Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az en felelossegem, ha az...

Az en felelossegem, ha az egyik szulom nem talal munkat?

Figyelt kérdés
A gyerekekent ilyenkor kotelessegem elmenni dolgozni, es neki adnom a penzt, hogy segitsem, vagy ha a csaladom masik fele engem tamogat (elvalt szulok eseten), akkor hagyjam, oldja meg, az o problemaja, es ne azon stresszeljek allandoan, mi lesz vele? Meg kozepiskolas vagyok, de mar elmultam 18, ameg nincs rendes oktatas, szerintem tudnek dolgozni. Diakmunkat nem talalok, "rendesre" mehetnek ilyenkor? Par honapra is akar? Felvennenek egyaltalan? Vagy nem az en dolgom?
2021. márc. 17. 11:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem a te felelősséged. Ha magadra veszed, akkor a szülőd rabszolgája leszel. Te magad nem alapíthatsz családot, mert a szülődnek tök kényelmes, hogy te dolgozol helyette. Hidd el, könnyen megszokják a jót. Azon kapnád magad, hogy már tíz éve segédmunkás vagy, se szakmád, se iskolád, a faterod vagy a muterod meg kellemesen éldegél odahaza munka nélkül rád támaszkodva.
2021. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 kicsibarany ***** válasza:
89%

Jól értem, arról a szülőről van szó, akivel NEM laksz?

Neked megvan a saját problémád, érettségire készülsz, talán felvételizel is. A saját életedet kell támogatnod.

2021. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
99%
Nem a te felelősséged. A te dolgod az, hogy tanulj! Ha egyetemre mész az már más tészta. Sokan nem tudják támogatni a gyerekeiket és dolgozni kényszerülnek, de akkor is csak annyi a dolgod, hogy magadat eltartsd a tanulás mellett.
2021. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem talál munkát a szülő??? Mi köze hozzád, hogy nem talál?????
2021. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Vele lakok...
2021. márc. 17. 11:14
 6/29 A kérdező kommentje:
Hat, nem veszik fel sehova... Annyi kozom van hozza, hogy megis csak a gyereke vagyok, es raernek dolgozni, ameg nem kell bejarni...
2021. márc. 17. 11:15
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell bejárni, de tanulni kell. Vagy te nem tanulsz? Akkor majd ketten nyomoroghattok.

És ha ő nem talál rendes munkát téged hova vesznek fel rövid távra?

2021. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem a te dolgod!

Addig, amíg nincs suli ugyanúgy kell tanulni. Oké, bejárni nem kell, de a kötelességeid hogy jó jegyeket szerezz ugyanúgy megvannak. Meg mi az, hogy nem veszik fel sehova? Gyárba se?

2021. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Csak neha hazit kell csinalni, de az hamar megvan... Gyarba se veszik fel.
2021. márc. 17. 11:24
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
És esetleg azt tudod, hogy gyárba miért nem veszik fel? Egyáltalán mi a végzettsége? Hol dolgozott eddig?
2021. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!