Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar anyám elszámoltatni...

Miért akar anyám elszámoltatni a pénzemről, ha éppen tudja, hogy mit veszek?18

Figyelt kérdés

Tök mindegy, hogy a suli időben tőle kapott heti zsebpénzemről van szó, vagy a szülinapra kapott ajándékba kapott zsebpénzemről, vagy a fizetésemről, ha látja, hogy mit vettem/mit akarok venni akkor tudni akarja, hogy mennyibe kerül. Ráadásul ha említem, hogy ezt es ezt szeretném, akkor azt hiszi, hogy engedélyt kértem, pedig nem, csak mondjuk említettem, hogy pénteken ne jöjjön ki elém a korábbi vonathoz (kolis vagyok és messze lakok a vasúttól és segít cuccolni) mert mondjuk benézek egy üzletbe, hogy van-e amit szeretnék és később jövök. Vagy csak rendelek és szólok, hogy ne lepődjön meg, ha futárt lát (csak akkor van ilyen, ha én itthon vagyok, amúgy is). Na ő ilyenkor azt hiszi, hogy engedélyt kérek, és olyanokat mond, hogy átgondolja, aztán ha mondom neki, hogy nem engedélyt kértem, csak szóltam, akkor megsértődik meg lemond mindennek is.

De ha nem látja, hogy mire akarok költeni/mire költöttem, akkor tökre nem érdekli. Pl ha a tőle kapott kolis, heti zsebpénzem (ami 3500, a kb 800-as útiköltség is benne van) egy héten csak nasira költöm, meg ilyen felesleges hülyeségekre, amik nem tűnnek fel neki, akkor nem érdekli. De ha pl látja hogy vettem egy új bármit, akkor ki van rajra. Akkor is ha nagyon minimális összegről van szó. Akkor szól bele, ha tudja mire ment el bármennyi pénzem is.

Pedig egyébként nem sokszor veszek magamnak nagyobb dolgokat, meg pl sosincs olyan, hogy vettem egy anya szerint drága és felesleges cuccot, aztán mondjuk nem maradt útiköltségre. Ezért sem értem miért akar elszámoltatni, azt meg pláne nem, hogy miért csak akkor, ha látja, hogy mit vettem, mert egyébként nem érdekli.


2021. aug. 22. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
18 vagy? Akkor megmondod hogy a te dolgod hogy mit vettél és ennyi.
2021. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Nekem mindebből úgy tűnik, még nincs egészen megbékélve vele, hogy te már ilyen önállóan forgatod a pénzt. Szülőnél van ilyen mert úgy érzi, csorba esik a szerepén azáltal, hogy többé nem az ő belátása szerint költekezel.

Majd hozzászokik, kénytelen lesz mert már te is a felnőtté válás küszöbén állsz.

2021. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
1es, gondolom az anyja tartja el, így joga van megkérdezni.
2021. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem is ilyesmi lehet a képben, csak azt nem értem, hogy ha ez van, akkor miért nem a teljes ellenőrzésre törekszik, miért csak abba akar beleszólni, amit említek előre, vagy lát konkrétan. Nem azt mondom, örülök, hogy nem csinálja azt mint a volt szobatársam anyja, hogy mindenről elkéri a blokkot, megnézi, hogy mennyi maradt a hét végére, csak fura.

Mert tulajdonképpen, amit nem lát/tud az sem az ő belátása szerint van elköltve.

2021. aug. 22. 20:43
 5/12 A kérdező kommentje:

#1 Szoktam mondani, hogy ha nem tőle van a pénz, akkor ne izéljen már rajta, de sértődés van olyankor. Viszont mivel még ő tart el főképp(középiskolás vagyok, szóval szerintem amúgy alap) nem mennék bele nagyibb volumenű veszekedésekbe.


#3 szerintem csak azt lenne ésszerű viaszakérdezni, amit ő ad. Ilyenek, hogy fizetés, más rokontól ünnepekre kapott zsebpénz, stb, az már annyira nem.

