Miért ilyen velem a nevelőapukám?
16 éves lány vagyok, és úgy érzem hogy egy ideje mintha utálna a nevelőapukám... Pl ha éppen vacsorázunk akkor mindig vágja a fejeket hogy miért eszek velük, és ha teheti inkább nem is ül egy asztalhoz velem . Anyu is észrevette már de fogalma sincs mi lehet a baja .
Sokszor kerül, ha elmegyek mellette akkor fejeket vág. ..Olyan is volt hogy anyuval filmet néztünk, és apu ahogy meglátta hogy ott ülök a kanapén inkább kiment a konyhába telefonozni. .. Aztán mikor kimentem a szobából akkor bement , amikor már nem voltam ott .
Sosem volt jó a kapcsolatunk, de nem tettem semmi rosszat ...
16/L
Tényleg értelmetlen dolog egymást némán kerülgetni megbeszélés helyett. Tíz éve óta(!) ilyen nyomasztó a helyzet? Vagy ez csak mostanában lett ilyen?
Egyáltalán miért van zavarban Tőled? Téged nem fogad el, akkor miért van együtt az anyukáddal? Ez a "fejeket vág az asztalnál" és hasonlók?! Ha anyukád is észrevette, akkor miért siklik el felette szó nélkül?!
A 6-os válaszoló nagyon jó tanácsot adott, hallgass rá! Ha esetleg nem menne a hármasban beszélgetés, akkor talán érdemes lenne bevonni a családsegítő szolgálat munkatársait - persze idáig ne kelljen eljutni!
A családsegítő nem minden esetben jó megoldás - vannak kifejezetten káros tevékenységeik is.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat szociális munkásai eddig a legeslegjobbak szerintem családterápia szempontjából a legmesszebbmenőkig a legjobbak.
Néha a karitásznak is vannak jó ötleteik/munkatársaik csak ez utóbbiak nem erre "szakosodtak", hanem létszükségleti problémák áthidalására.
Bocsánat, véletlenül "túlragoztam" a dicséretet a Magyar Máltai Szeretetszolgálatról - kicsit már fáradtabb vagyok, nem figyeltem oda eléggé.
De a lényeg, hogy velük voltam mindig is elégedettebb.
A 8-as válaszoló nagyon a lényegre tapintott szerintem. Tényleg el akar üldözni otthonról a pasas. Jelezhetnéd akár a NANE segélyszervezetnek is, ami Veled/Veletek történik anyukáddal, mert REJTETT ERŐSZAK!!!
Ha Te nem leszel anyukáddal, biztosan jól fog bánni Vele?!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!