Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az en felelossegem, ha az...

Az en felelossegem, ha az egyik szulom nem talal munkat?

Figyelt kérdés
A gyerekekent ilyenkor kotelessegem elmenni dolgozni, es neki adnom a penzt, hogy segitsem, vagy ha a csaladom masik fele engem tamogat (elvalt szulok eseten), akkor hagyjam, oldja meg, az o problemaja, es ne azon stresszeljek allandoan, mi lesz vele? Meg kozepiskolas vagyok, de mar elmultam 18, ameg nincs rendes oktatas, szerintem tudnek dolgozni. Diakmunkat nem talalok, "rendesre" mehetnek ilyenkor? Par honapra is akar? Felvennenek egyaltalan? Vagy nem az en dolgom?
2021. márc. 17. 11:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha elöregedett a szülő, meg beteg, nyilván eltartanád. De hogy a nyugdíjáig van még vagy 20 év, az úgy sok. Ha egyébként ott ő nem kap munkát, te sem igen fogsz tudni elhelyezkedni. Hacsak nem kőművesbrigádba segédmunkásnak. De ahhoz erős test kell.
2021. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%
Volt a múlt század elején egy népies író, akit a szülei kiskorában elszegődtettek cselédnek idegenbe, hogy a kisebb testvéreinek tudjanak enni adni. Ő maga is kisgyerek volt még, rabszolgaként kellett dolgoznia a gazdájánál. A kis keresetét a szüleinek adták, ő még rendes ruhát sem kapott, mezítláb kellett télen is járnia. Ha nagy ritkán hazavitték a szülei, mindig azt látta, hogy az anyja új gyereket szült. Az új kisgyerekeket ő már nem is ismerte, csak azt vette észre, hogy neki élete végéig ezeket az egyre szaporodó testvéreket kell eltartania. Amikor maga is nősülni akart, a családja kiborult, hogy akkor ki fog nekik pénzt adni, ha saját családot akar. Nem akarták engedni neki a nősülést emiatt. Szélsőséges a példa, de ha a szülőd beleszokik abba, hogy tőled jön a pénz, az úristen sem fogja többé rávenni, hogy dolgozni menjen.
2021. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy troll, nyilvánvalóan nem válaszol a feltett kérdésekre.
2021. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%
De minek trollkodik bárki is? Csomóan vannak olyan helyzetben, mint a kérdező, gusztustalan lenne, ha csak kamuzná az egészet. Nem szokásom rosszat kívánni senkinek, de aki más nyomorán viccelődik, az megérdemli a rossz sorsot.
2021. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%
Neked a dolgod a tanulás. Azt viszont nem értem, ha számodra egyszerű lenne munkát találni 0 végzettséggel, tapasztalattal, akkor őt miért nem veszik fel sehová.
2021. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

Hogyha most elkezdesz helyette dolgozni, akkor életed végéig élősködni fog rajtad.


Inkább azért menj melózni, hogy mielőbb leléphess tőle, mielőtt tök lehúzna.

2021. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem kötelesség azért dolgozni, hogy az anyádat/apádat segítsd anyagilag. Főleg, amíg tanulsz! Ha majd te saját magad úgy döntesz, hogy tudnál is, és akarsz is neki segíteni, úgy, hogy az nem megy a te életviteled rovására, akkor persze, megeheted. De mondom, ez neked nem kötelesség! Írod, hogy a másik szülő viszont támogat anyagilag. Gondolom a veled lakó így kap még gyerektartást is.

Amúgy van egy jó mondás erre a helyzetre. Az éhezőnek nem halat kell adni, hanem hálót.

2021. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha segíteni szeretnél, tedd azt. Nyugodtan pályázhatsz nem diákmelóra is, azonban a segítségre szoruló szülő irányába nyomatékosítsd, hogy ez csak ÁTMENETI megoldás. Ne add le az egész fizetésed, tegyél félre magadnak is.
2021. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
87%

NEM A TE DOLGOD! Nem vagy felelős a szülődért, ezt neki kell megoldania. Neked a tanulás a dolgod, tudod az a baj, amit itt már írt valaki. Ha elkezdesz teljes állásban dolgozni, benne ragadsz, még inkább nem lesz ösztönző a szülődnek, hogy munkát találjon, hisz te keresel éppen annyit, amennyiből nem haltok éhen.


Tudod a pofámról lesülne a bőr, nem tudnék tükörbe nézni, ha én munkanélkül otthon vakargatnám, a 18 éves gyerekem tanulás helyett dolgozna.

2021. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!