Viszont mindent viaszakérdez, amit lát. Pl a heti zsebpénzem nem kéri számon, ha nem látja, hogy miket vettem. Ha látja, hogy mit, akkor igen és bármiről is legyen szó.

2021. aug. 22. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet az a baja mikor nagy arccal odanyögöd neki hogy nem engedélyt kértél például.
2021. aug. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Miért lenne nagy arc mondani, hogy amúgy nem engedélyt kértem pl a saját fizetésem elköltésére? Nem ezzel kezdem a mondanivalóm. Csak szólok neki, hogy későbbi vonattal jövök, mert ezt meg ezt szeretném, ne jöjjön ki a korábbi vonathoz, vagy mondom neki, hogy ha éppen a kertben van és jön a futár, ne lepődjön meg, nem félreértés történt.

Az, hogy ő az ilyeneket úgy veszi , hogy engedélyt kértem és mondja, hogy hát ő nem engedi meg, meg átgondolják, arra most mondani kell valamit, nem? Most mit mondjak rá? "Oké, az én pénzem, de döntsd el nyugodtan te, hogy mire költöm" vagy mit kéne mondanom, ha én szólok előre, hogy valamin ne lepődjön meg, ő meg rögtön tiltani próbálja, mintha ez az ő dolga lenne?

2021. aug. 23. 09:52
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is bántón fogalmazol.


Talán, ha másképp fogalmazol, akkor nem sértődik meg.


Pl, ha ahelyett, hogy "Az én pénzem".


Én sem vagyok jó ebben, de inkább valami olyasmit mondasz, hogy: Bocsi félreértettél, nem pénzt akartam kérni, megvettem már a sajátomból, csak szólni akartam, hogy jön a futár, nehogy kavarodás legyen belőle.


Akkor lehet, hogy nem sértődik meg.

2021. aug. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Viszont élőben nem pont így fogalmazok. Pl ha ő kijelenti, hogy ő ilyen hülyeségre nem adna ki penzt akkor azt mondom, hogy tudom, ezért sem tőled kérek.

Meg akkor is vita van, ha már megvettem és utólag látja. Pl ritkán amikor a főtéren évi max kétszer van kint sátor, ahol lehet venni könyveket baromi olcsón. Én veszek egyet, az leárazott árról szóló, ragasztott címkét leveszem mert gusztustalanul néz ki. Anyu nézi a könyvet, meglátja az eredeti árat, ami a borítón van, és leál velem vitatkozni, hogy hogy vehettem meg ennyiért. Nekem meg meg kell magyarázni, hogy amúgy párszáz forintért vettem igazából. Pedig amúgy nem kértem tőle külön pénzt, tehát ha tényleg annyiért vettem volna, mint ami rá volt írva, se okoztam volna vele gondot neki. És egyébként ez nem csak könyvekkel van így, hanem akár turis ruhákkal, amiken rajta van az eredeti címke, de akadt már ki egy sima random címkén is, amin látszott, hogy olyan üzletből van, ahová ő nem jár. Ez digitális oktatás alatt volt, a címke egy hógömbhöz tartozott, ami volt kemény négyszáz forint és karácsonyi ajándék volt a mamámnak, aki gyűjti az ilyeneket. Csak ugye én október végén vettem meg azt az ajándékot, addig dugdostam, hogy meglepetés legyen, csak véletlen kirántottam a táskámból a hógömbre rákötött címkét, erre anyám nagy számonkérően megkérdezte, hogy mit vettem xy üzletben 350-400 forintért...

2021. aug. 24. 00:18
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a feleségem pont ugyanilyen. A gyerekünk még kicsi, de gondolom vele is pont ilyen lesz. Hogy mit lehet vele csinálni? Semmit. Ha esetleg megmondod neki h zavar, ideig óráig abbahagyja aztán újra kezdi. A kiváncsisággal meg a kontroll mániával nem sokat lehet kezdeni.
2021. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!