Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőltetik a barátnőmnél...

Miért erőltetik a barátnőmnél az egyetemet, ha nem is érdekli és nem is megy neki?

Figyelt kérdés

A szülei mindenáron jogászt akarnak belőle, mert hogy átveheti az apjától az irodát később, már a nagyszülei is azon az egyetemen végeztek és hogy a "joggal bárhol elhelyezkedhet".

Én nem tudom, hogy a barátnőmmel mi van, lehet a postás csinálta, de egyáltalán nem egy jogászpalánta... 22 éves, de pl. az étteremben nem mer magának rendelni, nekem mondja, mit kér és én tolmácsolom a pincérnek. De a Wolton, vagy a Netpincéren keresztül sem rendel, ha én nem vagyok itthon, mert hogy "nem akar találkozni a futárral". Ha valahol kommunikálnia kéne, egyedül nem megy oda. Ha nem csúszna, most lenne utolsó éves, tehát jövő ilyenkor akár már tárgyalásra is járhatna, embereket képviselhetne... El nem tudom ezt róla képzelni sem most, sem akár 5-6 év múlva, mert tényleg attól bepánikol, ha olyan szám hívja telefonon, ami nincs elmentve a telefonjába és szalad hozzám, hogy vegyem fel.


2 évet már biztosan csúszik, de most mondja, hogy az egyik tárgyat idén valami elmebeteg prof tartja és abból ő tuti nem fog vizsgázni menni, ha más vizsgáztató nem lesz. De erre szintén épülnek tárgyak, így hiába hozta be, amivel lemaradt, újra tolni fog maga előtt több kurzust...

Stresszel már most, hogy ő hogy fog ennyi mindent megtanulni vizsgaidőszakra, most kezdődnek neki a gyakorlatok, szemináriumok és ő fél, hogy felszólítják, nem fogja tudni, semmire nem emlékszik már a tavalyi anyagokból és hogy ő nem is akar mások előtt beszélni stb. Vizsgaidőszakban napi 3-5 szem Xanaxot szedett, folyamatosan stresszelt, de közben nem tanult. Pl. beosztotta az elején szépen, hogy miből mikor vizsgázik, melyik héten mit tanul, de aztán sose tanult semmit, mert hogy izgul, fáj a feje, fáj a hasa, nem bír koncentrálni, úgyis meg fog bukni stb. A napja egyik része azzal telt, hogy kinézte, mit főzzön, süssön, azzal elbíbelődött délelőttönként, majd délután kezdődött az idegbaj, hogy egész nap nem tanult semmit és már a tanulás gondolatától is fáj a feje, inkább ledől pihenni és majd tanul estétől hajnalig. Ebből persze sosem lett semmi, mert én mit nézek, mivel játszok, jajj az őt is érdekli, vagy átjöttek a barátnői, kitalálta hogy ő még tanulás előtt elmegy futni stb.

A szülei meg annyit mondanak, mikor nekik mondja ezt a "megbukok" szöveget, hogy csak végezze el, ha 10 év alatt, akkor 10 év alatt, de legyen meg a diplomája... Mintha nem látnák, hogy a gyerekük nem erre a pályára termett és valószínűleg az első igazi tárgyalásánál szétszedik a tárgyalóteremben. Saját magáért sem tud kiállni, kerüli a konfliktushelyzeteket, utálja az ismeretlent és leblokkol, ha meg kell szólalnia valahol.

Közben meg azért telnek az évek, és ő folyton lánykérésről, meg gyerekekről beszél, de most hogy tervezzek vele, amikor egyelőre az sem világos, mikor végez az egyetemen?


2021. szept. 11. 22:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%
Elmész te is jogásznak, elveszed feleségül a lányt, csinálsz neki gyereket, aztán megöröklöd a birodalmat.
2021. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert magukból indulnak ki, ők határozottak stb. Ennyi idő alatt nem vették észre hogy a lányuk nem is hasonlít rájuk, ezért erőltetik teljesen feleslegesen.

A lányuk nem áll ellen, nem is fog. Pedig döntenie kell. Ha már most családot akar el kellene gondolkozni azon hogy milyen diplomát is akar, mivel az idő telik. Nem tudom mi lenne hogyha mást választana, akkor is állnák a szülei vagy sem. Nyilván nem lenne jó ha előbb szülne mert ilyen mentalitással nem is tudom milyen állást találna a gyerekkel, diolomaskent nagyobb esélye lenne egy ilyen típusú embernek szerintem mint a nélkül.

Talán rávezethetnéd higy gondolkozzon el a céljain és higy azt hogyan és milyen sorrendben lehetne megvalósítani. Mert más nem fogja helyette.

2021. szept. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvédi irodában nem csak ügyvédekre van szükség. Ha ilyen befutott a vállkozás, vegyenek fel pár ügyvédet, a lány meg foglalkozhat bármivel, ami a cég fenntartásához szükséges. Akár könyvelhet is, elég ha csak a háttérből egyengeti a dolgokat, hogy olajozottan működjön a dolog. Te mit tanulsz? Ha esetleg az egyetemen ismerkedtetek meg, akkor ez jó lehetőség lehet neked is, hogy beszállj a családi vállalkozásba. Sok olyan szakma van, ahol nem feltétlenül kell az adott diplomának megfelelő állásban elhelyezkedni. Nem tudom, hogy jognál hogy an, de pl. én programozó vagyok, és itt sem az az egyetlen lehetőséged, hogy elmész kódot kalapálni. Lehetsz projekt managger, ahol amúgy nem árt, ha konyítasz annyit a programozáshoz, hogy meg tudd állapítani, melyik projekt mennyi idő egyáltalán emgvalósítható-e, érdemes-e bevállalni. Emberekkel mindenképpen kell kommunikálni, de egy jó pszichológus segítségével szerintem ez nem lehet akadály.Sok sikert!
2021. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szülők azt szeretnék, hogy jónevű "Doktor Doktorovics" legyen a barátnődből.

Meg hogy elmondhassák, mekkora diplomája van.

A feleségem is pont ugyanígy járt gyerekkorában. Megszerezte a diplomát (Bőőőőccsész! Nem is értem, miért erre erőltették a szülei), de közben minden pocikájával utálta az egészet. Titokban azért villamosmérnök is lett belőle. :)

Egyik diplomáját se "használja" mostanság.

Buszt vezet. :) Szülei nem kis felháborodására.

2021. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján súlyos szociális fóbiája van a lánynak. Itt nem az a probléma, hogy rossz szakra jár, hanem hogy mindentől szorong. Járhatna akár a bölcsész karra itt, ott sem menne neki a tanulás, mert ugyanúgy félne egy-egy tanártól, a vizsgáktól, a bukástól, stb.

Sürgősen szakértői segítségre van szüksége, mert ez csak rosszabb lesz, ha nem dolgozik magán, ahelyett, hogy jobb lenne. És nem leszel ott mellette mindig te vagy valaki más, aki elintézi helyette a dolgokat!

2021. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A szülei bár jót akarnak, de elég egyszerűek. Ha neki nem való, akkor szenvedni fog. Van egy kollégám, aki grafikus akart lenni, de nem hagyták, tiszta kényszeres, elfojtott nő lett belőle, totálisan emiatt.
2021. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!