem, én meg olyan fáradt vagyok, hogy elalszom a gyerekkel sokszor, alig beszélünk... Idős a hölgy és az egészsége is megromlott, ez tény, mentálisan pedig sosem volt rendben alighanem, de nyilván nem véletlen, hogy sem engem, sem a fiunkat nem volt még hajlandó "megnézni" soha. Tehát egy olyan ember miatt veszítjük el a családi élet lehetőségének jó részét, akit még csak nem is ismerek, és abszolút nem is érdekeljük. Nagyon nehéz. DE! A férjemet és a testvérét szeretetben nevelte, mindent megadott nekik, amit csak tudott, szereti őt a ferjem, hiába minden áskálódása és érzelmi zsarolása a felnőtt gyerekei felé, nem tudja magára hagyni. Nagyon kevés a nyugdíjuk, azt is ki kell egészíteni. Otthonba menni nem hajlandó, soha senkivel nem együttműködő, kórházból is kitették, mikor baja volt és bekerült, mert nem vette be a gyógyszert, nem feküdt (cigizni járkált...) stb. De most mit csináljak? Nem lehet annyival elintézni, hogy csukd rá az ajtót. Én megertelek, kérdező, akkor is, ha nem tudom a megoldást, mert mi ugyanezt járjuk most végig. Sajnálom.
2021. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem teljesen vagy képben mi is az autizmus...


Majd ha a te életed keseríti meg a paranoid skizofrén,éjszaka közepén üvöltöző,naponta többször a háta közepéig a saját sz@rában fetrengő anyád majd átgondolnád milyen lehetőséged van megszabadulni az ápolásától.

Bármennyire is szereted,fel fog őrölni hidd el.

Közeli családban volt erre példa.

Végül a kórházban halt meg az ápolt,mert aki ápolta teljesen tönkrement.

2021. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb idős nem akar otthonba menni. Kiszakadni a megszokott környezetből. Tehát te dolgozol, aztán mikor végzel mész hozzá? Napközben valaki ránéz, de az idő nagyrészében egyedül van? Én beraknám otthonba, ha akarja, ha nem. Persze, gondoskodni kell a szülőről, de egy egyedül élő demences beteg nem játék. Főleg, ha nincs betegségtudata. Egyszer bekattan neki valami, felkel, elesik, vagy kimegy az utcára egyszál hálóingben, aztán téged vesznek elő. Dolgoztam idősekkel, nem egyszerű mikor már erősen demensek.
2021. szept. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!