Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőltetik a barátnőmnél...

Miért erőltetik a barátnőmnél az egyetemet, ha nem is érdekli és nem is megy neki?

Figyelt kérdés

A szülei mindenáron jogászt akarnak belőle, mert hogy átveheti az apjától az irodát később, már a nagyszülei is azon az egyetemen végeztek és hogy a "joggal bárhol elhelyezkedhet".

Én nem tudom, hogy a barátnőmmel mi van, lehet a postás csinálta, de egyáltalán nem egy jogászpalánta... 22 éves, de pl. az étteremben nem mer magának rendelni, nekem mondja, mit kér és én tolmácsolom a pincérnek. De a Wolton, vagy a Netpincéren keresztül sem rendel, ha én nem vagyok itthon, mert hogy "nem akar találkozni a futárral". Ha valahol kommunikálnia kéne, egyedül nem megy oda. Ha nem csúszna, most lenne utolsó éves, tehát jövő ilyenkor akár már tárgyalásra is járhatna, embereket képviselhetne... El nem tudom ezt róla képzelni sem most, sem akár 5-6 év múlva, mert tényleg attól bepánikol, ha olyan szám hívja telefonon, ami nincs elmentve a telefonjába és szalad hozzám, hogy vegyem fel.


2 évet már biztosan csúszik, de most mondja, hogy az egyik tárgyat idén valami elmebeteg prof tartja és abból ő tuti nem fog vizsgázni menni, ha más vizsgáztató nem lesz. De erre szintén épülnek tárgyak, így hiába hozta be, amivel lemaradt, újra tolni fog maga előtt több kurzust...

Stresszel már most, hogy ő hogy fog ennyi mindent megtanulni vizsgaidőszakra, most kezdődnek neki a gyakorlatok, szemináriumok és ő fél, hogy felszólítják, nem fogja tudni, semmire nem emlékszik már a tavalyi anyagokból és hogy ő nem is akar mások előtt beszélni stb. Vizsgaidőszakban napi 3-5 szem Xanaxot szedett, folyamatosan stresszelt, de közben nem tanult. Pl. beosztotta az elején szépen, hogy miből mikor vizsgázik, melyik héten mit tanul, de aztán sose tanult semmit, mert hogy izgul, fáj a feje, fáj a hasa, nem bír koncentrálni, úgyis meg fog bukni stb. A napja egyik része azzal telt, hogy kinézte, mit főzzön, süssön, azzal elbíbelődött délelőttönként, majd délután kezdődött az idegbaj, hogy egész nap nem tanult semmit és már a tanulás gondolatától is fáj a feje, inkább ledől pihenni és majd tanul estétől hajnalig. Ebből persze sosem lett semmi, mert én mit nézek, mivel játszok, jajj az őt is érdekli, vagy átjöttek a barátnői, kitalálta hogy ő még tanulás előtt elmegy futni stb.

A szülei meg annyit mondanak, mikor nekik mondja ezt a "megbukok" szöveget, hogy csak végezze el, ha 10 év alatt, akkor 10 év alatt, de legyen meg a diplomája... Mintha nem látnák, hogy a gyerekük nem erre a pályára termett és valószínűleg az első igazi tárgyalásánál szétszedik a tárgyalóteremben. Saját magáért sem tud kiállni, kerüli a konfliktushelyzeteket, utálja az ismeretlent és leblokkol, ha meg kell szólalnia valahol.

Közben meg azért telnek az évek, és ő folyton lánykérésről, meg gyerekekről beszél, de most hogy tervezzek vele, amikor egyelőre az sem világos, mikor végez az egyetemen?


2021. szept. 11. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket elmondtál, komolyabb problémára enged következtetni annál, hogy ő visszahúzódó lenne és egyszerűen nem való neki ez a szakma. Ami igaz, valóban nem. De ez nem egészséges viselkedés. Tippjeim szerint a túlzott szülői nyomás és nem megfelelő bánásmód áll a háttérben. Én ha ilyen problémákkal küzdenék, az lenne az első dolgom, hogy pszichológushoz forduljak. Ha nem akartok alkalmanként 10enezer forintokat fizetni, elmehet a diáktanácsadóhoz is, tuti rengeteget fog tudni neki segíteni. Szegény lányt valószínűleg nem kicsit elnyomták otthon, ez megmutatkozik az élet többi területén is nála.

A sarkára kéne állnia, és választani egy olyan képzést, amelyet szeret és érdekli, vagy ha még nem tudja, akkor addig is elmenni dolgozni.

