Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg jogos ENNYIRE kiakadni...

Tényleg jogos ENNYIRE kiakadni, hogy odavágja az egész zacskót a konyhába, csak mert nem vettem fel a telefont és neki kellett feljönnie? 19L

Figyelt kérdés

Szép napot!


Van az apám, aki tegnap éjszakás volt futárként. Este 10-kor hívott engem, de én éppen a fürdőben voltam, a telefonom meg a szobámban, nem hallottam. 5 perccel később hívtam vissza, de akkor ő már toporzékolva jött fel és nyitotta a lakás ajtaját. Elkezdett ordibálni, szidni, sértegetni, hogy hülye **ökér vagyok, neveletlen. A zacskóban lévő kaját, amiben volt dobozos kínai is, amit mellesleg nem ér kértem, hogy hozzon, oda*aszta a konyhába, és örülhetek, hogy nem hozzám, mert legutóbb szintén hasonló sztorinál felvágottat vágott hozzám, és mondta, hogy örülhetek, hogy nem a lábost. Miután még odavágta és kiömlött minden a padlóra, elviharzott.


Csak szerintem ez a világ legkisebb problémája, amit felnagyít, vagy tényleg ekkora világvége, hogy így reagál rá, amiért nem egyből vettem fel azt a nyamvadt telefont?


2021. márc. 5. 11:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon hasonlít az én apámra. Főleg a bögrés sztori. Mondjuk neki még emellett alkoholfüggősége is volt. Én sosem tudtam vele dűlőre jutni. Már nem beszélünk. Remélem nálatok kicsit jobb megoldás tud születni. Nagyon sokszor próbáltam én is megbeszélni vele, de ez sajnos nem használt. Volt, hogy szépen, volt, hogy az ő stílusában. Az a baj, hogy ha ő nem látja ezt gondnak, akkor valószínűleg eztán sem fogja. De hátha sikerül valamire jutnotok.
2021. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
24%

Bírom mikor minden szarra ajánlgatjátok a pszichológust...

Azért mert valaki ideges már menjem meg xanax meg minden? Ajjj


Valószínű az volt a baja, hogy éjszaka futárkodott és hazavitte a kaját,de már nem akart felmenni ezzel plusz időt spórolva...


Ugye fürdött nem vette fel oké



Ha ez a legkisebb probléma minek írod ki?

2021. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó. Ezek azért nem ilyen egyszerűek. Évekig ebben élni nem könnyű. Ez konkrétan a bántalmazás egy formája, csak sajna ez nálunk el van ennyivel intézve, hogy jajj hosszú napja volt, fáradt... Attól még ez nem normális viselkedés. Mai világban mindenki, aki dolgozik, stesszes, fáradt, mégsem ordítom le a körülöttem élők fejét nap mint nap. Csak mert én dolgoztam. Képzeld el, hogy hosszú éveket át heti rendszerességgel kapod ezt. Te is beleőrülsz már. És ezeknek a vége, mint itt sokat írták is, az lesz, hogy megszakítja a gyerek a kapcsolatát a szülővel. Megéri??
2021. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
40%
Az én apukám is kicsit ilyesmi de ha vigyázunk arra hogy ne csináljunk olyat amin kiakad, nagyon rendes. Én már betudtam annak hogy ennyi idősen nem fog változni, és pl a helyedben én is tökre kilennék mikor valami ilyen történik, de aztán mivel jobb ötletem nincs, nagyon figyelnék hogy bevigyem a telefont a fürdőbe és felhangosítsam, erre akár órákat szánnék hogy begyakoroljam hogyan emlékeztessem magam. Máshogy én nem tudom elkerülni ezeket, pedig már próbáltam. De az nagy siker ha akár fél év alatt se történik hasonló.
2021. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%

Képzeld el napi rendszerességgel kaptam ezt.


De be kell látni igen van amikor eltörik a mécses, betelik a pohár, stb stb dobálózunk stb stb igen van hogy a párom a gyerek a macska stb issza meg a levét... Igen van.


Ettől senki nem kettyós.


