Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar anyám elszámoltatni...

Miért akar anyám elszámoltatni a pénzemről, ha éppen tudja, hogy mit veszek?18

Figyelt kérdés

Tök mindegy, hogy a suli időben tőle kapott heti zsebpénzemről van szó, vagy a szülinapra kapott ajándékba kapott zsebpénzemről, vagy a fizetésemről, ha látja, hogy mit vettem/mit akarok venni akkor tudni akarja, hogy mennyibe kerül. Ráadásul ha említem, hogy ezt es ezt szeretném, akkor azt hiszi, hogy engedélyt kértem, pedig nem, csak mondjuk említettem, hogy pénteken ne jöjjön ki elém a korábbi vonathoz (kolis vagyok és messze lakok a vasúttól és segít cuccolni) mert mondjuk benézek egy üzletbe, hogy van-e amit szeretnék és később jövök. Vagy csak rendelek és szólok, hogy ne lepődjön meg, ha futárt lát (csak akkor van ilyen, ha én itthon vagyok, amúgy is). Na ő ilyenkor azt hiszi, hogy engedélyt kérek, és olyanokat mond, hogy átgondolja, aztán ha mondom neki, hogy nem engedélyt kértem, csak szóltam, akkor megsértődik meg lemond mindennek is.

De ha nem látja, hogy mire akarok költeni/mire költöttem, akkor tökre nem érdekli. Pl ha a tőle kapott kolis, heti zsebpénzem (ami 3500, a kb 800-as útiköltség is benne van) egy héten csak nasira költöm, meg ilyen felesleges hülyeségekre, amik nem tűnnek fel neki, akkor nem érdekli. De ha pl látja hogy vettem egy új bármit, akkor ki van rajra. Akkor is ha nagyon minimális összegről van szó. Akkor szól bele, ha tudja mire ment el bármennyi pénzem is.

Pedig egyébként nem sokszor veszek magamnak nagyobb dolgokat, meg pl sosincs olyan, hogy vettem egy anya szerint drága és felesleges cuccot, aztán mondjuk nem maradt útiköltségre. Ezért sem értem miért akar elszámoltatni, azt meg pláne nem, hogy miért csak akkor, ha látja, hogy mit vettem, mert egyébként nem érdekli.


2021. aug. 22. 20:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon egyszerű: nem mondasz neki semmit. Ami meg véletlen kiderül, azt elmondod, de ennél többet nem.
2021. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hát jó, de arról csak szólni kell, hogy csak két óra múlva megyek haza. NE aggódjon, meg ne is jöjjön ki elém feleslegesen. A rendelésekről meg azért szólok, mert, ha olyan napon érkezik, amin ő itthon van, akkor ő kertészkedik és hamarabb látja a futárt, mint én, és nem akarom, hogy addig amíg én kimegyek, addig elkezdje magyarázni, hogy biztos tévedés történt. Az ilyeneket muszáj mondani, hogy ne legyen félreértés, felesleges stressz.

Meg most a legtöbb dolog, olyan, hogy látni fogja abból adódóan, hogy használom, rá fog kérdezni számonkérően. Nem leszek sokkal beljebb. Eddig se jelentettem be az olyan dolgokat előre, ami nem rendelés, vagy nem megyek miatta későbbi vonattal.

2021. aug. 28. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!