Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az en felelossegem, ha az...

Az en felelossegem, ha az egyik szulom nem talal munkat?

Figyelt kérdés
A gyerekekent ilyenkor kotelessegem elmenni dolgozni, es neki adnom a penzt, hogy segitsem, vagy ha a csaladom masik fele engem tamogat (elvalt szulok eseten), akkor hagyjam, oldja meg, az o problemaja, es ne azon stresszeljek allandoan, mi lesz vele? Meg kozepiskolas vagyok, de mar elmultam 18, ameg nincs rendes oktatas, szerintem tudnek dolgozni. Diakmunkat nem talalok, "rendesre" mehetnek ilyenkor? Par honapra is akar? Felvennenek egyaltalan? Vagy nem az en dolgom?
2021. márc. 17. 11:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

Hat ott mar gubanc van ha gyarba se veszik fel😅

Teged felvennenek, mivel elmultal 18, de ennek annyi ertelme lenne hogy tudsz MAGADNAK felretenni. Esetleg a szamlakba besegiteni ha te is ott laksz.

2021. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
91%
18 évesen az a feladatod, hogy tanulj. Majd ha 30 leszel, és lesz stabil munkahelyed, félretett pénzed, akkor kell segítened a szülőnek. Addig viszont neki kell gondoskodnia rólad is. Elmehetsz dolgozni, de azzal most kaszálnád el a magad jövőjét, ezt mérlegeld.
2021. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem úgy értettem, hogy "vele laksz" meg "gyereke vagyok".


Hanem, hogy MIÉRT nem talál munkát a szülő es MI köze hozzád, hogy nem talál????? Lefodítom a második részt: mi köze van neked ahhoz, hogy ő nem talál??? Tán' hiányzik fél lábad és 24 órás felügyeletet igényelsz???


Gondolom nem, szal nem kell magadra venned az ő baját. Majd ha öreg és magatehetetlen lesz, majd akkor ráérsz gondoskodni róla.

2021. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel azért vigyázz, mert szülő, nem szülő, mindenki könnyen hozzászokik a jóhoz. Nekem a párom lett munkanélküli, úgy mondott fel, hogy előtte nem keresett új helyet, és támogattam negyedévig, míg észre nem vettem, hogy pálinkára megy a pénz, amit adok neki. És hogy jé, mióta pénzt kap tőlem, már nem is keres munkát. Ha eltartod a szülődet, párod sem lehet, mert úgy fog kijönni, hogy nincs jogod másra költeni azt a pénzt, ami a szülőnek "jár", be sem fogsz tudni ülni vele sehová, mert otthon elszámoltatnak a kereseteddel. Nem fogsz tudni normálisan leérettségizni, mert a munka kiveszi az erődet, nem fogsz tudni szakmát szerezni, pénzkereső robot leszel apádnak-anyádnak, a továbblépés reménye nélkül. Ha értesz a kerti munkához, hétvégeken vállalhatnál kertkarbantartást, az még beleférne. De szakma nélkül csak segédmunkát találnál te is.
2021. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Azert ez meg messze van, de mi van, ha nincs semmi megtakaritas, de szamlakat fizetni kell es enni is?
2021. márc. 17. 11:33
 16/29 anonim ***** válasza:
97%
De mi a végzettsége, hogy nem veszik fel sehová? Ha ezt elmondanád, talán jobban tudnánk segíteni...
2021. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%
Hol éltek, mi a végzettsége, miért nem veszik fel?
2021. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
99%

Én teljesen megértem a kérdésedet, én is pont ebben a helyzetben voltam egy rövid ideig. Ilyenkor nyilván nem akarsz ölbe tett kézzel ülni, de nagyon kell arra vigyáznod, hogy ne nőjön a fejedre. Én elmentem dolgozni, mondjuk ez amúgy is tervben volt, mert pont nyárra történt. Aztán szeptemberre talált munkát, tehát visszatértünk a normális élethez, és a fizumra is azt mondta, hogy ne fizessek a számlákba, annyi tartalék volt, inkább költsem arra, ami nekem kell, tehát cipő, iskolakezdés, stb., mert neki ez is segítség, de mégsem érzi magát annyira kiszolgálva.


Mondjuk nekem normális ez a szülőm, nem is várta el, hogy dolgozni menjek, és tényleg nem saját hibájából lett munkanélküli, másik munkát meg két hónapon belül talált.

2021. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
Biztosan borsodi kis falu, szakma nélkül, 8 általánossal.
2021. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%

Mi az oka, hogy nem veszik fel?

Alkoholista? Tanulatlan? Antiszociális???


Magyarul: önhibájából kifolyólag...???


AMúgy nem feladatod, hogy elmenj helyette dolgozni!

2021. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!