Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gyakori hogy meleg...

Mennyire gyakori hogy meleg szülők örökbefogadnak gyereket? Milyen hátránya lehet a gyereknek ebből a kirekesztésen kívül?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jún. 25. 08:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk azt se hiszem el, hogy az nem érinti semennyire hátrányosan a gyereket a későbbi társkeresésben, hogy számára totál más a megszokott családmodell.
2021. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
81%
Azt ugye azért nem gondolod, 41-es, hogy nem lát maga körül hagyományos házaspárokat?! Meg remélhetőleg azt se gondolod, hogy megbuzul a szülei látványától!
2021. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
26%
Látni lát, de 90%-ban, azt látja amit otthon tapasztal. Onnan meg akárhogy nézzük, rengeteg minden akár tudat alatt is beivódik már gyerekkorban az emberbe. És nem feltétlen az, hogy b lesz, hanem csak annyi, hogy esetleg később számára furcsa lesz akár tudat alatt ami nem olyan mint az övék volt.
2021. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
93%

De nyilván látja a hagyományos családmodellt is..

Egyébként ez a családmodell is túl van idealizálva, mert a legtöbb családban ha a felszín mögé nézel, már egyáltalán nem olyan szép minden, hiába él anyuka-apuka házasságban. Nem az befolyásol hátrányosan, hogy két apukád van, hanem az, hogy az üvöltözést hallgatod otthon, hogy a szülők meghurcolják egymást a válás alatt, hogy az egyik szülőd lelép… vagy éppen az hogy nem foglalkoznak veled, nem tudsz bennük bízni,..

És attól nem leszel meleg, hogy melegek között vagy.

2021. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
43-as: anyám-apám hetero párkapcsolatban él és biszex lettem. Na bumm!
2021. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
92%
43, ilyen alapon ha kövér a két szülője, akkor furcsának találhatná, hogy mások mért soványak.
2021. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
31%
Részemről én nem vagyok szakember, egyszerű laikusként gondoltam én erre azért fogalmaztam úgy, hogy " azt sem hiszem el ". Szimplán ennyi, hogy szerintem elképzelhető az ilyen, aztán lehet, hogy nem, mondjuk abból indultam ki, hogy arról pl hallottam, hogy az intézetis gyerekeknek is pl sokkal nehezebb a párkeresés, családalapítás, mert nem volt előttük semmi modell, és ebből következtettem erre, hogy az adott családmodell is ha a gyerek felnőtt életére.
2021. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
A szexuális késztetés ösztön. Nem tanult, mint az életmód és érzelmek.
2021. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
79%
De én nem is a szexuális orientációra gondoltam, azt egy pillanatig sem állítottam, hogy azon bármit áltoztatna az ilyesmi, ha valaki hetero abból nem lesz meleg és fordítva sem, semmilyen behatásra.
2021. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
64%

arról pl hallottam, hogy az intézetis gyerekeknek is pl sokkal nehezebb a párkeresés, családalapítás, mert nem volt előttük semmi modell, és ebből következtettem erre, hogy az adott családmodell is ha a gyerek felnőtt életére.


Hát rosszul következtetsz. Ennyi erővel minden hetero családban csak hetero gyerekek lennének, akik csak a hetero családmodellt tartják normálisnak, hiszen ebben nevelkedtek.

Ez nyilván nem így van, hiszen akkor nem lennének melegek.


Az intézetis gyerekeknél nagyban befolyásoló tényező az, hogy lelkileg is megviseli őket a helyzetük. Eleve hátránnyal indulnak az emberi kapcsolatokkal

2021. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!