Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem?...

Miért csinálják ezt velem? Évérték, hogy undorodjak magamtól.

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig azt gondoltam, hogy teljesen átlagos a kinézetem. Tudom hogy nem tartozok a "jó csajok" közé, akiket körülrajongnak a fiúk(ez engem nem is zavar), de nem gondoltam a kinézetem szörnyűnek, egyszerűen átlagosnak, amivel semmi problémám nem volt.

Viszont ez megváltozott, mióta anyukám elkezdett piszkálni azzal, hogy mennyire vékony, csontos vagyok. Megjegyzéseket tett rám itthon is, akárhányszor szűkebb ruha volt rajtam, és a rokonok előtt is. Ezt egyre gyakrabban csinálta, így elkezdte a többi rokonom is. Egy ideig nem foglalkoztam vele, de egyre jobban bántott, ezért beszéltem vele. Nem használt semennyit, ugyanolyan minden.

Mostanra eljutottam addig, hogy undorodok a testemtől. Ha fürdés előtt belenézek a fürdőszobai tükörbe, nem tudom visszafolytani a sírást. Undorító a hasam, a rés a lábaim közt, a vékony combom, vékony karjaim. Nem hordok már szűk felsőket, mert látszik benne hogy vékony vagyok.

Ami a legrosszabb, hogy beszéltem vele erről, tudja hogy nekem ez mennyire rosszul esik, mégis csinálja. Az oka annyi rá, hogy van egy húgom, aki dundibb alkat (nem kövér). Úgy akarják elérni, hogy ő ne tartsa magát vastagnak, hogy engem csúfolnak. Szerintem ez egy undorító módszer. Elérték a célt, a húgom rettentő nagyképűvé vált, bárhogy is fog kinezni később, elégedett lesz magával.

Nagyon rossz, hogy utálom magam, mit kellene csinálnom?


2021. máj. 23. 22:14
1 2
 1/18 anonim válasza:
69%

Szia!

Hány éves vagy?

2021. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Anyád undorító, és a vékonyság a szép és az egészséges, a normál keretek között. Netes BMI kalkulátorral tudod megnézni, hogy normális-e a testsúlyod.

A műveletlen, tanulatlan emberekre jellemző, hogy a kövérséget gondolják szépnek, mert a primitív őseik éheztek, és az volt a menő, aki oylan gazdag volt, h torkig tudta zabálni magát mindennap.

2021. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez a lehető legrosszabb amit anyádék tehetnek.Nem tudom hány éves vagy,gondolom 12-18 között lehetsz.Ebben a korban én is nagyon vékony voltam engem is piszkáltam,szerencsére a szüleim nem,de én lexartam,tedd azt te is.Úgy vagy jó ahogy vagy,még változik a tested.Ne hallgass rájuk,ne foglalkozz vele mit mondanak.Teljesen tönkre teszik az önbizalmad mindent.Annyit kérek ha jót akarsz magadnak ne foglalkozz vele ki mit mond,úgysem tudunk megfelelni mindenkinek.Nagyon sajnálom,hogy ilyen anyád van.
2021. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Biztosan szép alakod van, nem lehet hogy irigyek rád?
2021. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Ettől nem kell undorodnod magadtól, a tested még változhat. De ha nem is, így is jó vagy, ha csak nem azért vagy vékony, mert beteg vagy, vagy keveset eszel. Miért is foglalkozol velük? Ha elkezdenek piszkálódni, felállsz, felmész a szobádba és elkezdesz zenét hallgatni. Csak addig k*rva érdekes ez nekik, míg magadra veszed. Itt anyádnak kellene undorodnia magától, nem neked. Hidd el, bőven nem te vagy az egyetlen, aki nem látja szépnek a testalkatát, de ebbe nem kell belebetegedni, senki sem tökéletes. Ha sulis vagy, menj iskolapszichológushoz, ha nem, akkor meg próbálj meg mihamarabb elhúzni otthonról, mert anyád örökre ekkora kötsög fog maradni veled. És ez sem a te hibád, hanem az övé.
2021. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem úgy jött le, hogy igazából nincs is a kinézeteddel bajuk, szimplán csak a tesódba akartak önbizalmat pumpálni, ami hát sikerült is. Mivel próbáltad értelmesen elmondani anyukádnak a problémát, de ő nem tett semmit ellene, tegyél rájuk magasról. Nehéz, de szerintem beválhat. Viszont ha a tesód kicsit jobban meghízik és az egészségesen túl lesz, akkor megbánják, hogy így szekáltak. Legyél egészséges, legyen normális a BMI-d és akkor minden rendben. Velük meg nem kell foglalkozni, csak adják a tesód alá a lovat.
2021. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Gyönyörű vagy! Ne hagyd, hogy megbántsanak ezek, csak azért is mondogasd magadnak, hogy igenis szép vagy és jó alakod van. Hidd el, hogy sikerülhet így növelni az önbizalmat
2021. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Katona Dius ***** válasza:
97%

Drága! Magad is leírtad: "Úgy akarják elérni, hogy ő ne tartsa magát vastagnak, hogy engem csúfolnak. Szerintem ez egy undorító módszer."


Tisztában vagy vele, miért teszik, mit akarnak vele elérni. A húgodon akarnak "segíteni", mégha a te károdra is. Ne foglalkozz velük. Ha többszöri szóvá tételre sem változtak, nem is fognak. Elhiszem, hogy rosszul esik, ugyanúgy, mint mikor egy ducibb lánynak a többletsúlyát teszik szóvá. Kellemetlen, zavaró, önbizalom romboló. Nem szabad vele foglalkozni, el kell engedned a füled mellett.

Nincs baj azzal, hogy vékonyvagy, mindaddig, amíg ezt nem úgy éred el, hogy éhezteted magad drasztikusan, olyan fogyós diétát használsz, amiben nincsenek meg a test számára szükséges tápanyagok, vagy bármi más, káros módszerrel.

Ha testalkatilag vagy ilyen, akkor ne aggódj, ne halgass rájuk.

Ha esetleg visszaszólósabb típus vagy, nyugodtan mondhatod kedves édesanyádnak, hogy ők csináltak ilyenra, a saját "munkájukat" szidja :D

2021. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Hát, lehet, hogy gonoszság, de a helyedben én minden ilyen megjegyzésre mosolyogva mondanám: "Elégedett vagyok az alakommal és örülök, hogy soha nem leszek olyan zsírdisznó, mint a húgom." Ha ez így túl durva, akkor: "Hát, én elégedett vagyok a súlyommal, a karcsúság szép és egészséges." Ha kifejezetten modell alkat vagy, akár kereshetsz is ilyen jellegű munkákat, sokat dobna az önbecsüléseden. Ne hagyd, hogy lerombolják!
2021. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 kovpet ***** válasza:
94%

A vékonyság SZÉP. Pont.

Semmi okod szégyenkezni, csak irigyek rád.

2021. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!