Mit kezdjek apukámmal?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. A helyzet, hogy apukám depressziós és pánikbeteg és már kezdődik a bökkenő, hogy nehezen lehet vele beszélni. Párom messze lakik, nem mindig tud ő jönni. Most apukám 3 napja azért nem beszél velem, mert én megyek és egyből negatív véleménnyel van a páromról, ami már komolyan kiakaszt. Amikor itt van barátom, akkor nagyon szereti stb amint elmegy rá 2-3 napra elkezd apum magába fordulni. Rólam is negatív jellemzőket mondd és magát állítja be a “törékeny” alkatnak (és a hibátlannak). Tudom, 19 éves vagyok költözzek el otthonról, de ez mégsem olyan egyszerű. Tanulok, az online oktatás miatt az ösztöndíjam kb kuka, a városban lakok így koli is kilőve, plusz évközben nekem sport szezon van, időm nem lenne mellette dolgozni. Vagy kipurcannék.

Annyiszor beszéltem már vele, hogy hihetetlen és senki nincs rá jó hatással mert mindig a rosszat látja. Már kezdek teljesen tanácstalan lenni, hogy mit tegyek. A sportomat meg nem lenne szívem abbahagyni...

Ti hogy beszélgetnétek el vele, hogy ne sértsétek vérig a mimóza lelkét?



2021. máj. 7. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Vannak,dolgok amit az embernek egyedül kell megoldania az életben,ez egy ilyen .
2021. máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, választanod kell: apád vagy a sport. :( Együttérzek veled.
2021. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 azért vagyok hisztis mert nem tudom mit kezdjek? :D meg élősködök? 😂 minden nyáron az az első dolgom hogy megyek dolgozni. Imádom az ilyen hozzászólásokat.

A többieknek köszönöm a választ!:)

2021. máj. 7. 09:29
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Mit sportolsz? Mert ha pl. focit akkor ha van kertetek ott is tudsz sportolni vagy futni, stb. Így is formában maradhatsz.
2021. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kézilabdázok.. A formában maradással nincs gondom, hála az égnek. Csak a csapatot nagyon szeretem, az edzőt, vezetőséget stb. Ezért nem lenne szívem abbahagyni. Maximum akkor, ha edző lennék és kicsikre fordítom az energiámat.
2021. máj. 7. 10:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, őszintén szólva, szerintem jót tenne neki, ha pszichológushoz járna, de nem tudom, hogy hajlandó lenne-e.
2021. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen nem árt a kérdeznek egy pszichológus
2021. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy járt pszichológushoz és nem engedte nekik se, hogy segítsenek neki vagy a múltjába láthassanak...
2021. máj. 7. 10:31
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
Nem Pszichológus kell neki, hanem a bélflóráját rendbe tenni.
2021. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fogadd el olyannak, amilyen, ne nagyon foglalkozzál vele, egy összetett mondatban mondd el a véleményedet, és tovább ne beszélj a témáról, még ha ő fel is hozza. Mondd, hogy most tanulnod kell, ne haragudjon, erről most nem tudsz vele beszélgetni. De ne költözz el otthonról, viszont nem lakok, hanem lakom, mert ikes ige (ő lakik), és ezeket 1 sz. 1. személyben m-mel ragozzuk. Pl. eszem, alszom, iszom, fekszem stb. - és csak akkor két d-s az ige, ha felszólító módban van, a mond így simán, kijelentő módban csak 1 d, de mondd meg, kérlek, akkor már két d.
2021. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!