Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gyakori hogy meleg...

Mennyire gyakori hogy meleg szülők örökbefogadnak gyereket? Milyen hátránya lehet a gyereknek ebből a kirekesztésen kívül?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jún. 25. 08:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
42%

Nekem alapvetően ez az egyetlen problémám vele hogy tényleg nem lát a gyerek férfi női mintát. Sok csonka családban felnőtt ismerősöm van. És bizony a legtöbbjüknek van valami hianyossaga a kapcsolatai fenttartasaban és kiepiteseben.


Igen, lehet hogy ha anya apa neveli akkor sem mert lesz jobb mert valamelyik nem normális.

De adjuk már meg a lehetőséget annak a szerencsétlen gyereknek ha már van.


Menhelyről se adnak ki kutyát úgy hogy "hát igen, tarthatod láncon mert van aki agyon veri, végülis annál jobb a lánc is".

2021. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

De adjuk már meg a lehetőséget annak a szerencsétlen gyereknek ha már van.


Akiket a meleg/egyedülálló jelölteknek felajánlanak, azok a gyerekek nem kellettek a házaspároknak.

A rendszerben MINDIG a házaspárok élveznek előnyt, ha mindenki visszautasítja a gyereket, akkor jönnek az egyedülálló jelentkezők. Nem kell attól félni, hogy elorozzák a lehetőséget, mert ők az utolsó előttiek a sorban. Ha az egyedülálló jelölteknek sem kell a gyerek, akkor mennek külföldre.


Ebből következik, hogy mivel nagyon kevés örökbeadható gyerek van, az egyedülálló nagy eséllyel csak idősebb, komoly betegséggel küzdő, roma származású, stb gyereket kaphat, aki másnak egyébként sem kell.


Az a baj, hogy ennek az információnak csak egy nagyon szűk réteg van a birtokában, a többség azt hiszi, hogy ez úgy megy, mint a filmekben, hogy bemegy az ember az árvaházba, aztán kiválasztja a legszebb, legokosabb, legügyesebb gyereket.

Hát nem. Eleve nem a szülőnek keresnek gyereket, hanem a gyereknek keresnek megfelelő szülőt.

Meg lehet nézni egy Pál Marcival készült videót, több helyen is nyilatkozta, hogy az ő kisfiát TIZENKETTŐ pár utasította vissza, mielőtt neki felajánlották.

Igen, két férfi neveli hatalmas szeretetben. A baráti körben bőven lát hagyományos csalásdra is példát. Akkor ennek a kisfiúnak mi a jobb? Ha kivitték volna külföldre, vagy az, hogy két férfi neveli?

2021. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem csak a szülei részéről láthat, tanulhat férfi/női mintát. Egy homoszexuális pár által nevelt gyereknek is ugyanúgy van/lehet heteroszexuális, "hagyományos" módon élő nagymamája, nagypapája, nagybátyja, nagynénje, unokatestvérei, családi barátai, ismerősei, akik ugyanúgy lehetnek számára példaképek a nemi szerepükben, mint a szülők. Na nem akkor, ha az átlag magyar családokra jellemző módon évente egyszer találkozik velük egy fél órára, hanem akkor, ha rendszeres kapcsolatot ápolnak velük a szülők, közös programokat szerveznek a gyerekkel, stb. Maximum akkor lenne probléma vagy kifogás a sokszor emlegetett "nem lát a gyerek férfi/női mintát", ha egy 100%-ig homoszexuális, de legalábbis nem heteró közösségben élne.
2021. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
13%

Én tisztában vagyok vele hogy a melegek nem mások elől vennék el a lehetőséget hanem a lepattanot kapnák. De nem hiszem hogy a melegek többségének megfelel a beteg vagy roma gyerek. Ergo nekik is a cuki, egészséges fehér kellene akikből ugye kevés van. Sok hetero pár is éveket vár a gyerekre.


Ne mondja nekem senki azt hogy a tanító néni az megfelelő női figura egy gyerek életében ha két apukája van. Mert első sorban nem a kornyezetunkbol vesszük át a szokásokat, mintákat hanem a csaladunkbol, hiszen hozzájuk állunk a legközelebb. És egyszerűen szüksége van a gyereknek anyára és apara is hogy egészséges lelkületű felnőtt váljon belőle.

