Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdjek bele vagy hagyjak ki...

Kezdjek bele vagy hagyjak ki egy évet?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és első helyen egy olyan szakot jelöltem meg, ahová rengeteg pont kell. Nem vagyok még tisztában az eredményeimmel, de aggódom, hogy nem vesznek fel. Második helyen pénzügy és számvitel szakot jelöltem a családom miatt. A családom majdnem minden tagja bankban dolgozik és nagyon erőltették. Reménykednek, hogy oda vesznek fel, majd ők segítenek, ők tudnak mindent. A gond, hogy én egyáltalán nem szeretnék bankban dolgozni. Hidegen hagynak a pénzügyek, nem érdeklődöm egy cseppet sem a téma iránt. Nem tudom mit kéne tennem. Ha belekezdek és szenvedve elvégzem, akkor kapnék munkát egyből a rokonok miatt, viszont olyan területen dolgoznék, ami nem érdekel.

Őszintén, ti mit tennétek? Elkezdenétek a pénzügy és számvitelt , mondván hogy igaz, hogy nem érdekel egy cseppet sem, de legalább egyből lenne munkátok vagy kihagynátok egy évet?



2021. máj. 27. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a magánrendelés lesz a munkád. Ha igen, akkor a jelen nyugdíjkorhatárral lesz 25 éved. Én 5 év miatt se gondolkoznék sokat, hogy belevágjak-e. Eleve ne 10, hanem 5 évvel számolj, hiszen onnantól már dolgozol, sőt, 3 múlva papírod lesz. Hajrá! Ne felejtsd el az sem, hogy ez a te életed, neked adatott meg, hogy kezdj vele azt, amit te döntesz.
2021. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

a pszichológia az teljesen rendben van, jól fogsz tudni vele keresni,


Ahhoz el is kell jutni. Nagy a túlképzés, az alapdiploma használhatatlan viselkedéselemző végzettséget ad, és semmi garancia arra, hogy bejut a mesterre. Úgyhogy egyelőre nem a jövedelmen kellene agyalni.

2021. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
96%
azért ha normálisan tanul és készül, akkor azért simán végezhető a pszichológia. nekem is kb megugorhatatlannak tűnt (én is kihagytam 1 évet), de simán megvolt az 5ös diploma, meg a jó átlag végig, MA-ra pedig majdnem max ponttal mentem. és a környezetemben mindenkit felvettek MA-ra, úgyhogy szerintem bejutni nehezebb, mint bent maradni. feküdj rá a tanulásra, érettségizz újra, nyelvizsgázz, aztán nyomasd amit a szíved diktál :D
2021. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi, te orvos is akarhatnál lenni, ha nekik a BANK az álmuk.


Hagyj ki egy évet, persze, tanulj, dolgozz, de ne csodálkozz, ha beszólogatnak, meg cs.sztetnek majd mindenért. :(

2021. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!