Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezdjek bele vagy hagyjak ki...

Kezdjek bele vagy hagyjak ki egy évet?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és első helyen egy olyan szakot jelöltem meg, ahová rengeteg pont kell. Nem vagyok még tisztában az eredményeimmel, de aggódom, hogy nem vesznek fel. Második helyen pénzügy és számvitel szakot jelöltem a családom miatt. A családom majdnem minden tagja bankban dolgozik és nagyon erőltették. Reménykednek, hogy oda vesznek fel, majd ők segítenek, ők tudnak mindent. A gond, hogy én egyáltalán nem szeretnék bankban dolgozni. Hidegen hagynak a pénzügyek, nem érdeklődöm egy cseppet sem a téma iránt. Nem tudom mit kéne tennem. Ha belekezdek és szenvedve elvégzem, akkor kapnék munkát egyből a rokonok miatt, viszont olyan területen dolgoznék, ami nem érdekel.

Őszintén, ti mit tennétek? Elkezdenétek a pénzügy és számvitelt , mondván hogy igaz, hogy nem érdekel egy cseppet sem, de legalább egyből lenne munkátok vagy kihagynátok egy évet?



2021. máj. 27. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
És mi a terved erre az egy évre?
2021. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Dolgozni szeretnék elmenni és közben készülnék az érettségire. Lehet nyelvvizsgázni is elmennék németből, a pontok miatt.
2021. máj. 27. 15:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az "A" terved amúgy életképes, és nem csak egy ábránd vagy olyasmi, ami inkább hobbinak való, akkor kihagynék. Nem jó olyasmivel foglalkozni, ami nem érdekel.
2021. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha lenne konkrét terved, hogy milyen szakra akarsz menni és mit akarsz megtenni ennek érdekében, akkor nem lenne gond, hogy egy évet csúsztatsz. Ha eközben dolgozol, tanulsz stb.


De mivel elég határozatlannak tűnsz, így a szüleid helyében én sem akarnám hogy ellébecolj egy évet. Inkább menj a pénzügyre, az egy biztos állás és tuti lesz végzettséged. Aztán ha később kitalálod hogy mi érdekel akkor 28-30 évesen is tanulhatsz még újra. Legalább addigra lesz már valami biztos talaj a lábad alatt.

2021. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

És azt végiggondoltad, hol fogsz dolgozni? Mert iksolaszövetkezet nem fogad, ha nincs jogviszonyod, egy érettségivel, 18 évesen, úgy, hogy csak egy év a terved, szerinted hova kellesz?

Nem baj, ha kimarad egy év, csak ilyenre is gondolni kellene

2021. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Van hozzánk közel egy nagy Tesco, ott mindig keresnek dolgozókat. Arról meg hogy csak egy évet maradnék nem kell tudniuk.

Van konkrét tervem, szakirányú továbbképzéseket-mesterképzéseket is mind leírtam nekik, egy egész prezentációt készítettem, hogy mit hogyan tervezek. Határozatlan vagyok, mert lehúznak mindig miatta. Ők bankban dolgoznak, mindenki bankban dolgozott a családból. Csábító, hogy gyorsan kapnék munkát, de nem tudom, hogy megérné-e, hisz tényleg nem érdekel még egy kicsit sem, viszont enni-inni, számlákat fizetni kell, azt meg pénzből kell megoldani.

2021. máj. 27. 15:37
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Elárulod hogy mi ez a továbbképzés? Mert ha pl festőművész akarsz lenni, akkor inkább legyen a pénzügy, és mellette majd festesz otthon hobbiként ami teljesen jó. Ne alapozz olyan területre amiből nem tudsz megélni.
2021. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Mi az amit tanulnál? Az egy év alatt amit kihagysz valami banki ügyintéző okjt elvégeznél a nyelvvizsga és az érettségire készüléssel együtt. Utána banki munka mellett -amit a szüleid szereznek neked- levelezőn végeznéd az áhított szakot? Ha időközben megszereted a pénzügy világát 1 év után már motiváltan mennél a Pü szakra. Ha belülről, tűzközelből sem változik a bank világáról a véleményed akkor marad az A) terv, mész oda amire vágysz.
2021. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Pszichológia szakra jelentkeztem. Kell egy alapképzés (6félév), majd mesterképzés (4félév), illetve vannak különböző továbbképzések is. 28-30 évesen lehet késő elkezdeni. Mire eljutok odáig, hogy magánban is rendelhetek, az ~10 év.
2021. máj. 27. 16:00
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Oké, a pszichológia az teljesen rendben van, jól fogsz tudni vele keresni, én ezt mondanám el a szülőknek. Bár ha később kezded egy évvel akkor csak még később kerülsz oda hogy dolgozz. Nehéz kérdés.

A helyedben még elmennék továbbtanulási tanácsadóhoz is, vannak mindenféle tesztek amivel kiderül hogy melyik szak illik hozzád a legjobban.

2021. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!