Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok, akiket a...

Vannak itt olyanok, akiket a szüleik anyagilag mindenben támogattak, de érzelmileg elhanyagoltak? Milyen felnőtté váltatok és milyen nehézségeitek vannak az életben?

Figyelt kérdés
Én fiatal férfi vagyok, és évek óta nem jutok egyről a kettőre az életemben. Lehet, hogy csak hárítom a felelősséget, de az az érzésem, hogy sokkal kevesebb problémám lenne, ha a szüleim világos határokat húztak volna, neveltek volna, visszajelzéseket adtak volna. Olyan, mintha féltek volna nevelni, nem tudták volna, hogy kell, és nem is igazán foglalkoztak velem azon túl, hogy anyám mindig főzött, meg elvitt, ahova kellett, apám meg adott pénzt, amire kellett. Közös programok, közös beszélgetések nagyjából egyáltalán nem voltak, és a szüleim sokat utaztak, inkább azzal tudtam csak beszélgetni, aki meg volt bízva, hogy vigyázzon rám.
2021. márc. 11. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meghalt anyum korán, kicsi gyerek voltam. Apum azt gondolta/még ma is azt gondolja, hogy pénzért mindent megvehet. A kamaszkoromat egyszerűen nem tudta kezelni, minden rám lett hagyva, soha nem beszélt velem arról ami bántotta a kilengéseimmel kapcsolatban. Így visszagondolva még szerencsém, hogy nem keveredtem rossz társaságba. Pénzem mindig volt, de szeretetet, odafigyelést nem kaptam otthon, így az utcát járva kerestem. Volt, hogy drogoztam, cigiztem, ittam, pasiztam. Csoda, hogy normális felnőtt vált belőlem, mármint kívülről, mert tele vagyok minden féle traumával, szorongással, mániás depresszióval.
2021. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: sajnálom, hogy így alakult. Én papíron borderline-os vagyok, illetve depressziót is diagnosztizáltak már nálam... Szeretem a szüleimet, mert jó emberek, és rengeteget köszönhetek nekik. De sok mindent viszont nem kaptam meg tőlük.
2021. márc. 11. 16:59
 3/8 anonim válasza:
Jelen
2021. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem erre az lehet a magyarázat, hogy a szüleid, bocsánat, hogy ezt mondom, de nem igen akarhattak gyereket, vagy legalábbis nem voltak rá/rád felkészülve, ezért nem is tudták, hogy hogyan kéne téged felnevelniük, amit minden bizonnyal nem is tettek meg normálisan. Az anyagi biztonság, és, hogy van étel az asztalon, nem jelenti azt, hogy már teljes az életed. Sajnálom, hogy próbáltak felnevelni.
2021. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Sajnálom, hogy így próbáltak felnevelni, ez kimaradt.
2021. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
A volt nejem ilyen. Ki volt nyalva a seg.ge, meg mindent alátoltak. Egy lusta, rosszindulatú, anyagias hárpia volt, aki képtelen volt a szeretetre.
2021. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen háttérrel írok, annyi különbséggel hogy engem mindig nagyszülőkre sóztak - olyanokra akik lesték minden szavam, minden kívánságom. Ez még plusz egy nagy hátrány.


Én nagyon bizalmatlan lettem a világgal szemben, nem találom benne a helyem, antiszociális, túlérzékeny, bátortalan vagyok és a talpraesett teljes ellentéte.

Úgy érzem hogy nem tudok olyan lenni, mint a többi ember, gyengébb vagyok, elesettebb, kevesebbre tartom magam. Úgy érzem hogy nem tudok talpon naradni egyedül a világgal szemben.


De ezekhez nem csak a szülői háttér járult hozzá, valahogy minden más is szerencsétlenül alakult az életemben. Vagy talán összefügg minden mindennel? Az iskolákban ki voltam közösítve, akiket a barátaimnak hittem előbb-utóbb elárulták a bizalmam, elkoptak, bármennyi esélyt is adtam, bármennyire igyekeztem... az a 2 későn jött nyamvadt párkapcsolatom is tragédia volt, az utóbbit máig nem dolgoztam fel, már fél éve, de lehet sose sikerül...


Egy normális munkahelyem volt eddig, de kirúgtak a fentebb vázolt szuper személyiségem miatt.


Végezetül: depressziós, magányos felnőtt lett belőlem, aki nagyon vágyakozik olyan sikeresebb, boldogabb életre amit a törődő családból jöttek élnek, de tudja, hogy sosem érheti már el, mert a múlt nem jöhet vissza.

2021. márc. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

31 éves vagyok, és hasonló volt a helyzetem. Kifejezetten önértékelési problémáim vannak, megfelelési kényszerem mások felé, és persze betölthetetlen szeretethiányom, de emellett sokkal talpra esettebb lettem, mint mások és 18 éves koromtól teljesen önálló.

Illetve a családhoz nem tudok ragaszkodni (mármint a szüleim rokonaihoz), de a sajátomat meg túlkompenzálom.

2021. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!