Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá apámat, hogy...

Hogyan vegyem rá apámat, hogy lehessenek jó ruháim?

Figyelt kérdés

Eddig mindig piszkált, hogy minden osztálytársam divatos ruhákban jár meg jól öltözködnek, én meg mindig ugyan azokban a fekete ruháimban vagyok. De most meg elkezdtek érdekelni a jobb ruhák is, de mikor mutattam neki, hogy milyen ruhákat akarok, akkor meg egyből elszörnyülködött, hogy ezek milyen drágák. (miközben a legtöbb osztálytársam ilyenekben jár)

Például most 15 ezres átlag cipő helyett egy 30-50 ezres jobb cipőt szeretnék, meg a 6-7 ezres pulóverek helyett valami 20 ezer körüli minőségibbet meg ilyenek.

Nem hiszem, hogy annyira megterhelné anyagilag. Rám évente ruhára összesen olyan 40-50 ezret költ, miközben az osztálytársaim kb. egy cipőre költenek ennyit, amiből van nekik több féle és váltogatják. De saját magának meg folyamatosan veszi a 30 ezres ingeket, drága parfümöket, meg pár hónapja vett egy új Iphone SE-t aminek lett valami baja, erre egyből vett egy Iphone 11-et magának.. Illetve két autója is van, amik elég jók. Tehát anyagilag biztos nem terhelné meg annyira, hogy ruhára évente mondjuk 40 ezer helyett 100-150-et kéne költenie rám. Inkább csak azzal lehet gond, hogy hülyeségnek tartja hogy ennyiért akarok ruhákat, de közben meg ő is drágákat vesz magának. Szerintetek hogyan vegyem rá? Mert utálom, hogy sok ember emiatt ítél meg, hogy milyen ruhákat hordok, szeretnék kicsit adni magamra, de ő meg nem engedi.


2021. márc. 28. 15:00
 131/153 anonim ***** válasza:
77%
Nem, kepzeld, en sajat jogon megengedhetem magamnak hogy megvegyem, amit szeretnek, epp ezert tudom, hogyha az en gyerekem lennel en borzasztoan szegyellnem a hozzaallasod.:)
2021. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/153 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Itt egy másik példa 239 válasszal, nem ez az első, ahol meg azért támadtak be, mert 800 ezerért akartam biciklit😂 Ami mondjuk lehet tényleg nem volt annyira reális cél, de egy 450k-s legalább lesz nyárra

2021. márc. 30. 12:22
 133/153 A kérdező kommentje:

Ah már írni sem tudok

Szóval "Nem ez az első, ahol pénz miatt támadtak be, itt például 800 ezerért akartam biciklit"

2021. márc. 30. 12:25
 134/153 anonim ***** válasza:
77%

17 éves vagyok én is, hobbim a biciklizés

és nem 800-ért nem kapok, hanem 80-ért XDD

2021. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/153 A kérdező kommentje:
Akkor te valszeg nem DH versenyzőnek mész
2021. márc. 30. 12:27
 136/153 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo. Sajnos egy olyan tarsadalomban elsz, ahol a hetkoznapi ember nem engedhet meg maganak ilyen dolgokat, es nem ez a legnagyobb problemaja, hanem mondjuk azon morfondirozik ilyenkor 30.an,hogy a gazszamla legyen befizetve, vagy hust egyen a csalad vasarnap. Ez teny. Masik teny, hogy ez a szintu hiszti, amit levagsz tok mindegy, hogy 5 vagy 50ezres cipoert megy, nem normalis dolog. Lassan felnott ember leszel, meg kene tanulnod a helyen kezelni a dolgokat, mert az is egy hozzaallas, hogy igen, nekem legyen, igen, nekem ugyis lesz es az egesz eletem egy kbsztt nagy penzugyi csoda lesz... De nem mi fogunk hatalmasat koppanni.
2021. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/153 anonim ***** válasza:
Az a kozosseg meg amelyik ilyenek miatt piszkal... Szanalmas.
2021. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/153 anonim ***** válasza:
73%
135# ilyen hozzáállással te sem leszel az xD
2021. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/153 A kérdező kommentje:

#138

Ja, hiába edzek heti 4x biciklivel és 3x súlyzóval, a hozzáállásom miatt nem leszek az:((

2021. márc. 30. 13:12
 140/153 anonim ***** válasza:
84%

Az a gond kisgyerek, hogy túl nagy a pofád a semmire. :D És igen, az ilyeneket szokta megcsapkodni az élet, mert addig mész fejjel a falnak, amíg meg nem találod. ;)


Hidd el letojom a pénzed, van nekem bőven elég. :D

2021. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!