Pl. egy nem létező szolgáltatásra számláz nekem a telekom 5 hónapja...elmaradásom van... Persze hogy én is bepöccentem elküldtem a k*rva anyjába a telekomot meg a csajt is kulturáltam, meg igen csúnyán beszéltem.


Igen itthon csapkodtam, igaz egyedül lakok...de igen kiborultam. Ettől nem vagyok kattos csak kvára betud sokkalni az ember mikor folyton kapja a nyakába a sart.

2021. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező apja lelki zsaroló. Ha valamit csinál nem egyenértékű büntit kap, sőt annak többszörösét utána meg nem hallgatja őt meg. Beteg dolog kizárni egész éjjel aztán szétverni a szobáját...

19- és voltam: úgy tartottam be, hogy amióta felnőttem nem keresem, nem beszélek vele és letiltottam a netről is. Nincs szükségem egy pszichopata apára.

2021. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
71%

A válaszokat elnézve...ti milyen univerzumból jöttetek, hogy mindenféle következmény nélkül elküldhetitek a szüleiteket melegebb éghajlatra, anélkül, hogy nem vernek össze és tesznek ki a lakásból? 😳


Mindenki erre bátorítja a kérdezőt...ténlyeg nem értitek, hogy nem a kérdező nem tud kiállni magáért, hanem a régi neveltetés miatt a mai 40-50-es szükők 99%-a fizikális bántalmazással torolja meg, ha a "senkiházi, ő pénzükön étkező, ő lakásukban élő" gyereke ( legyen az 16 vagy 22 ) megingatja a hatalmukat? A fölérendeltségüket? Sokban nincs annyi intelligencia, hogy párpeszéded kezdeményezzenek, ne ilyen debil, kicsinyes alá-fölérendeltségi viszonyban lássák a kapcsolatukat a gyerekkel.


Csak mondaná ki, védené meg az igazát ez a 19 éves kérdező, úgy megverné az apuka, hogy az csak na, és így lenne ez mindenkivel, aki 18 felett a szülőkkel kénytelen még lakni.


Dominancia harcnak veszik.


Én 25 vagyok, egyetem MA-t kezdtem, 130 a havim nyelvvizsgám és a BA diplomám ellenére...150-nél kezdődik a legolcsóbb albérlet 👌🙃


Folyamatosan megpróbálnak elnyomni. Főleg az anyám. És nem tudok elköltözni.


Én 23 évesen kértem meg az anyám férjét, hogy ne kiabáljon...ne tudjátok meg mit kaptam...majdnem agyonvert és még felém is köpött, mert egy személyiségzavaros szar, aki fenyegetve érezte az egóját egy egyszerű kérés miatt. Mondjuk úgy, hogy remegni kezdek, ha valaki rám kiabál.


Ha nem tetszik, elmehetek...mondját...minimális tiszteletet nem kapok...ez valami torz dolog, hogy ahogy felnőtt lesz a gyerek, rögtön úgy kezelik ezek a 60-as 70-es években született szülők őket, mint egy sz@ros rongyot.


Velem is volt ilyen...dolgoztam itthon és nem hallottam, hogy telefonált...mindennek elhordott az anyám férje.


Aztán most otthon döglött és nem hallotta a csengőt...58 percig álltunk kint az anyámmal.


Mi volt?


Gügyögés és puszi-nyuszi...engem meg majden agyonvertek emiatt.

2021. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%
Nincs kulcsotok anyáddal a saját házatokhoz?
2021. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk én oda nem b*sztam volna a kaját, de a hajadat leordítottam volna, hogy igenis tessék felvenni a telefont, mert ha én hívom bármely családtagomat, akkor még "éjjel is kisüt a nap", mert oktalanul nem szoktam telefonálni (pl. azért, hogy "tedd fel melegedni a bablevest").
2021. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
43%

27-es hol élsz?

Nálatok nincs olyan, hogy közösen béreltek egy lakást, aztán mindenki kap egy szobát, így felosztódik az összeg is?

Persze ha teljesen külön akarsz élni, akkor fogadd el hogy nem fogsz költözni.

2021. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!