Csak még azt hogy hetero párok elvaljonak vagy szar szülők legyenek nem akadalyozhatjuk meg, addig azt hogy meleg szülők gyereket neveljenek azt igen.

Nekem nincs bajom a melegekkel, szívük joga szeretni egymást ha ők így érzik jól magukat. De az az ő életük, az ő felelősseguk mit hogy csinálnak. A gyerek egy másik élet. Az ovevel ne játszunk hogy talán nem csesződik el.

2021. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

#54, ennyi erővel vedd el az egyedülálló szülő gyerekét is, hiszen ott is csak az egyik minta van vele életvitel szerűen...


Aki egyedülállóként fogad örökbe, tisztában van azzal, hogy esélye sincs egészséges újszülöttre, hacsak nem nyílt örökbefogadással lesz gyereke.

Egy meleg pár pedig eleve máshogy áll a dologhoz, hiszen ők nem egy gyászfolyamat (nem lehet gyereke természetes úton) végén választja az örökbefogadást, hanem eleve ez az opció az elsődleges. Legalábbis egy férfi párnál. Nőknél megoldható, lsd Daisy Kalan 3 gyereke spermadonorral fogant.

2021. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%
54-es, te most magadnak próbálod megmagyarázni azt, amiről magad is tudod, hogy nem igaz. Miféle rossz mintát adna az azonos nemű pár? Azt, hogy két ember szereti egymást, és békében együtt él és neveli a gyereket? Az egyetlen különbség az életvitelben az, hogy azonos neműek, minden másban pont ugyanolyanok, mint az összes többi ember. Az azonos nemű iránti vonzalmat pedig nem tudják mintaként átadni, mert az nem úgy keletkezik, hogy látják, hanem veleszületett. Nem lesz egy egynemű pár gyereke pusztán ettől homoszexuális! És vígan tud szerelmi kapcsolatot létesíteni, mert az ösztön, a szeretetviszonyt pedig, amit tényleg tanulni kell, azt látja. És az nemtől független.
2021. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%
#54 ha szerinted egy gyerek csak a szülői példát veszi alapul, magyarázd meg, hogy hogyan lesz egy hetero párnak meleg a gyereke, hiszen hetero példa volt előtte, klasszikus nemi szerepekkel.
2021. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nem fogadhatnak örökbe, és ez így is marad.
2021. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 58-as, nem marad így, hiába szeretnéd. Ugyanis a primitív diktatúrának előbb-utóbb leáldozik, és visszatérünk a civilizált társadalomba.
2021. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
0%

54es vagyok. Azt hiszem ameg ilyen szinten van az oktatás hogy senkinek nem megy az értő olvasás addig ne a melegek orogbefogadasaval foglalkozzunk hanem a funkcionális analfabetakkal.


Először is írtam hogy azt nem akadalyozhatjuk meg hogy az emberek elvaljanak és egyedülálló szülő nevelje a gyereket. Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni mert nyilván nem kenyszerithetunk senkit arra hogy együtt maradjonak.

Ettől függetlenül még tény hogy lelki és mentális károkat szenvedhet egy gyerek ha eletvitel szeruen csak az egyik nemről lát példát.

És ez a probléma a meleg paroknal is. Nem az hogy melegek és meleget nevelnek a gyerekből, ezt már csak ti magyaraztatok bele a kommentembe, de sehol nem írtam ilyet. Pár kommenttel feljebb leirtam hogy az elvalt szülők gyerekein is a környezetemben azt látom hogy sajnos valami érzelmi defektjuk van általában.

Lehet emiatt lepontozni, tetszik nem tetszik ezek általános igazságok. Nem mindenkire, kivételek mindig mindenhol vannak, de ezek az arányok.

És nem kell jönni itt a f**zsagokkal mintha azt mondtam volna ettől lesz meleg valaki. Ez olyan szintű érvelés mint mikor azt mondja a kisebbségi hogy "azé mer cigány vagyok, azé"

2021. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!