Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mire költsön egy...

Szerintetek mire költsön egy szüleivel élő, tanuló fiatal?

Figyelt kérdés

Otthon élek a szüleimmel, tanulok és ők tartanak el, ők fizetik az alapvető szükségleteimet és néha ezen felül is költenek rám. A pénzem (jelenleg pár százezer forint) ajándékokból és ösztöndíjból gyűjtöttem össze és gyűjtöm még mindig. Én nagyon sokáig egyáltalán nem költöttem magamra, tehát tényleg pici gyerekkoromtól kezdve gyűlik ez a pénz. Nem céltudatosan gyűjtöttem, hanem szimplán így alakult, igazából nem nagyon volt mire költsem. Pár éve már elkezdtem költeni belőle, pl. van Netflix előfizetésem, vettem pár ruhát, sminkterméket, könyvet vagy vettem pár eszközt a hobbimhoz is például. Összességében nem költök sokat szerintem.

Azért teszem fel a kérdést, mert ez egy visszatérő kérdés a családban. Sokak szerint rosszul bánok a pénzzel, mert csak ülök rajta, nem használom ki, nem költöm el, minek nekem stb., míg mások szerint feleslegesen költekezek hülyeségekre. Mindkettő véleményben látok némi igazságot, de közben mégsem értek egyet velük. Nem gyűjtöm semmire és azért nem is olyan összegről van szó, amit érdemes lenne a “jövőmre” félretenni, de közben feleslegesen elkölteni sem szeretném. 21/L


2021. márc. 5. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökéletes az a pénz ott, ahol van.

Ha nekiindulsz az életnek, jól fog majd jönni.

Addig kis netflix, smink vagy ilyesmi persze belefér, de sztem ennél se több, se kevesebb nem kell.

Jól csinálod.

2021. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó így, nem is kell elverni.


Irigyek

2021. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a kérdés hogy ki mondja hogy feleslegesen költesz meg ki mondja hogy miért ülsz rajta

Amikre költesz netflix smink stb szerintem abszolút nem gáz sajnos a mai világban pár százezer nem sok alap, de ha ne adj isten adódik valami baj van mihez nyúlni szóval szerintem csináld így tovább

2021. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Egy részét én befektetném. Valami ami biztosan nem vész kárba, és ha jobban nem is jössz ki belőle legalább ugyanannyit vissza kapsz amit beletettél
2021. márc. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Jó helyen van az ott ahol van, gyűjts csak tovább, később nagy hasznodra fog válni.
2021. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Ők gondolkodnak rosszul, mert van akinek égeti a zsebét a pénz. Azt gondolják bolond vagy zsugori aki nem költi el gyorsan valami haszontalanságra. Általában az ilyen "okosoknak" soha nincs egy vasa sem ha valami hirtelen kiadás befigyel.

Gyűjtsd csak a pénzt ha úgy látod jónak. Majd veszel rajta autót, vagy lekötöd a bankban, vagy megelőlegezel egy lakást. Esetleg elmész a Karib-tengerre nyaralni belőle, vagy veszel valamit a szüleidnek. Csak azért ne verd el mert más azt mondja.

2021. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsd szerintem tovább. Anno én is ìgy voltam. Aztán adódott egy munkalehetőség, it suli mellett is tudtam végezni. Így még több pénzem lett + szakmai és munkatapasztalat. Kicsit bele is adtam a családi kasszába pl.a mobilom után én fizettem a szàmlát.
2021. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
67%
Gratulálok azoknak a pénzügyi kultúrájához, akik szerint az bánik jól a pénzzel, aki elkölti. Az teljesen jó, hogy van egy egyre nagyobb megtakarításod, ezen felül pedig költesz olyan dolgokra, ami neked örömet okoz. Viszont ha nem akarod elkölteni, érdemes keresni valami alacsony kockázatú befektetést, hogy legalább az értékét megőrizze.
2021. márc. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nyugodtan tartsd meg vésztartaléknak.
2021. márc. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Most Covid alatt én is gyűjteném, de szerintem egyáltalán nem gáz ha a fiatal elmegy egy kisebb nyaralásra, vesz magának pár cuccot stb. Rengeteg embert ismerek akik nem tudnak bánni a pénzzel, nem azért mert nincs, hanem mert azt tanulják, hogy mindig sporólni kell. Nem mondom ha muszáj akkor muszáj, de ismerek olyat is aki sehová nem megy, pedig megtehetné. Az szerintem nem élet, ha fél órát agyalsz azon, hogy megvegyem-e a 200 Forintos kávét, amikor a barátokkal beültök egy kávézóba.. (Kiemelem, nem olyan helyzetben, ha nincs pénz, mert akkor egyértelmű, hogy nem agyalok, hanem megmondom, hogy nincs rá pénzem.)
2021. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!