Egyébként nem tudhatod, milyen szakma lenne jó neki. Nekem távolról úgy néz ki, hogy szegény csaj akkora elményásban nevelkedett, hogy még arra sem volt esélye, hogy egyáltalán azt kiderítse, hogy ő kicsoda, mit szeret és mit nem, mivel foglalkozna szívesen, hogyan képzeli el az életét. Csak tanul, mert a szülei erőltetik, gyereket akar, mert a többiek is stb. Nekem úgy néz ki, hogy nem nagyon volt esélye önálló személyiséget építeni, kiteljesedni.

Próbáld támogatni ebben. Első körben legalább jusson el ezzel a problémával a diáktanácsadóhoz. Most nem feltétlenül, hogy menj el mert látom bugos vagy vagy valami, de pl. a stressz és a tanulás tevezésével is tud segíteni. Vagy, hogy isővel rájöjjön, hogy ha nem szeretne jogot tanulni, akkor mit szeretne.

2021. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom szülei tolni akarják, hogy esetleg később profitál belőle.
2021. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igazából nála valahogy szerintem a kényelmesség keveredik a félelemmel.

A szülei mind a ketten határozott, temperamentumos emberek és a barátnőm úgy nőtt fel, hogy mindent elintéztek neki, helyette. Ha az iskolában problémája volt, akkor az anyja bement "rendet tenni", mikor a gimiben a matektanár rászállt és olyanokat mondott neki már 9.-ben, hogy keserves végzős éve lesz és biztos lehet benne, hogy az érettségijét majd 10x átnézi hibák után kutatva, akkor először az volt a terv, hogy új matektanárt kap az egész osztály, de mikor mondta a barátnőm, hogy ő már a számolás gondolatától rosszul van és retteg a matekórák előtt, akkor elintézték neki valahogyan azt, hogy se osztályzatot ne kapjon belőle, és érettségit sem kellett tennie, helyette választhatott más tárgyat. Szóval őt 18 éves koráig úgy őrizték, mint egy hímes tojást. Semmire nem volt gondja. Aztán elköltözött otthonról, egyedül maradt és jött az egyetem is, ami hatalmas váltás a középiskolához képest. És mintha ezt ő nem tudta volna megugrani.

Közben ott van az is, hogy amit ő szeretne, vagy ami megtetszik neki, arra rögtön kap pénzt otthonról, csak mondania kell. Más pedig pont azért tanul, hogy ne heti 10 ezret kelljen beosztania, vagy elköltözhessen a kollégiumból albérletbe, vagy megcsinálhassa a jogsit és vehessen magának autót bicikli helyett stb. Neki ezek már mind mind megvannak. De ezt mondja is, hogy sokszor motiválatlan, meg nem érti, minek szenved itt, amikor neki megvan az már most, amiért mások tanulnak...

Nem kellett soha semmiért küzdenie, tennie, vagy dolgoznia. Ezt nem rosszból írom, hanem mert látszik rajta. És az egyetemhez is így áll néha, hogy ugyan mi baj lehet, ha csúszik 1 évet/félévet.

2021. szept. 11. 22:47
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Jogász annyi van már, mint dunában a szemét. Azzal ő nem fog elhelyezkedni protekció nélkül.

A szülei meg gyökerek. Engem is akartak a szüleim olyan irányba terelni, de megmondtam, hogy ezt a lóf...szt nektek.

2021. szept. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A protekció meglenne, többgenerációs jogász családja van. Szóval az elhelyezkedéssel nem lenne gondja, de a mindennapokkal igen.
2021. szept. 11. 22:50
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

A jogasz nem egyenlö az ügyveddel azt gondolom tudod kerdezö.

A jogasz nem jar targyalasra, az az ügyved dolga.

Jogaszkent kaphat kenyelmes irodai munkat valahol.

Az ügyved szakma abszolut nem neki valo :)

Te pedig remelem el tudod fogadni öt olyannak amilyen, es tamogatni.

2021. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Nekem az jön le, hogy kicsit azért irigykedsz rá, hogy ő megkapott mindent, nem jöhet mindenki suttyó családból...
2021. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem irigykedem. Én sem a nulláról indultam, de nem rólam szól a kérdés.


Hogyha a családjának ügyvédi irodája van, akkor nem azt akarják, hogy elmenjen egy jogi tanácsadónak valahová. Hanem azt szeretnék, hogy azt vigye tovább.

2021. szept. 11. 22:58
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Állj ki mellette.
2021. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Azért erőltetik a szülei,mert így akarjàk segíteni őt.Mivel a szülei js ebben dolgoznak, ha jogász lesz,egyből el tud helyeszkedni majd és biztos munkahelye lesz.
2021. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!