Megengednétek a 17 éves lányotoknak hogy itt legyen nála a 22 éves barátja miközben online órája van tanulnia kéne?
Mint mondtam bizalom... Ha normálisan neveled a gyereked akkor teszi a kötelességét...
Ha iskolába járna honnan tudod h órák után nem dugnak leckeírás helyett? Jaaa h az már tanórák után van és senki nem ellenőrzi?
Amíg te dolgozol dugnak.. észre se veszed ne legyél már ilyen álszent úristen...
Egy évvel idősebb vagyok a lánynál, de lehet releváns a válaszom, lévén látom milyen órarendek fordulhatnak elő.
Az online suli nem úgy megy sok helyen, hogy minden óra meg van tartva. Hát nekem pl van, hogy három órám van egy nap online tartva, úgy, hogy első kettő meg hetedik. Szóval ha lenne párom és átjönne, akkor nyilván nem akarnám elzavarni, hogy menj haza, van hetedik órám, majd jössz utána. Szóval nem látom akadályát, hogy ilyen órarend esetében átjöhessen valaki. Ha ez lenne a helyzet, akkor én szülőként sem látnám akadályát.
Meg amúgy egy év múlva nagykorú. Nagyjából saját felelősség, hogy tanul-e és ez nem azon múlik, hogy van-e ott pasi. Van több olyan osztálytársam, aki csak belép órára és játszik, pedig nincs ott vele a párja. Meg olyan is van, aki úgy lép be, hogy ott a párja. Szóval az órán jelen is lehet nem figyelni, nem a páron múlik.
Koliba is elengednek sok 14-19 közötti gyereket. Ott se tudja figyelni a szülő, hogy tanul-e a gyerek. Ha nem szigorú az intézmény, akkor lehet azt se veszik észre, ha egyszer-egyszer kilóg tanszobáról a diák. Ott a szülő beleszólása nélkül el tudja dönteni valaki akár 14-15 évesen, hogy vagy kilóg szilóról vagy tanul. A digitális oktatás is ilyen. Saját felelősségre eldöntöd, hogy élsz-e a lógás lehetőségével, vagy sem. Saját felelősség. Ha netán otthon van a szülő, akkor se fog a középsulis gyereke mellett szobrozni,hogy be van-e lépve, tényleg figyel-e végig. Nem a nagykorúság sarkán kell elkezdeni a felelősségre nevelést, és nem így kell csinálni szerintem. Ilyenkor már csak finomítani lehet a kialakult felelősséget azzal, hogy hagyod, hogy átgondolt döntéseket hozzon és hagyod a tettei következményeiből tanulni.
Online óra = benn ül a "suliban" (normális esetben olyankor sincs otta pasija)
Majd tanítás végén találkozhatnak.
Van fogalmatok róla amúgy, hogy mit csinál sok gyerek online óra kozben?
Felmennek Discordra 6-8-an és GTA-znak vagy CSGO-znak.
Ehhez képest mivel rosszabb, ha a barátja jön át?
Értem az álláspontot h a suliban se lenne ott a pasija.
De most nem a suliban van tudnak együtt is figyelni meg együtt jobb megcsinálni a házit segíthet is épp neki a srác ha normális a kapcsolatuk.
Ha anyuci is épp otthon dekkol lehet nekik mondani h maradjon nyitva az ajtó.
De itt nincs bizalom egyáltalán.
Párom huga ( igaz ők osztálytársak voltak a pasijával) ugyanúgy együtt nézték az órát a csaj szobájában és senki nem dugott közben...
Lehet ezt ígyis.
Csak a magam nevében:
Én biztos nem tudnék úgy tanulni, hogy közben ott van és rám vár a pasim, barátnőm. Nem oda koncentrálnék.
23-as vagyok
A 26-os felvetette, hogy mivel rosszabb az, ha a barát van ott, mintha mondjuk játszana, miközben be van lépve. Gyakorlatilag semmivel, ugyanannyira nem hasznos egyik sem. Viszont a szülő, aki nem hagyja meg az önálló döntés felelősségét a majdnem nagykorú gyerekének, az tudja menteni magát, hogy a gépes tevékenységet nem tudja ellenőrizni, a pali átjövetelét meg igen. Ezáltal ledobja magáról az indokolatlanul, hasztalanul és öncélúan felvett felelősséget a szülő, ami szerint azt hiszi, hogy még ilyenkor is az ő dolga dönteni a gyerekről ilyen téren. (Ez jogilag még igaz is lehet, lévén 17 évesen még nem nagykorú a gyerek, de nevelés szempontjából eléggé kontraproduktív.)
Egyébként online óra nem feltétlen egyenlő a suliban üléssel. Ha annyira azon akar gondolkodni a szülő, hogy engedje-e a barátot átjönni, és nem a gyereke felelősségére bízza, akkor azt kell figyelni, hogy hány online órája van a napon. Mert nekem mint fentebb is írtam, hogy van olyan például nekem is, hogy 8-10-ig aztán 14:30-15:25ig és annyi. Vagy van olyan, akinek heti!!! két órája van fixen, meg néha random egy számonkérés, oszt heló, amúgy meg határidős feladat. Akkor miért ne jöhetne át a barát "tanítási időben", ha aznap van 0 darab online óra, meg amúgy a határidős feladatok kész vannak/messze a határidő? Mert nekem sok péntekem így néz ki. Semmiben nem hátráltatna, ha áthívnék bárkit is.
Normális 17 évesnek meg van annyi esze, hogy ha folyamatosan órája van, és mondjuk tényleg dokumentálják a hiányzást, akkor nem arra a napra akar valakit áthívni. Ilyen esetben mondjuk eléggé jogos lenne a szülő beleszólása.... Csak ugye ezt megelőzi 17 év gyereknevelés, szóval akinek lenne oka emiatt aggódni, azok a szülők többnyire letojják, ahogy észrevettem, aki meg foglalkozna is ilyen téren a "gyerekkel" az meg többnyire nem cseszte el annyira, hogy ilyen felelőtlen gondolat felmerüljön. (Környezetemből ítélve) Ha meg nem vezetik a hiányzást/nincs sok óra és mondjuk ilyen 3-5 óra lyukas, akkor ott van a nem marad le semmiről. Ha meg lóg(iskolai retorzió nélkül)/nem figyel az ennyi idősen már bőven saját felelősség. Nálunk nem írnak igazolatlant, mégsem lógnak sokan. Az ismerőseim nagyrészének pedig nincs otthon szülő, akár sokan titokban elmehetnének otthonról, vagy áthívhatnának valakit észrevétlenül, tehát nem anyu apu figyelő szeme szab gátat a lébecolásnak. Az otthoni technikai okok koliba maradt diáktársaim sem lógnak(már a többség), pedig ők még ott is lennének egymásnak.
Mondom, ennyi idősen a saját felelősségnek kell egyre nagyobb teret engedni, mert még ott a biztos szülői háttér, ha hatalmas gáz lenne. Én akkor lettem önálló, amikor 14 évesen kolis lettem és nem anyám osztotta be a tanulásom. Ez szinte ugyanolyan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!