Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mire költsön egy...

Szerintetek mire költsön egy szüleivel élő, tanuló fiatal?

Figyelt kérdés

Otthon élek a szüleimmel, tanulok és ők tartanak el, ők fizetik az alapvető szükségleteimet és néha ezen felül is költenek rám. A pénzem (jelenleg pár százezer forint) ajándékokból és ösztöndíjból gyűjtöttem össze és gyűjtöm még mindig. Én nagyon sokáig egyáltalán nem költöttem magamra, tehát tényleg pici gyerekkoromtól kezdve gyűlik ez a pénz. Nem céltudatosan gyűjtöttem, hanem szimplán így alakult, igazából nem nagyon volt mire költsem. Pár éve már elkezdtem költeni belőle, pl. van Netflix előfizetésem, vettem pár ruhát, sminkterméket, könyvet vagy vettem pár eszközt a hobbimhoz is például. Összességében nem költök sokat szerintem.

Azért teszem fel a kérdést, mert ez egy visszatérő kérdés a családban. Sokak szerint rosszul bánok a pénzzel, mert csak ülök rajta, nem használom ki, nem költöm el, minek nekem stb., míg mások szerint feleslegesen költekezek hülyeségekre. Mindkettő véleményben látok némi igazságot, de közben mégsem értek egyet velük. Nem gyűjtöm semmire és azért nem is olyan összegről van szó, amit érdemes lenne a “jövőmre” félretenni, de közben feleslegesen elkölteni sem szeretném. 21/L


2021. márc. 5. 22:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki akar beleszólni a pénzügyeidbe, de teljesen a te dolgod, hogy mit kezdesz vele. Bírom, hogy lepontozták azokat, akik az ördögtől való befektetést tanácsolták. Én is javaslom neked pl. az állampapírt. A spórolás mellett a pénz kamatoztatása egy másik alappillére a pénzügyi tudatosságnak, ami egész életedben hasznodra lesz.
2021. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én azért pontoztam le azt a válaszolót, mert " ha nem is hoz pénzt, legalább ugyanannyit hoz vissza " szöveget írta. Nem a befektetés ajanlasaval van baj, hanem ezzel.
2021. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Senkire. Gyűjtsön.
2021. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A családban szoktunk erről beszélni és ekkor általában eltérő vélemények születnek. Nem mindenki tudja, hogy mennyi pénzem van stb., illetve nem túlzott kíváncsiságról, áskálódásról, irigységről van szó. Szimplán pl. sokszor előfordul, hogy pénzt kapok ajándékba valamilyen alkalomra vagy mikor kaptam ösztöndíjat azt elmeséltem otthon és ilyenkor felmerül, hogy mire költöttem vagy mire fogom költeni. Vagy fordított esetben jön elő, mikor éppen vettem valamit. Igazából én is úgy vagyok vele, hogy feleslegesen rakom félre, mert ma már kb. semmit nem ér ez az összeg, elkölthetném valamire, de igazából semmire nincsen szükségem és minek szórjam el.

2021. márc. 7. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!